https://telegram.me/empireoflies

«دجال‌واره» چیست؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: امروز رادیو، تلویزیون، ماهواره و اینترنت صاحب اختیار خانه و خانواده شده اند که به جای سرپرست خانوار و اعضای خانواده تصمیم می گیرند و برای چگونه زیستن برنامه ریزی می کنند و رقیبی برای کارکرد تربیتی خانواده محسوب می شوند. ماهواره همواره یکی از مخرب ترین و اثر گذارترین ابزارهای مدرن دشمن برای گسترش سلطه فرهنگی خود بر مسلمانان بوده و در حقیقت منشاءبسیاری از بی بندو باری ها وانحرافات جنسی، بدحجابی ها، مزاحمت ها و لجام گسیختگی های اجتماعی است.

آسیب شناسی ماهواره

کاهش تاثیر پذیری اطفال از والدین:

در شرایطی که فرزندان با هدایت والدین باید الگوی مناسب برای خود برگزینند و مسیر زندگی خویش را انتخاب کنند با ورود به این دهکده جهانی، به دنیایی بی انتها متصل شده و با آن خو می گیرند و طبق راه و رسم آن رشد نموده و بلوغ جسمی و روحی پیدا می کنند. این هشدارهای جدی برای خانواده ها محسوب می شود که باید در صدد رفع این مشکل بر آیند، زیرا ممکن است صدمات جبران ناپذیری را سبب شده و دیگر توان کنترل فرزندان خود را از دست بدهند. ماهواره به عنوان رقیبی برای والدین محسوب شده و فرزندان را از بسترهای تربیتی والدین جدا ساخته و موجب خنثی شدن تلاش های منطقی والدین می گردد.

ترویج خشونت

در برنامه های تولید شده و هدفمند عموما صحنه های خشن بدون رعایت شئونات اخلاقی و سن مخاطبان به وفور نمایش داده می شود مسلما چنین صحنه هایی در ضمیر ناخودآگاه مخاطبان تاثیر گذاشته و فرد را آماده بروز خشونت در مواردی مشابه می سازد.

بحران هویت

ماهواره مرزها را از بین برده و دهکده جهانی به وجود می آورد و هویت غربی را به مخاطبان خود هدیه کرده و آنها را از اصل و هویت خود به دور می سازد و از طریق تاثیر گذاری بر ذهنیتها، ارزشها، سلایق، گرایشها و فرهنگ باعث ایجاد تقابل میان ارزشهای سنتی و مدرن شده که پیامد آن رسوخ انواع هویتها در بین افراد و مواجه شدن با انواع بی شماری از الگوهای هویت یابی است که باعث به چالش کشیده شدن هویت افراد و بحران هویت در مخاطبان می گردد.

گسترش بد حجابی

حضور افراد خانواده در مقابل صحنه های نا مناسب ماهواره به مرور اخلاقیات را کم رنگتر نموده تا جایی که بی حجابی و بد حجابی در نزد افراد عادی و مقبول گردیده و با گذشت زمان در سطح اقوام و محله و … پذیرفته و عادیت می یابد و نهایتا تعصبات خانواده روی محرم و نامحرمی به صورت ضد ارزش در آمده و کاملا جای ارزشها و ضد ارزشها جابجا می گردد.

تهاجم فرهنگی

ماهواره ابزاری است در دست دشمن به منظور جهت دهی افکار و عقاید و بنیانهای فکری افراد به خصوص جوانان، دشمنان با نمایش برنامه های هدفمند جوانان کشور را که سرمایه اصلی و آینده ساز کشور هستند هدف قرار داده است خدشه در فرهنگ و ارزشها از پیامدهای همه گیر و عمومی برنامه های ماهواره هاست که دشمن آن را در سرلوحه برنامه های شوم خود قرار داده است.

فروپاشی خانواده

سست شدن و فروپاشی بنیان خانواده و تاثیر منفی بر روابط بین افراد، اختلافات خانوادگی و شکستن حریم خانواده و از بین بردن قبح خط قرمزها و ترویج بی بندوباری در روابط خانوادگی ( زن و شوهر و فرزندان ) و…. جزء اصل کار و از علل وجودی این سیستم جهانی محسوب می گردد.

در این خصوص موارد بیشماری را می توان نام برد که هر کدام به نوعی مخرب فرهنگ، خانواده، دین، ملیت، هویت و ….. یک ملت و کشور می باشد همچون:

انعکاس پیامدهای ضد اخلاقی و رواج فرهنگ غربی

ترویج بی تفاوتی به حریم خانواده

مخدوش نمودن فرهنگ ایثار و مفاومت

زمینه سازی جهت دخالت سیاسی

هویت زدایی از مفهوم خانواده به منزله کوچکترین واحد اجتماعی مستقل و موثر

ترویج خانواده های لجام گسیخته در مقابل ساختار سنتی خانواده

پی ریزی و ایجاد آمادگی ذهنی تفکر شیطان پرستی در مخاطبان

و …

دشمنان همواره بر تغییر اصول و عقاید ملت ها از راه‌های مختلفی واردشده اند و اینک از راه جنگ نرم که ماهواره یکی از ابزارهای مهم این جنگ می باشد سعی دارد با رسوخ در ذهن و قلب مردم  روح آنها را به دنبال خود بکشاند و با ارزشها و تفکرات و شیوه های خود همراه و همگون ساخته و بر آنها استیلای فرهنگی یابد که جا دارد نسبت به آن هوشیارانه عمل نموده و مواردی را مد نظر قرار داده و جزء اصول فکری خود و خانواده قرار دهیم.

– تقویت باورهای دینی و اعتقادی

– تثبیت ارزشهای ملی و اسلامی در خانواده

– تقویت فرهنگ اصیل ایرانی

– ارتقاء سطح آگاهی و آموزش مهارتهای زندگی

– هدفمند نمودن اوقات فراغت فرزندان

– پیروی از الگوی رفتاری صحیح در خانواده

– احترام به قوانین و هنجارهای جامعه

انتهای پیام/

ماهواره ابزاری است در دست دشمن به منظور جهت دهی افکار و عقاید و بنیانهای فکری افراد به خصوص جوانان، دشمنان با نمایش برنامه های هدفمند جوانان کشور را که سرمایه اصلی و آینده ساز کشور هستند هدف قرار داده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme