https://telegram.me/empireoflies
رسانه‎های انگلیس گزارش دادند که دانشگاه کمبریج بر اساس قانون جدید شکایت‎های دانشجویان خود را در خصوص آزار و اذیت جنسی و تجاوز مورد پیگیری و بررسی قرار نخواهد داد.

دانشگاه کمبریج دیگر شکایات آزار و اذیت جنسی دانشجویان را پیگیری نمی‎کند/گاردین: آمار‌ها از افزایش ۱۰ برابری آزار در دانشگاه‌های انگلیس خبر می‎دهند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغوکلا و فعالان حقوق زنان تصمیم دانشگاه کمبریج را در خصوص پیگیری نکردن شکایات برخی از دانشجویان از موارد آزار جنسی و تجاوز در محوطه دانشگاه را محکوم کرده و هشدار دادند که این تصمیم  به صورت بالقوه امری غیر قانونی به شمار می‌آید.

محکومیت این تصمیم اتخاذ شده از سوی دانشگاه کمبریج پس از حکم جدید دانشگاه مبنی بر اینکه مقررات انضباطی عمومی دیگر شکایت‎های دانش آموزان در خصوص آزار جنسی را پوشش نمی‌دهد، مطرح شد.
 
 
غیر قانونی بودن تصمیم دانشگاه کمبریج برای پیگیری نکردن شکایات آزار و اذیت جنسی دانشجویان
 
روزنامه دانشجویی کمبریج نوشت، پس از آنکه ۲ دانشجو از موارد تجاوز و آزار و اذیت جنسی به کمیته انضباطی دانشگاه شکایت کردند، به دلیل قانون جدیدی که به تازگی به تصویب رسید شکایت آنان پذیرفته نشد.
 
بنابر گزارش‎ها، یکی از مسئولان کمیته دانشگاه کمبریج در ماه ژوئن قانونی را به تصویب رسانده که بر اساس آن سوء رفتار جنسی در زیر مجموعه موارد آزار و اذیت جنسی که در مقررات عمومی کمیته انظباطی تعریف شده، قرار نمی‌گیرد.
گاردین نوشت، به یکی از شاکیان گفته شده که اتهامات او را به دلیل نبود قانون دیگری در قوانین  انضباطی عمومی دانشجویان که به سوء رفتار جنسی بپردازد، امکان پیگیری و بررسی وجود ندارد.
 
 
غیر قانونی بودن تصمیم دانشگاه کمبریج برای پیگیری نکردن شکایات آزار و اذیت جنسی دانشجویان
 
جورجینا کالورت لی، مشاور ارشد در یک دفتر حقوقی که بسیاری از پرونده افرادی که قربانی سوء رفتار جنسی در دانشگاه‌های انگلیس شده‎اند را در دست داشته می‌گوید، تصمیم دانشگاه کمبریج ممکن است به دلایل غیر قانونی بودن و اینکه منطقی پشت این تصمیم وجود ندارد و داشتن روند ناصحیح مورد برررسی قضایی قرار بگیرد.
 
 
غیر قانونی بودن تصمیم دانشگاه کمبریج برای پیگیری نکردن شکایات آزار و اذیت جنسی دانشجویان
 
به گفته این مشاور ارشد، تصمیم اتخاذ شده بر خلاف قوانین عدالت اجرایی است و این رویه ناعادلانه به نظر می‌رسد.
همچنین به نظر می‌رسد تصمیم جدید دانشگاه با روند پیگیری آزار و اذیت جنسی دانشجویان و همچنین سوء رفتار جنسی که در سال گذشته مورد تجدید نظر قرار گرفته بود در تضاد است. بر اساس تجدید نظر صورت گرفته، تعریف آزار و اذیت جنسی در قوانین عمومی دانشگاه، شکایات مربوط به سوء رفتار جنسی دانشجویان را در بر می‌گرفت.

شمار اتهامات مربوط به تجاوز و آزار جنسی در دانشگاه‌های انگلیس از ۶۵ مورد در سال ۲۰۱۴ به ۶۲۶ مورد در سال ۲۰۱۸ رسیده است. آمار‌ها و ارقام از افزایش ۱۰ برابری آزار و اذیت جنسی در دانشگاه‌های انگلیس خبر می‌دهد که در میان آن‌ها دانشگاه کمبریج بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.

 
 
غیر قانونی بودن تصمیم دانشگاه کمبریج برای پیگیری نکردن شکایات آزار و اذیت جنسی دانشجویان
 
در حالی که شمار این جرایم در دانشگاه‌های انگلیس رشد ۱۰ برابری داشته، اما فعالان اجتماعی هشدار دادند که این موضوع تنها بخش کوچکی از معضلی بزرگ در دانشگاه‌های این کشور است.
موضوع آزار و اذیت جنسی به معضلی جدی در تمامی دانشگاه‌های انگلیس و جامعه تبدیل شده است. از هر ۴ زن انگلیسی در رده سنی ۱۶ تا ۲۴، یک نفر در معرض نوعی از خشونت‌های جنسی قرار دارند.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme