Notice: Undefined variable: current_value in /home/empireof/domains/empireoflies.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/panel/post-options.php on line 761

داعش از گاز سمی کلر به عنوان سلاح استفاده می‌کند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: جولی بیشاپ روز جمعه در نشستی در شهر پرت در استرالیا داعش را «یکی از خطرناک‌ترین تهدیدهای امنیتی» حال حاضر توصیف کرد و گفت: «جدا از تلاش‌های کوچک و ابتدایی، باور متعارف بر این است که این گروه تروریستی در پی دستیابی به عوامل شیمیایی» و ساخت سلاح‌های این چنینی است.

بیشاپ افزود: «استفاده از گاز کلر توسط داعش و استخدام متخصصان حرفه‌ای آموزش دیده [از دیگر کشورها] از جمله از کشورهای غربی بیانگر تلاش‌های جدی‌تر این گروه برای تولید تسلیحات شیمیایی است.»

وی خاطر نشان کرد: «احتمال می‌رود داعش در میان ده‌ها هزار نیروی خود از تخصص فنی لازم برای تصفیه بیشتر مواد اولیه و ساخت تسلیحات شیمیایی برخوردار باشد.»

این اظهارات در حالی مطرح شد که مقام‌های اقلیم کردستان عراق پیشتر اعلام کرده بودند شواهدی در دست دارند که نشان می‌دهد تروریست‌های داعش در ماه ژانویه از گاز سمی کلر علیه نیروهای پیشمرگه در شمال عراق استفاده کردند.

به گفته مقام‌های کردها، نمونه‌هایی از لباس‌ها و خاک منطقه در آزمایشگاهی در یکی از کشورهای عضو ائتلاف بین‌المللی ضد داعش آزمایش و نشانه‌هایی از گاز کلر در نمونه‌ها پیدا شد.

گزارش‌های دیگری مبنی بر استفاده داعش از گاز کلر ارائه شده است اما در رابطه با اینکه این گروه تروریستی زرادخانه عظیم تسلیحات شیمیایی در اختیار داشته باشد شواهدی در دست نیست.

گاز کلر در گروهی از سلاح های شیمیایی طبقه‌بندی می شود که عامل خفگی هستند. این گاز در صورت استنشاق در حجم انبوه، ریه را از بین می برد.

انتهای پیام/پرس تی وی

Notice: Undefined variable: current_value in /home/empireof/domains/empireoflies.ir/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/panel/post-options.php on line 761

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme