https://telegram.me/empireoflies

داعش به جنوب آسیا رسید

به گزارش «امپراتوری دروغ»، به نوشته روزنامه تایمز آو ایندیا، هم اکنون یکی از شاخه‌های گروه شبه نظامی طالبان پاکستان به نام جماعت الاحرار حمایت خود را از داعش اعلام کرده است.

احسان الله احسان، سخنگوی طالبان در گفت‌وگوی تلفنی با رویترز مدعی شد: دولت اسلامی یک سازمان جهادی مسلمان است که برای اجرای سیستم اسلامی و ایجاد خلافت فعالیت می‌کند. ما به آن‌ها احترام می‌گذاریم و اگر آن‌ها از ما درخواست کمک کنند، ما بررسی کرده و پاسخ می‌دهیم.

یک شبکه محلی وابسته به داعش در حال توزیع اعلامیه و پرچم‌های این گروه تروریستی در هند و پاکستان است و تلاش دارد تا علاوه بر منطقه افغانستان ‌پاکستان به مناطق دیگر هم نفوذ کند.

این گروه با انتشار کتابچه‌ای ۱۲ صفحه‌ای با نام “فتح” آن را به زبان‌های پشتو و دری چاپ کرده‌اند و در مرز پاکستان و افغانستان توزیع می‌کنند. در این اطلاعیه از مردم خواسته می‌شود تا از داعش حمایت کنند. نشانه‌هایی از فعالیت داعش در کشمیر که مورد ادعای هند و پاکستان است، دیده شده است. مقام‌های امنیتی کشمیر تحت کنترل هند گفته‌اند که آن‌ها در حال جمع آوری اطلاعات هستند تا مشخص شود که سطح حمایت مردمی از داعش در این منطقه چه حد است.

مقام‌های اطلاعاتی و امنیتی در دهلی نو و کشمیر گفته‌اند که پرچم‌های داعش برای اولین بار در ۲۷ ژوئن در سرینگر در پایتخت کشمیر دیده شد و سپس در ماه ژوئیه در جریان برگزاری مراسم عید فطر مشاهده شد.

یکی از مقام‌های ارشد اداره اطلاعات هند در گفت‌وگو با رویترز تاکید کرد: مشکل اینجاست که اطلاعات کمی درباره این شبکه و یا اینکه چه کسانی از طرف آن‌ها در حال تبلیغ هستند، در دست داریم.

انتهای پیام/ایسنا

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme