https://telegram.me/empireoflies

داعش؛ اسرائیلی دیگر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: داعش نه‌تنها تهدیدی برای اسرائیل نیست بلکه در حالی که بدل حرامی‌اش جبهه النصره رسما به همکاری با اسرائیل اعتراف می‌کند، خود الگویی از اشغالگری و قتل و غارت ملت‌ها و کشورها به شیوه اسرائیلی را دنبال می‌کند تا جایی که قطب‌های تمدنی مشرق‌زمین هر یک به فلسطینی دیگر تبدیل شوند.

پروژه تشکیل و توسعه امارت اسلامی عراق و شام، مشخصا نقشه‌ای صهیونیستی برای بی‌ثبات کردن دولت‌ها و تجزیه خاورمیانه است که در اتاق فکر نوچه‌های نومحافظه‌کار راکفلرهای آمریکا کشیده شده است.

طرح خاورمیانه نوین یا خاورمیانه بزرگ عبارت است از تقسیم دولت‌های منطقه به دولت‌های کوچک‌تر که مطمئناً دائمی نخواهند بود و ثبات تاریخی نخواهند داشت. علاوه بر این همسان‌سازی قومی این کشورهای تازه تأسیس، یعنی موردی که مستلزم پاکسازی قومی و جابه‌جایی اجباری مردم محلی خواهد بود به همین طرح تعلق دارد.

نخستین بار سرهنگ «رالف پیترز» از نظامیان نومحافظه‌کار بود که درمقاله شگفت‌انگیزی که به تاریخ ۱۳ سپتامبر ۲۰۰۱ در مجله  ارتش نیروی زمینی «پارامترز» منتشر کرد، نوشت: واشنگتن نباید از تروریسم هیچ ترسی داشته باشد و در بهره‌برداری و استفاده از آن نیز نباید هیچ تردیدی به خود راه دهد. او در همین متن درباره  طرح ترسیم مجدد «خاورمیانه  بزرگ» به دولت بوش پیشنهاد کرد نباید از هرج و مرج عمومی جهان عرب بترسد، در نهایت، وقتی اعراب به کشورهای کوچک‌تر تقسیم شدند دیگر نمی‌توانند در مقابل درندگی اسرائیل از خودشان دفاع کنند و اجباراً به ایالات متحده پناه خواهند برد.

قتل عام کردها در یک قدمی خاک ترکیه و محاصره کوبانی مثال روشنی بود از رویکرد  حامیان این گروهک تکفیری از جمله دولت نوعثمانی اردوغان و متحد واشنگتن و تل‌آویو که به هر قیمتی و در روز روشن داعش را در داخل خاک خود تجهیز و  نیرورسانی می‌کنند. حامیان داعش هم مثل خود تکفیری‌ها هر موجودیتی غیر از موجودیت متوهمانه و ضدبشری خود را نفی می‌کنند.

این همان چیزی بود که سیدحسن نصرالله ۲ هفته پیش در سخنرانی سالگرد روز پیروزی لبنان به طوایف عربی و فرقه‌های سنی گوشزد کرد: «اگر پای تکفیری‌ها به لبنان برسد اولین قربانی آنها  جریان ۱۴ مارس (که از گروه تروریستی جبهه النصره حمایت می‌کند) خواهد بود… تکفیری‌ها هر کسی جز خودشان را حتی از اهل سنت قبول ندارند و حذف خواهند کرد».

همان روز بود که دبیرکل حزب‌الله پروژه «تکفیری وحشی» در سراسر منطقه را تکرار اشغالگری اسرائیل دانست و گفت: «نمونه بارز آن، داعش است. این پروژه خونریزی و قتل‌عام می‌کند و سر می‌برد، سرقت می‌کند و وحشیگری‌های خود را در قبال تمدن و بشریت نشان می‌دهد.‬‎ داعش یک گروه کوچک نیست، بلکه این گروه، گسترده شده است و مساحتی از سوریه، عراق، صحرای سینا، یمن، افغانستان، پاکستان، لیبی و شمال آفریقا و نیجریه را در بر می‌گیرد‬‎ و همین ۲ روز قبل (حمله به مسجد شیعیان قطیف) بود که این گروه میدان فعالیت خود را حتی تا عربستان سعودی گسترش داد و ممکن است در هر جای دیگری از حضورش خبر دهد‬‎».

او  جبهه النصره یا همان جیش‌الفتح شاخه القاعده (تحت حمایت شیخ قطر) را نیز همچون داعش دانست و هشدار داد: «ما در برابر خطری بی‌سابقه از نظر تاریخی هستیم… این وضعیت وحشیگری تکفیری، موضعی است که در برابر تمام ملت‌های منطقه است».
سیدحسن نصرالله کمی پیش از آن شب، در دیدار فرماندهان حزب‌الله تنها راه‌حل برابر این نقشه غرب وحشی را مقاومتی جانانه دانسته بود که «حتی اگر نصف یا سه‌چهارم ما در آن شهید شوند، بازماندگان در صلح و آرامش زندگی خواهند کرد».

چندی پیش «یوناتن بت‌کلیا»، نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی، داعش را دست‌نشانده و عامل کشورهای غربی در منطقه دانسته و گفته بود: «داعش با دستاویز قرار دادن ادعاهایی مانند تاسیس حکومت اسلامی در واقع به دنبال اجرای طرح جدید تقسیم خاورمیانه است، حال آنکه چنین هدف‌گذاری‌هایی پوچ و عبث است. کشتار دسته‌جمعی و تجاوز به دختران و زنان جوان به بهانه‌ها و عناوین گوناگون مانند جهاد نکاح موجی از وحشت را در بین مردم مظلوم منطقه به راه انداخته است».

پس از سقوط الرمادی همه دنیا حرف‌های سردار قاسم سلیمانی را درباره بی‌عملی جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی به پیشروی کاروان داعش در روز روشن روی دشت‌های باز الانبار و به سمت الرمادی شنیدند، آن هم در حالی که پایگاه هوایی آمریکایی‌ها در عین‌الاسد تنها ۳۰ کیلومتر از الرمادی فاصله دارد و محال است هواپیماهای ائتلاف در گشت‌زنی‌های روزانه‌شان این کاروان را ندیده باشند. اما مساله فقط این نیست که کاخ سفید و متحدانش شریک دزد و رفیق قافله هستند بلکه آنها رؤسای دزدها هستند.

آخرین سخنرانی سیدحسن نصرالله به‌خوبی مشابهت ماهیت داعش و اسرائیل را مشخص می‌کند: «اینکه رژیم صهیونیستی آمده است و می‌گوید ویران می‌کنیم و منفجر می‌کنیم و با خاک یکسان می‌کنیم و صدها هزار یا یک و نیم میلیون نفر را آواره می‌کنیم، چیز جدیدی نیست. این رژیم از لحظه‌ای که تأسیس شده بر قتل و ویرانی و کوچاندن و منفجر کردن و کشتار استوار است. این سخنان به لبنانی‌ها و ملت‌های منطقه یادآور می‌شود که‌ ای مردم! دشمنی به نام اسرائیل وجود دارد و ماهیت و خلق و خو همان ماهیت و خلق و خو است و تغییر نکرده است و تجاوزکاری و تروریسم ماهیت آن است و (رژیم صهیونیستی) با مطرح کردن این سخنان این را بیان می‌کند».

انتهای پیام/وطن امروز

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme