https://telegram.me/empireoflies

داستان‎سرایی مضحک خبرنگارVOA از حادثه آتش‎سوزی قهوه‎خانه‎ای در اهواز

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: بامداد سه شنبه هفته گذشته وقوع حادثه آتش سوزی در قهوه خانه”نوارس” در خیابان کیان اهواز مردم این منطقه را در شوک فرو برد.

به گفته سخنگوی اورژانس کشور در این حادثه۱۱ نفر جان باخته و ۱۳ نفر مجروح شدند. پس از وقوع حریق عمدی در قهوه خانه نوراس اهواز و مرگ ۱۱ نفر و مجروح شدن تعدادی از شهروندان، تحقیقات در رابطه با این جنایت آغاز شد. ابتدای کار کاراگاهان پلیس متوجه شدند حریق عمدی بوده و فردی با ریختن بنزین در ساعت ۱ بامداد محل را به آتش کشیده است. و با بستن در این قهوه خانه و مانع شدن از خروج افراد باعث شده تعداد کشته های این حادثه بیشتر شود.

از همان ساعت اولیه گزارش چنین حادثه ای به پلیس کاراگاهان پلیس اگاهی اهواز ۴ ساعت پس از جنایت، پسر ۱۷ ساله ای به نام “م.م” را به عنوان مظنون اصلی جنایت دستگیر کردند.

به گفته رئیس پلیس شهر اهواز،متهم دستگیر شده سرانجام به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و در بازجویی ها مدعی شد قهوه خانه متعلق به شوهرخاله اش است و به دلیل اختلافات خانوادگی، قصد انتقام از وی را داشته است. روز بعد نیز این صحنه جنایت از سوی متهم بازسازی شد. و وی به جنایت ارتکابی اعتراف کرد.

اما در پی اعتراضات چند هفته اخیر مردم اهواز به برنامه کلاه قرمزی که در آن نقش اقوام عرب در نقشه سرزمینی ایران کمرنگ شده بود یکی از خبرنگاران سابق صدای آمریکا که از این شبکه اخراج شده است این حادثه را به صورت کاملا متوهمانه به یکی از نهاد های امنیتی حکومتی نسبت داده.

علی جوانمردی که در صدای آمریکا حاشیه هیا اخلاقی بسیاری به بار آورد نهایتا پس از افشاگری از پشت پرده روابط این شبکه ازصدای آمریکا اخراج شد در خصوص این حادثه در ویدئویی ادعا می کند که نوجوان ۱۷ ساله عامل این جنایت مخبر حفاظت اطلاعات سپاه اهواز بوده و با این نهاد همکاری داشته و این قهوه خانه را با دستور این نهاد با هدف کشتن سران اعتراض کنندگان در تجمعات اهواز انجام داده. وی هم چنین از فردی نظامی به نام سرهنگ بیت مشعل نام برده که عامل فرمان دهنده در این فقره بوده!

حال در این لاطالعاتی که جوانمردی به خورد مخاطب ناآگاه خود می دهد چند نکته متناقض نهفته است اول این که حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران نهادی نظارتی است که وظیفه اش بررسی و پیگیری تخلفات کارکنان سپاه پاسداران و پرونده های مرتبت با این نهاد است و اساسا در موضوعاتی که به کارکنان این نهاد ارتباط ندارد ورود نمی کند ولی جوانمردی ادعا دارد تجمعات اهواز را این نهاد پیگیری می کند که از اساس اشتباه است ظاهرا جوانمردی خواسته از سازمان اطلاعات سپاه نام ببرد که به دلیل نداشتن اطلاعات درست از تقسیمات نهاد های امنیتی در داخل ایران به بیراهه رفته.

نکته بعدی در این داستان سرایی ها این است که جوانمردی ادعا دارد در آن قهوه خانه رهبران تجمعات اهواز در آن شب جلسه داشته اند که فرد دستگیر شده به دستور سرهنگ بیت مشعل آنجا را آتش می زند این در حالی است که افرادی که در آن جا کشته شده اند بیشتر شان جوان و نوجوان بوده اند نه افرادی که بتوان آنها را رهبران تجمعات اهواز نامید!

البته ناگفته نماند که نام “بیت مشعل” را هم این ضد انقلاب از نام سحر بیت مشعل از تجزیه طلبان مقیم خارج کشور برداشته که در سال های گذشته در رسانه های ضد انقلاب خواستار جدایی استان خوزستان از سرزمین ایران شده بود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme