https://telegram.me/empireoflies

دادستانی هلند: قتل محمد رضا کلاهی هیچ ارتباطی به ایران ندارد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در طول دو سال گذشته پس از این که برخی از ضد انقلاب ساکن هلند از دست داشتن دولت جمهوری اسلامی در قتل یکی از اعضای بلندپایه منافقین در این کشور هیاهوی بسیاری را در رسانه های ضد انقلاب به راه انداختند و این دروغپردازی ها منجر به اخراج دو تن از دیپلمات های ایرانی از این کشور شد نهایتا رز جمعه رسانه‌های هلند به نقل از دادستان این کشور اعلام کردند در جریان برگزاری دادگاه مربوط به قتل علی معتمد -عامل انفجار ۷ تیر ۱۳۶۰ در مقر حزب جمهوری اسلامی که منجر به شهادت ۷۲ نفر از مقامات و مسئولین کشورمان شد- هیچ ارتباطی بین این قتل با جمهوری اسلامی ایران یافت نشده است.

اظهارنظر دادستان یکی از شهرهای هلند که قتل در آن شهر اتفاق افتاده است در حالی صورت می‌گیرد که در تاریخ هجدهم دی ماه سال جاری (هشتم ژانویه ۲۰۱۹) وزرای امور خارجه و کشور هلند در نامه‌ای به پارلمان این کشور، ایران را  در پشت قتل محمدرضا کلاهی صمدی معرفی کردند و یکی از دلایل تحریم ایران توسط اتحادیه اروپا نیز همین اتهام بود. حال با اظهارنظر جدید دادستان هلند، اتهام زنی‌های وزرای امور خارجه و کشور هلند به ایران زیر سئوال رفته است.

وزیر امور خارجه هلند در واکنشی تدافعی به اظهارنظر دادستان این کشور مدعی شده است: «تعجبی ندارد مداخله ایران در تحقیقات جنایی تایید نشده است. [چراکه] ارزش اطلاعات در قوانین کیفری با ارزش اطلاعات در سرویس‌های اطلاعاتی متفاوت است.»

خانم وسکی، وکیل مدافع متهم اصلی این پرونده به نام نائوفال “نوفل” (۳۸ ساله)، این سوال را مطرح کرده است که آیا از ایران در مورد این تحقیقات جنایی درخواست همکاری شده است و اگر نه چرا؟

نوفل متهم اصلی دادن دستور قتل محمدرضا کلاهی صمدی، هرگونه دخالت در این قتل را انکار می‌کند. دادستانی هلند هیچگونه ارتباطی بین نوفل و ایران پیدا نکرده است و دو فردی که قتل را انجام داده‌اند، تنها انگیزه مالی داشته‌اند.

به گفته وکیل مدافع نوفل، باید مشخص شود که چرا سرویس‌های اطلاعاتی هلند این قتل را به ایران ربط داده‌اند. او اعتقاد دارد که انگیزه‌های دیگری برای این قتل وجود دارد.

همچنین مدارکی وجود دارد که احتمالا همسر مقتول با مافیای اوکراین ارتباط داشته است.نمایندگان پارلمان هلند چندی پیش از وزیر امنیت و دادگستری هلند سوال کردند که چرا هلند به یک تروریست (محمدرضا کلاهی صمدی) اقامت داده است. این وزیر هلندی در پاسخ مدعی شد که دولت هلند از هویت اصلی محمدرضا کلاهی در زمان ارائه مجوز اقامت به او اطلاعی نداشته است و او خود را علی معتمد معرفی کرده بود.

لازم به ذکر است مرتضی صادقی از ضد انقلاب مقیم هلند و اولین فردی که جریان این قتل را افشا نمود اخیرا نیز در مصاحبه ای گفته تمام ادعاهای مقامات هلندی و دیگر ضد انقلاب بر اساس احساسات و مدارک غیر قابل باور است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme