https://telegram.me/empireoflies

دادخواهی خبرنگار BBC فارسی از رئیس جمهور فرانسه

اختصاصی_ به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: براساس آمار رسمی وزارت بهداشت تا کنون ۱۲۵ نفر از بیماران هموفیلی، مبتلا به هپاتیت و کلیوی در اثر استفاده از فرآورده‌های خونی آلوده به ویروس ایدز جان خود را از دست داده‌اند.در دوران نخست‌وزیری فابیوس، خون‌های آلوده به ویروس‌های خطرناک در فرانسه توزیع شد و انستیتو مریو فرانسه فراورده فاکتورهای انعقاد خونی آلوده به ویروس HIV و هپاتیت را صادر کرد. این فاکتور در کمک به انعقاد خون بیماران مبتلا به هموفیلی مصرف می‌شود و در نتیجه کوتاهی انستیتوی فرانسوی تعدادی از بیماران هموفیلی کشورهای دریافت کننده به ویروس HIV و بیماری ایدز و هپاتیت مبتلا شدند.

این روز ها با فرارسیدن روز  جهانی هموفیلی مریم زهدی خبرنگار بی بی سی فارسی در صفحه فیس بوک خود از پرونده خون های آلوده در ایران که صد ها نفر را برای اولین بار به بیماری ایدز دچار کرد گفته است و در این گفتار خواستار اعاده حق ایران شده است. وی می نویسد:”گفته می‌شد همین آقای فابیوس خون‌ها را بدون طی مراحل لازم و آزمایش‌های مرسوم، وارد بازار کرده بود و غربالگری زمانی انجام شد که این خون‌ها صادر شده بودند، استفاده شده بودند و خلاص.

به هر حال آن‌چه معلوم است این است که این خون‌هامثل اجل معلق بر سر یک عده از هموطنانم نازل شد و پرونده‌ها هم هنوز به جایی نرسیده. امروز در روز جهانی هموفیلی داشتم فکر می‌کردم حالا که ایرباس می‌خریم، با پژو قرارداد می‌بندیم آقای فابیوس هم بر مسند قدرت است هنوز، کاش تکلیف پرونده خون‌های آلوده و رفتگان و بازماندگانشان را روشن کنیم. صحبت از جان آنهاست که رفتند و دل آنها که ماندند.”

۲۰۱۶-۰۴-۱۸_۱۹-۱۵-۲۳

لازم به یاد آوریست که در حال حاضر نیز حداقل۱۸۰۰ بیمار در کشور شناسایی شده‌اند که در اثر مصرف خون‌های فرانسوی آلوده به هپاتیت و ایدز مبتلا هستند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme