https://telegram.me/empireoflies
تفکرات نژادپرستانه سفیدبرتر انگاری در آمریکا و اروپا اکنون به معضلی در این مناطق تبدیل شده تا جایی که جوامع آمریکایی و اروپایی شاهد یک دو قطبی و چند قطبی در این رابطه شده‎اند.

خیزش راستگرایی افراطی در غرب؛ جوامع آمریکایی و اروپایی در انتظار شکاف و ناامنی بیشتر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغراستگرایی افراطی در اروپا و آمریکا در سال‌های اخیر به معضل بزرگی برای جامعه این مناطق مبدل شده است.

راستگرایی افراطی با زمینه‌های سفیدبرتر پنداری در آمریکا که از سوی «دونالد ترامپ» مورد حمایت قرار گرفته و در دوران ریاست جمهوری وی از رشد قابل ملاحظه‌ای نیز برخوردار بوده، سبب تشدید نگرانی‌هایی در این کشور شده است.
سفیدبرتر پنداری  یک تهدید بین المللی
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که موضوع سفیدبرتر پنداری در مقایسه با گذشته یک تهدید بین المللی به شمار می‌آید.
 
مشارکت همفکران ایدئولوژی نژادپرستی برتری سفیدپوستان
بر اساس این گزارش افرادی که در آمریکا از ایدئولوژی نژادپرستی برتری سفیدپوستان حمایت می‌کنند با همفکران خود در اروپا به صورت آنلاین و یا حضوری ارتباط برقرار می‌کنند تا از این طریق بتوانند یک نیروی متعصب و نژادپرست تشکیل دهند.
 
 
خیزش راستگرایی افراطی در غرب؛ جوامع آمریکایی و اروپایی در انتظار شکاف و ناامنی بیشتر
 
 
یک کارشناس در این باره می‎‏گوید، زمانی که گروه‌هایی که با تفکرات نژادپرستی برتر بودن سفید پوستان رشد کرده و در سراسر مرز‌ها جهان با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند، دریافتن و بررسی چگونگی شبکه‌های فعالیت آنان و عضوگیری‌های جدید اهمیت پیدا کرده و امری ضروری می‌شود.
وی می‎افزاید، ” در دو طرف اقیانوس اطلس، تفکرات نژادپرستانه و تنفر از مردم دیگر کشور‌ها وارد مباحث در شبکه‌های اجتماعی می‌شوند. در واقع این شبکه رو به رشد که نفرت از گروه‌های خاص و یا ادیان خاص را نمایش می‌دهند، خود را بخشی از یک جنبش جهانی به شمار می‌آورند که برای نجات نژاد سفید ترغیب می‌شوند.
 
همکاری تفکرات نژادپرستانه در اروپا و آمریکا 
گزارش‌ها نشان می‌دهند که گروه‌های که دارای تفکرات نژادپرستانه در رابطه با برتر بودن نژاد سفید هستند در اروپا و آمریکا با یکدیگر مشارکت داشته و پیام مبادله می‌کنند. همکاری این گروه‌ها باعث شده تا جرایم ناشی از نفرت در داخل و خارج از این کشور‌ها افزایش یابد.
تبادل این نوع از دیدگاه‌ها منجر به عادی سازی جرایم ناشی از نفرت به طور آشکارا شده و همچنین رشد لفاظی‌های کینه توزانه در سیاست کشور‌ها شود.
 
 
افزایش تفکرات سفیدبرتر پنداری در آمریکا و اروپا/سفیدبرتر پنداری یک تهدید بین المللی تبدیل شده است
 
 
گزارش منتشر شده نشان می‌دهد که بسیاری از حامیان گروه‌های نژادپرستی سفیدبرترپندار در نشست‌ها و مراسمی حضور داشتند که به سرپرستی احزاب سیاسی افراطی‌های راستگرا برگزار شده بود تا با حضور خود در این مراسم در مورد چگونگی حضورشان به عنوان یک نیروی سیاسی واقعی مشاوره بدهند.
 
نتیجه این گزارش نشان می‌دهد، “کشور‌ها شاهد بین المللی شدن جنبش نژادپرستی سفید برترپنداری است. حامیان اروپایی و آمریکایی برای پیش بردن اهداف نژادپرستانه خود از یکدیگر یاد می‌گیرند و همدیگر را حمایت کرده و خط مشی‌های جدیدی دست می‌یابند. همکاری آنان باعث می‌شود تا احساس قدرت و توانمندی کرده چرا که این احساس به آنان القا می‌شود که در حال تاثیرگذاری بر اوضاع سیاسی هستند.
افزایش جنایات و خشونت‌های افراط گرایان در لندن
«پیتر نویمان» رئیس مرکز بین المللی مطالعات افراط گرایی مستقر در لندن، از افزایش جنایات و خشونت‌های افراط گرایان در حدود پنج سال اخیر خبر می‎دهد.

انتهای پیام/میزان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme