https://telegram.me/empireoflies

ردخون شهدای حزب الله در انتخابات رژیم غاصب اسرائیل

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: انتخابات اسرائیل در حالی پیگیری می‌شود که ماجرای به شهادت رسیدن شهدای قنیطره و پاسخ غافلگیر کننده حزب الله به این جنایت، وضعیت حزب نتانیاهو را بیش از پیش در میان صهیونیست‌ها و ساکنان اراضی اشغالی با بحران روبرو ساخته است.

هیچ کس در مورد میزان دقت و مهارت و حرفه‌ای بودن عملیات عناصر مقاومت در واکنش به اقدام تروریستی رژیم صهیونیستی در قنیطره شک ندارد، عملیاتی بسیار حرفه‌ای و دقیق که از نظر زمان‌بندی و روش یا صحنه خودروهای آتش گرفته در محل عملیات در سطح بالایی قرار داشت. البته پیام‌های سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان، بدون شک برای صهیونیست‌ها و فرماندهان و برنامه‌ریزان اسرائیلی دردناک‌تر از این عملیات بود، چرا که آن‌ها را در دور باطلی از تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌ها وارد کرد که تا حد اتهام زنی‌ها به یکدیگر در مورد تهور و ارزیابی‌های غلط از انجام عملیات قنیطره پیش رفت.

آن هم در شرایطی که انتخابات زودهنگام پارلمانی در اسرائیل در راه است و بنیامین نتانیاهو می‌خواست با خون شهدای قنیطره برگ برنده‌ای برای ورود به انتخابات به دست آورد. اما در شرایط کنونی مجبور است با مسئولیت خون نظامیان یگان جفعاتی و صحنه خودروهای آتش گرفته و بازدارندگی از بین رفته اسرائیلی وارد انتخابات پارلمانی شود.

شهدایی که خونشان هم برای نتانیاهو دردسرساز شد/ آماده انتشار

نتانیاهو و حزبش دعا می‌کردند که واکنش دردناک مقاومت به عملیات قنیطره قبل از انتخابات انجام نشود، در این صورت آن‌ها دیگر مجبور نبودند با پیامدهای دردناک این اتفاق تعامل کنند، اتفاقی که یکی از عناصر نجات پیدا کرده از یگان جفعاتی در مورد آن می‌گوید: اگر ما راه خود را به سمت قله جبل الشیخ ادامه می دادیم، همگی کشته و تکه پاره می شدیم.

شهدایی که خونشان هم برای نتانیاهو دردسرساز شد/ آماده انتشارشهدایی که خونشان هم برای نتانیاهو دردسرساز شد/ آماده انتشار

به این ترتیب مجبور است علاوه بر خود عملیات به گونه‌ای با سخنرانی کوبنده دبیرکل حزب‌الله لبنان که وجهه درگیری‌های منطقه را تغییر داد و قواعد جدیدی برای آن ایجاد کرد، نیز تعامل کند، چرا که حزب الله پس از این هیچ قواعد درگیری‌ را نمی‌پذیرد و هیچ حد و مرزی برای آزادی عمل مقاومت قائل نمی‌شود. این موضوع باعث شد که اسرائیلی‌ها نتانیاهو را مسئول این تغییر راهبردی می‌دانند. یوئیل مارکوس تحلیلگر اسرائیلی در این زمینه می‌گوید که مشکل این است که نتانیاهو مسئولیت خون ریخته شده در لبنان یا خون های ریخته شده به همین علت در آینده را بر عهده نگیرد.

شهدایی که خونشان هم برای نتانیاهو دردسرساز شد/ آماده انتشار

این در حالی بود که نتانیاهو بعد از این عملیات با تهدید و وعده و وعید در جریان بازدید از سدیروت گفت تمامی کسانی که سعی دارند ما را در جبهه شمالی اسرائیل آزمایش کنند، من پیشنهاد می‌کنم تحولاتی که در نزدیکی سدیریوت یعنی در نوار غزه در تابستان گذشته رخ داده را ببینند، تحولاتی که شدید ترین ضربه به حماس از زمان آغاز تشکیل این جنبش به شمار می رود، ارتش اسرائیل آمادگی استفاده از چنین قدرتی در تمامی جبهه‌ها را دارد. وی مدتی بعد تهدید کرد که مسئولان اسرائیل با کاروان نظامی در جنوب اسرائیل هزینه کامل آن را پرداخت خواهند کرد و ارتش اسرائیل آماده واکنش نشان دادن به هر جبهه ای را دارد.

البته نه تنها واکنش نتانیاهو به این حمله مشخص نشد، بلکه تهدیدات اولیه وی به لحن آرام او در روزهای اخیر تبدیل شده و وی پیام‌های آرامی را به گروه‌های مختلف ارسال کرد. در نتیجه اسرائیل تصمیم گرفت این حمله را “هضم” کند و حماقت افزایش دایره عملیات که می‌تواند هزینه‌های بسیار بالایی برای وی داشته باشد را مرتکب نشود، چرا که نه وی و نه ارتش اسرائیل قدرت پرداخت هزینه‌های آن را ندارند .

تصمیم نتانیاهو برای آرام کردن فضا با واکنش آویگدور لیبرمن وزیر خارجه این رژیم مواجه شده و وی در صفحه شخصی خود در سایت فیس بوک به نتانیاهو تاخته و نوشته که این سیاست به توان بازدارندگی اسرائیل آسیب می‌زند. لیبرمن می‌افزاید که هضم این حمله به معنی این است که اسرائیل با قواعد جدید بازی موافقت کرده و هزینه‌های مترتب بر آن را پذیرفته است.

وی عدم واکنش به حزب‌الله لبنان را نشانگر این نکته می‌داند که اسرائیل باید منتظر بماند و زمان بیشتری به حزب ‌الله بدهد تا این حزب نیروهای خود را در مرزهای اسرائیل با سوریه منتشر کرده و عناصر “خرابکار” را در این مناطق مستقر کند و مقادیر فراوانی سلاح به این مناطق ارسال کند تا بتواند در زمانی که مناسب می‌بیند، بر ضد اسرائیل وارد عمل شود.

شهدایی که خونشان هم برای نتانیاهو دردسرساز شد/ آماده انتشار

پایگاه خبری العهد نوشت: اسرائیل و نتانیاهو امروز در بحرانی به تمام معنا قرار گرفته اند. بحرانی که ممکن است آینده سیاسی و انتخابات وی را تهدید کند. به این ترتیب نخست‌ وزیر اسرائیل که با ترور شهدای قنیطره می‌خواست خود را آماده هر تصمیمی برای حفاظت از امنیت اسرائیل نشان دهد، امروز از دیدگاه اسرائیلی‌ها به فردی متهور تبدیل شده که تصمیماتش جان نظامیان جفعاتی را گرفته و بازدارندگی اسرائیل را از بین برده و به حزب‌الله و سید حسن نصرالله دبیرکل این حزب به‌عنوان دشمن اصلی اسرائیل فرصت طلایی برای لغو قواعد درگیری‌ها و تحقق آزادی عمل در اقدامات خود در راستای مقاومت بر ضد اسرائیل داده است.

بحران اسرائیل امروز در این است که اقدامات مقاومت هیچ محدوده زمانی و جغرافیایی و روشی نخواهد داشت. زبان حال شهرک‌ نشینان جولان و شمال اسرائیل خداحافظی با روزهای طلایی در جولان و روزهای توریستی  و گردشگری و اسکی در حرمون و زندگی راحت در الجلیل است. آن ها می‌گویند که باید برای روزهای ترس و ناراحتی و نگرانی و شب های وحشتناک آماده شوند، چرا که وحشت از تونل‌های حزب‌الله یا موشک‌های فرستاده شده از سوریه و لبنان در دل آن‌ها ریشه دوانده است.

انتهای پیام/مشرق

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme