https://telegram.me/empireoflies

خود فریبی اپوزیسیون آمریکا نشین

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:بعد از حوادث پاریس مسئله ای که رواج یافت دلایل اهمیت دادن رسانه های غربی به حادثه خونین پاریس و همچنین عدم اهمیت آن برای حوادث خون بار بیروت است.

این دستاویزی برای آرش سیگارچی شده تا مانند همه هم قطارانش حادثه بیروت را ماست مالی کنند. او مطلبی را به اشتراک گذارده است که حرف همه آنها محسوب می شود. در این مطلب آمده است که که دلیل این که به پاریس بیشتر توجه می کنیم همین است که رزمنده‌اى در حال جنگ نیست، رهگذرى‌ست در خیابانى شلوغ که خوشحال نیست از زنده ماندنش در یک حادثه‌ى تروریستى! این یعنى معناى شهادت تا این اندازه مبتذل شده که جوانانى مانند او آرزو کنند کاش در شهوتِ داعش، کامى هم به آنها مى‌رسید و مستقیم مى‌رفتند بهشت! به جاى آنکه خوشحال باشند که زنده مانده‌اند تا بیندیشند چه کنند تا سهمى از بهشت را براى لبنانِ زیباى‌شان بیاورند و شهرشان را آرام کنند و بدخواهانِ‌شان را رام…

بعد درباره فرق بین بیروت و پاریس نکته ای اشاره می کند که فلسفه زندگی بین غرب و شرق را نشان می دهد. در این نوشته آمده است که  میان جامعه‌اى که همه براى “زندگى” بال و پر مى‌زنند و “مرگ” ناگهان آشوب مى‌کند دل‌ها و چشم‌ها را؛ و جامعه‌اى که جوانش خوشحال نیست از جان به سلامت بُردن از هاویه‌ى آتشِ داعش! این است تفاوتِ میان دو حادثه. این رسانه‌ها نبودند که جهان را از حادثه‌ى پاریس پُر کردند؛ این پاریس بود که چنان بر مرگ برآشفت که زلزله‌ى زندگى‌خواهى‌اش جهان را تکان داد. قیمتِ جان آدمى دست خود اوست، دُرست مثل قیمتِ “آرزو” و آبرویش.

درست است که سیگارچی مدعی شده در این باره قضاوت نکرده و فقط آن را روایت کرده اما اینقدرها هم بی اطلاع نیستیم که ندانیم آنجه در ذهن اپوزیسیون غرب گرا می گذرد چیست.

منطقه غرب آسیا بیشترین قربانیان تروریسم دولتی را دارد. توجیه کودکانه رسانه های غربی و اپوزیسیون درباره دلایل کم توجهی به حادثه بیروت که  اشتیاق به شهادت توسط مسلمانان بیروت است بیشتر یک خودفریبی تاریخی است. خود فریبی که بر رسانه های غربی و اپوزیسیون حاکم است.

چندی پیش کارمند رادیو فردا درباره ارزش های خبری سخن رانده بود و از این زاویه دلیل پرداختن به حادثه پاریس را مورد کند و کاو قرار داده بود که مورد استقابل جریان اپوزیسیون قرار گرفته بود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme