https://telegram.me/empireoflies

خودکشی یا قتل؟! مسئله این است!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: فردا (۱۴ دی) مصادف با ششمین سالگرد مرگ مشکوک «علیرضا پهلوی» دومین پسر «محمدرضا پهلوی» است. در روز ۱۴ دی ماه ۱۳۸۹ خبر مرگ «علیرضا پهلوی» در رسانه‌ها منتشر شد و عنوان گردید که وی در حالی که در پنجمین دهه عمر خود بود، در محل سکونتش در شهر بوستون آمریکا با شلیک گلوله در دهان، خودکشی کرده است.

۹ سال قبل و در روز ۲۰ خرداد ۱۳۸۰ هم «لیلا پهلوی» کوچکترین دختر «محمدرضا پهلوی» خودکشی کرده بود. لیلا با آنکه همچون دیگر فرزندان «محمدرضا پهلوی» با استفاده از پول‌های بادآورده ملت ایران، زندگی بسیار اشرافی داشت، اما در سن ۳۱ سالگی، در اتاقش در هتل لئونارد واقع در مرکز شهر لندن، با مصرف بیش از اندازه قرص‌های خواب‌آور خودکشی کرد و در آن زمان علت خودکشی کلاه‌برداری و فرار دوست‌پسرش عنوان شد.

محل قتل «علیرضا پهلوی»

در آن زمان «رضا (ربع) پهلوی» نخستین کسی بود که به این خبر واکنش نشان داد و بدون آنکه حتی تحقیقات اولیه پلیس انجام شود، علت مرگ برادرش را خودکشیِ ناشی از افسردگی شدیدی دانست.

«ربع پهلوی» افسردگی و خودکشی خواهرش «لیلا پهلوی» و از دست دادن «لیلا آزموده» معشوقه‌ علیرضا را از دیگر دلایل خودکشی او عنوان کرد و با ژستی میهن‌پرستانه، دلیل دیگر خودکشی برادرش را ناشی از وطن‌پرستی‌اش عنوان کرد. اما این ادعاها برای بسیاری منطقی و قایب قبول نبود.

با وجود ادعاهای «ربع پهلوی»، برخی رسانه‌ها با بررسی شواهد و مدارک، نظر دیگری داشتند. پس از انتشار خبر مرگ «علیرضا پهلوی» رسانه‌های آمریکا این موضوع را تا حدی سانسور کردند. منتشر نشدن نتایج کالبدشکافی علیرضا هم دلیل دیگری بود که شک و تردیدها را درباره این ماجرا بیشتر کرد.

چند روز پس از خودکشی علیرضا، یک از روزنامه‌های محلی به نقل از یک مامور پلیس که نخواست نامش فاش شود، گفت که تحقیقات ابتدایی و اولیه حکایت از «خودکشی ظاهری» علیرضا دارد. مدتی بعد سخنگوی دادستانی بوستون هم گفت که مرگ «علیرضا پهلوی» رسما در ردیف خودکشی طبقه‌بندی نشده و کارآگاهان ویژه قتل در حال تحقیق و رسیدگی به این موضوع هستند.

به گفته بسیاری از نزدیکان خاندان پهلوی «علیرضا پهلوی» در میان فرزندان «محمدرضا پهلوی»، از استعداد بسیاری برخوردار بود و در دانشگاه‌های آمریکا در چندین رشته از جمله ایران‌شناسی فارغ‌التحصیل شده بود و حتی در فکر بازگشت به میهن بود. علیرضا پهلوی با آنکه پسر دوم خانواده بود، اما در بین دوستداران خاندان پهلوی از محبوبیت بسیاری برخوردار بود و حتی او را محبوبترین عضو خاندان پهلوی می‌دانستند، اما مرگ به او مجال نداد.

مدتی پس از مرگ «علیرضا پهلوی»، «لری کلیمن» وکیلی آمریکایی در مقاله‌ای با ذکر چند نمونه از قتل‌های مرموز سیاسی در آمریکا و سرپوش‌گذاری دولت امریکا بر آنها، اساس نظریه خودکشی‌کردن علیرضا را نفی کرد. این وکیل آمریکایی با اشاره به حضور گسترده نیروهای امنیتی در زمان مراسم ترحیم «علیرضا پهلوی» در واشینگتن، گفت در دیداری که با «فرح پهلوی» مادر علیرضا داشته، وی منکر هر گونه افسردگی فرزندش شده و بر خلاف «ربع پهلوی» گفته که «علیرضا پهلوی» دارای روحیه خوبی بود و در فعالیت‌هایش موفق بود.

این وکیل همچنین تاکید کرد که دولت آمریکا انگیزه و ابزار کافی برای مخفی کردن چنین ماجراهایی را دارد و تلاش می‌کند تا موضوع مرگ «علیرضا پهلوی» را هم از توجه افکار عمومی دور کند و بر وجهه بین‌المللی‌اش آسیبی نرسد.

از موارد دیگری که احتمال خودکشی «علیرضا پهلوی» را رد می‌کند، آنست که به اذعان کارشناسان سلاح، معتقدند که کشیدن همزمان هر دو ماشه تفنگ شکاری اگر نگوییم غیرممکن بلکه بسیار مشکل است و معمولا شلیک اولیه شخص خودکشی کننده را ناتوان خواهد ساخت. پس احتمالاً فردی دیگر ماشه را کشیده است! نکته بسیار مهمی که احتمال قتل «علیرضا پهلوی» را افزایش می‌دهد، این است که او هیچ نوع تفنگ شکاری شخصی نداشته و به نظر می‌رسد کسی هم نمی‌داند که چه کسی به پلیس تماس گرفته و جالب‌تر اینکه هیچ‌کس صدای شلیک گلوله‌ها را هم نشنیده است!

با همه شواهد و قرائن، باید پرسید اگر افسردگی واقعاً دلیل خودکشی «علیرضا پهلوی» بوده، چرا خاندان پهلوی چنین فرد افسرده‌ای را به حال خود‌‌ رها کرده بودند تا تنها در گوشه‌ای از دنیا در گرداب افسردگی غوطه بزند و در ‌‌نهایت خودکشی کند؟ و سوال دیگر آنکه اگر «علیرضا پهلوی» به قتل رسیده، چه کسی او را کشته یا حداقل از مرگش سود برده است!؟

انتهای پیام/

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: فردا (۱۴ دی) مصادف با ششمین سالگرد مرگ مشکوک «علیرضا پهلوی» دومین پسر «محمدرضا پهلوی» است. در روز ۱۴ دی ماه ۱۳۸۹ خبر مرگ «علیرضا پهلوی» در رسانه‌ها منتشر شد و عنوان گردید که وی در حالی که در پنجمین دهه عمر خود بود، در …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme