https://telegram.me/empireoflies

خودشیرینی همایون برای ربع!

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدر هفته‌های اخیر و پس از انتقاد «ربع پهلوی» از رسانه‌های لس‌آنجلسی و “فکسنی” نامیدن آنها، بلاتکلیفی اپوزیسیون ایران بیشتر شده و درگیری‌های لفظی بین آنها افزایش یافته است.

بسیار از سلطنت‌طلبان با ابراز دلسردی خود از وضعیت این روزهای سلطنت‌طلبها، از «ربع پهلوی» خواسته‌اند تا تکلیفش را یک سره کرده و یا در صحنه مبارزه باقی بماند و یا برای همیشه از فعالیت سیاسی کنار بکشد.

این بلاتکلیفی سبب شده تا مدیران این تلویزیون‌ها، به فکر خارج شدن از چنین وضعیتی بیفتند. «شهرام همایون» مدیر تلویزیون سلطنت‌طلب «کانال یک» در یکی از برنامه‌هایش در این باره گفت: “… ما باید یک تلنگر بزنید به جامعه ایران خارج از کشور (اپوزیسیون). آنها خواب هستند و کرخت شدند و بی‌حس شده و فکر می‌کنه که مردم در داخل کشور قبول کردند …”

از این رو، «شهرام همایون» مدیر تلویزیون «کانال یک» در هفته‌های گذشته نظرسنجی نامتجانسی به راه انداخت و در آن «ربع پهلوی» را در کنار افرادی مانند مقام معظم رهبری، «میرحسین موسوی» و «مریم رجوی»  قرار داده و در معرض رای مخاطبینش گذاشته است و هدفش را هم اینگونه بیان کرد: “بگذاریم شاهزاده رضا (ربع) پهلوی بداند از چه حمایتی برخوردار است. خانم رجوی و آقای موسوی بداند. آقای خامنه‌ای هم بداند که اپوزیسیونش از چه توانایی و قدرتی برخوردار است …”

البته این نظرسنجی همایون از همان روزهای آغازش با حاشیه و شائبه‌های بسیاری همراه بود و توسط مخاطبینش به چالش کشیده است؛ به‌طوری که برخی از مخاطبین در تماس با تلویزیون «کانال یک» اذعان کردند که می‌توانند چندین بار در این نظرسنجی شرکت کنند. هرچند که این اعترافات عصبانیت همایون را در پی داشت.

گذشته از همه مسائل و نتایج قابل پیش‌بینی این نظرسنجی کذایی که سوالات بسیاری درباره آن مطرح است، چند نکته مهم به نظر می‌رسد. اولاً این نظرسنجی نشان می‌دهد حداقل بخشی از سلطنت‌طلبان به این نتیجه رسیده‌اند که تفکر شخص‌گرایانه آنها و تبدیل کردن «ربع پهلوی» به بُت دیگر طرفدار ندارد و پذیرفته‌اند که باید رهبر خود را در بین گزینه‌های دیگر به رای بگذارند.

دوماً اینکه برگزاری این نظرسنجی فارغ از نتایج پرشائبه‌اش می‌تواند نوعی عقب‌نشینی از مواضع گذشته سلطنت‌طلبان باشد؛ اعتراف به اینکه نظام پادشاهی و سلطنت‌طلبی بدون توجه به نظر و رای مردم دیگر منسوخ شده و باید به نظرات همه طیف‌های سیاسی احترام گذاشت. موضوعی که «شهرام همایون» اگر به آن رسیده باشد، باز هم دیر است.

در پایان، مشخص نیست که همایون با چه نیتی دست به چنین کاری زده و چرا نام افرادی مانند «سعید شمیرانی» و «امیرعباس فخرآور» در این نظرسنجی گنجانده نشده است؛ کسانی که هر کدام به تنهایی داعیه‌دار رهبری اپوزیسیون هستند.

به نظر می‌رسد، باید این نمایش همایون را هم به حساب خودشیرینی دیگر او برای «ربع پهلوی» برسانیم و همان‌طور که پیشتر گفته شد، او به پول‌های بادآورده فرزند شاه مخلوع چشم دارد، وگرنه برای رضای خدا کاری نمی‌کند.

انتهای متن/

بسیار از سلطنت‌طلبان با ابراز دلسردی خود از وضعیت این روزهای سلطنت‌طلبها، از «ربع پهلوی» خواسته‌اند تا تکلیفش را یک سره کرده و یا در صحنه مبارزه باقی بماند و یا برای همیشه از فعالیت سیاسی کنار بکشد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.75 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme