https://telegram.me/empireoflies

جنجال آفرینی خواننده لس آنجلسی در صدای آمریکا+تصویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: این بار نوبت خوانندگان لس آنجلسی بود که عملکرد حرفه ای تلویزیون فارسی صدای آمریکا را مورد پرسش قرار دهند. تا پیش از این بسیاری از عناصر فعال سیاسی در خارج از کشور از سیاست های این به اصطلاح رسانه خبری ابراز نارضایتی کرده بودند. مجموعه گزارش های مجید محمدی [بی بی سیزاسیون صدای آمریکا] و انتقادهای بابک چلبیانی و نامه های متعدد فعالین سیاسی جدایی طلب موید این مطلب است.

جنجال آفرینی خواننده لس آنجلسی در صدای آمریکا+ تصویر

در سری جدید برنامه «افق» که با اجرای یکی دیگر از مجریان VOA روی آنتن می رود هنوز نشانه هایی از جنجال وجود دارد. به عنوان مثال در برنامه چند شب گذشته که به موضوع «زیر و بم لغو کنسرت های موسیقی در دولت روحانی» اختصاص داشت یکی از میهمانان برنامه به نام «سعید شنبه زاده» علیه بخش فارسی صدای آمریکا زبان به انتقاد گشود. سعید شنبه زاده در دقایق پایانی برنامه افق خطاب به مجری برنامه گفت: «بخشی از رسانه های خارج از کشور مثل «صدای آمریکا» و «بی بی سی فارسی» درصدد هستند تا وضعیت موسیقی داخل کشور را خوب ارزیابی کنند اما من باید بگویم که یک خواننده برای اینکه کارش مجوز پخش بگیرد باید روزی صد مرتبه به اداره های مختلف مراجعه کند. برخی دیگر از خواننده ها هستند که برای انتشار آثار هنری شان نیازی به اخذ مجوز ندارند مثل آقای شجریان، آقای شهرام ناظری و …

در ادامه «مژگان شجریان» [دختر شجران] در پاسخ به اظهارات سعید شنبه زاده گفت: « تا آنجایی که من یاد دارم و به این خاطر که در شرکت «دل آواز» کار طراحی آثار موسیقی را انجام می دادم این طور نبود که کارهای پدرم بدون نیاز به اخذ مجوز در بازار پخش شود. ما نیز گرفتار رفت و آمدهای اداری بودیم و حتی برای برگزاری کنسرت نیز دردسرهای زیادی کشیده ایم.

در طول برنامه به نظر می رسید که سعید شنبه زاده در حد و اندازه های یک برنامه تلویزیونی نباشد. او بارها اتهام های بی اساس و گاه واهی را به نظام ج.ا.ا نسبت می داد، حتی چند بار جمهوری اسلامی ایران را نمادی از داعش در عراق و سوریه خواند و گفت: «اگر به جمهوری اسلامی باشد که دوست دارد مردم را جلوی دیوار صف کرده و آنها تق تق تق به رگبار گلوله ببندد! آنها عاشق کشتار هستند درست همانطور که داعش مشغول انجام آن است!».

اگرچه مجری برنامه افق سعی کرد تا محور برنامه را حول و حوش موضوع اصلی حفظ کند اما میهمان برنامه [سعید شنبه زاده] همچنان به اظهارات بی ربط  و سخیف اش علیه ج.ا.ا  ادامه می داد. به نظر می رسد که بخش فارسی صدای آمریکا همچنان درگیر حواشی است، باندبازی های گسترده و تغییر مکرر کارکنان بعلاوه انتقادهای گسترده فعالان رسانه ای و سیاسی بخش مهمی از مشکلات تلویزیون فارسی صدای آمریکا است که هنوز نتوانسته راه حلی برای آنها پیدا کند. این مشکلات باعث شده که نمایندگان کنگره در سال های اخیر نگاه ویژه ای به بخش فارسی صدای آمریکا داشته باشند خصوصا اینکه گفته می شود تلویزیون فارسی صدای آمریکا و رادیو فردا سالانه ۵۶ میلیون دلار بودجه صرف تهیه و تولید برنامه می کنند.

در پایان اگرچه اظهارات سعید شنبه زاده در برنامه «افق»، با استقبال ضدانقلاب همراه شد اما نکته جالب توجه در این میان انتقادهای مخاطبان تلویزیون فارسی صدای آمریکا نسبت به سری جدید برنامه افق بود.

انتهای پیام/ما هستیم

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme