https://telegram.me/empireoflies

خنده مرغ پخته بر دروغ‌پراکنی آل‌سعود

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در روزهایی پس از فاجعه عظیم منا که منجر به کشته‌شدن هزاران نفر از زائران خانه خدا از جمله بیش از ۴۶۵ حاجی ایرانی شد، انتقادات کشورهای اسلامی به بی‌کفایتی رژیم آل‌سعود در اداره مراسم حج و حوادث رخداده، افزایش یافته است.

در این میان، رسانه‌های وابسته و هم‌پیمان با آل‌سعود، با فرار به جلو، در اقدامی عجیب به نقل از یک دیپلمات فراری ایرانی، ادعا کردند: “۶ نفر از افسران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عامل فاجعه منا بودند (!)”

«العربیه» به نقل از «فرزاد فرهنگیان» دیپلمات سابق ایرانی که پس از فتنه سال ۸۸ به‌صف مخالفان جمهوری اسلامی ایران پیوسته است، در جهت تبلیغات ضدایرانی، نوشت: “پیش از آغاز مراسم حج درباره طرح دولت ایران برای مراسم حج نوشتم و هشدار دادم.”

تصویر از وبسایت «العربیه»

تصویر از وبسایت «العربیه»

این دیپلمات فراری با استناد به منبعی که نخواست نام آن را فاش کند یا اطلاعی درباره‌اش بدهد، ادعا کرد: “تحقیقات نشان خواهد داد رژیم ایران در حادثه ازدحام منا دست دارد. عملیاتی که در منا بوقوع پیوست، عملیاتی تروریستی بود. بیش از ۵ هزار نفر (!) از نیروهای سپاه پاسداران در میان حجاج ایرانی حضور داشتند. طرح برنامه‌ریزی شده، افزایش تعداد کشته‌ها بود؛ اما سرعت نیروهای امنیتی سعودی باعث ناکامی این پروژه شد.”

«العربیه» که زیر نظر شاهزاده‌های سعودی اداره می‌شود، به نقل از «فرزاد فرهنگیان» نام ۶ افسر سپاه را منتشر کرده و می‌گوید آن‌ها از فرماندهان عالی‌رتبه سپاه پاسداران ایران هستند که برای حادثه منا برنامه‌ریزی کرده و آن را اجرایی کردند.

نکته قابل تأمل که با واکنش بسیاری از فعالان شبکه‌های اجتماعی مواجه شده است، اسامی این ۶ نفر است که توسط «العربیه» منتشر شده است. این رسانه سعودی اسامی «عادل سید جواد موسوی»، «عبدالباری مصطفی بختی»، «مصطفی نعیم عبدالباری رضوی»، «محمد سید عبدالله»، «سالم صباح عاشور» و «کاظم عبدالزهرا خردمندان» را به‌عنوان نام‌های ۶ افسر سپاه ایران مطرح کرده است.

بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی با حضور در صفحات مجازی «العربیه» و دیگر رسانه‌های همسوی آنها مانند «بی‌بی‌سی»، «صدای آمریکا» و … ، به تمسخر با مقایسه برخی از این اسامی منتشرشده با یکی از کاراکترهای فیلم‌سینمایی اخراجی‌ها، ادعاهای رسانه‌های بیگانه را دروغ دانستند. همچنین عربی و غیرایرانی بودن بسیاری این اسامی نیز با واکنش بسیاری مواجه شد و فعالان شبکه‌های اجتماعی و موبایلی گفتند که رسانه‌های سعودی در دروغ‌پراکنی‌های خود حتی زحمت انتخاب چند اسم ایرانی را به خود ندادند!

ادعاهای بی‌پایه و اساس رسانه‌های وابسته و همسو با آل‌سعود در حالی مطرح می‌شود که به گواهی بسیاری از شاهدان عینی، بی‌مسئولیتی و بی‌برنامگی مقامات سعودی سبب بروز فاجعه منا شده است. کاربران شبکه‌های اجتماعی و فعالان رسانه‌ای معتقدند که دروغ‌پراکنی و شایعه‌سازی‌های اینچنینی سعودی‌ها و عواملشان، مرغ پخته را هم به خنده می‌آورد!

رسانه‌های سعودی و برخی کشورهای همپیمان با عربستان پس از حادثه منا در اقدامی هماهنگ، با فرار رو به جلو و فرافکنی تلاش کرده‌اند مسئولیت جنایت رخداده در منا را از دوش خود بردارند و ایران را عامل این حادثه معرفی کنند. روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» نیز پیشتر به نقل از یک منبع ایرانی که نامی از وی نبرده(!) مدعی شد که حرکت مخالفِ جهت ۳۰۰ زائر ایرانی سبب وقوع حادثه منا شده است! این درحالی است که جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهایی بوده که بیشترین قربانی را در پی بی‍‌مسئولیتی حاکمان رژیم آل‍سعود متحمل شده است.

این روزها رسانه‌های سعودی با تمام ظرفیت فعالیت گسترده‌ای را در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی آغاز کرده‌اند تا با پخش شایعات و نقل قول از افراد مجهول و یا معلوم‌الحال، بر بی‌کفایتی حاکمان نالایق این رژیم سرپوش گذارند.

انتهای پیام/

در روزهایی پس از فاجعه عظیم منا که منجر به کشته‌شدن هزاران نفر از زائران خانه خدا از جمله بیش از ۴۶۴ حاجی ایرانی شد، انتقادات کشورهای اسلامی به بی‌کفایتی رژیم آل‌سعود در اداره مراسم حج و حوادث رخداده، افزایش یافته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.85 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme