https://telegram.me/empireoflies
نشریه گاردین در گزارشی نوشته است که خشونت‌های خانگی در انگلیس علت اصلی بی خانمان شدن زنان در این کشور است.

خشونت‌های خانگی علت اصلی بی خانمان شدن زنان در انگلیس

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغداستان “شارون ماسز”، تنها یکی از داستان‎های زندگی زنانی است که در انگلیس به دلیل خشونت‌های خانگی به خیابان‌ها پناه می‌آورند و مجبور به کارتن خواب شدن در این کشور می‌شوند.

به گزارش گاردین، این زن ۴۴ ساله پس از یک دوره کارتن خوابی در شهر آکسفورد جان خود را از دست داد.

بناینگذار کمپین حمایت از بی خانمان‌ها در  انگلیس، می‌گوید طی دو سال گذشته ارتباط مستقیمی با افرادی داشته که در شهر خود و یا در سراسر انگلیس بی خانمانی را تجربه می‌کنند.
وی افزود که خشونت خانگی باعث از بین رفتن “شارون” و از دست دادن حضانت فرزندان و حتی مالکیت خانه او شده است.
 
شارون در یکی از مصاحبه‌های تصویری که از درد‌های زندگی خود و خشونت‌هایی که از سوی شریک زندگی‎اش به او تحمیل می‌شود گفته “بی خانمان بودن به این معنا نیست که این افراد زباله هستند.”
صحبت‌های شارون نشان دهنده تجربیات بسیاری از زنانی است که در انگلیس کارتن خواب هستند و شب را در خیابان‌ها به سر می‌برند؛ این موضوع نه تنها در شهر آکسفورد بلکه در سراسر انگلیس رخ می‎دهد.
ریاضت اقتصادی طی ۹ سال گذشته در انگلیس به کاهش بودجه برای ارائه خدمات به خشونت‌های خانگی، پناه دادن زنان، بهداشت روان و خدمات ترک اعتیاد منجر شده و زنان و دختران بیشتر در معرض خطر قرار گرفتند.
نتایج تحقیقات اخیر نشان می‌دهد از هر ۱۰ زن انگلیسی بیش از یک زن در ۱۲ ماه منتهی به ژانویه ۲۰۱۸ به دلیل خشونت‌های خانگی مجبور به کارتن خوابی در خیابان‌ها شده‎اند؛ این در حالی است که تقریباً نیمی از این زنان به همراه فرزندان خود مجبور شدند شب را در خیابان سر کنند.
همه‌ شواهد حاکی از آن است که خشونت علیه زنان یکی از بزرگترین عوامل افزایش شمار زنانی است که بی خانمانی را در انگلیس تجربه می‌کنند.
بنیانگذار کمپین حمایت از بی خانمان‌ها گفته است که ۲ سال گذشته تقریباً با هر زن بی خانمانی که دیدار کرده داستان زندگی‎اش به خشونت خانگی، سوء استفاده جنسی، کنترل اجباری و تهدید ارتباط داشته است؛ این تهدید‌ها حتی زمانی که بی خانمان و کارتن خواب می‌شوند، بیشتر می‌شود.

گاردین می‎نویسد شهر آکسفورد در حالی که یک شهر ثروتمند در انگلیس به شمار می‌آید اما در آن هیچ سرپناهی برای زنانی که بی خانمانی را تجربه می‌کنند وجود ندارد.

آمار‌ها نشان می‌دهند ۷۲۶ فرد بی خانمان در سال ۲۰۱۸ در انگلیس و ولز جان خود را در خیابان‌های این کشور از دست دادند. بر اساس آمار‌ها در سال گذشته تقریباً هر روز ۲ فرد بی خانمان در این کشور فوت کردند.

انتهای پیام/میزان

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme