https://telegram.me/empireoflies
نهضت آزادی - عباس امیرانتظام - مهدی بازرگان

خسارت‌های «نفوذ» منافقین در دولت موقت

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: تکاپوی منافقین برای نفوذ در میان انقلابیون و نیروهای مذهبی، از روزهای پایانی رژیم پهلوی آغاز شد. “علی زه‌کش” یکی از مهره‌های نفوذی منافقین بود که مامور رسوخ در انقلابیون بود. چنانکه محسن رفیق‌دوست می‌گوید: «یکی از کسانی که مامور شده بود روی من کار کند علی زه‌کش بود. ما هر روز باهم صحبت می‌کردیم…»

علاوه بر این منافقین تلاش کردند تا با نفوذ به داخل تشکیلات ستاد استقبال از امام(ره)، حفاظت از جان ایشان را برعهده بگیرند اما شهید مطهری با نفوذ سازمان منافقین مخالفت کرد و میانجی‌گری ابراهیم یزدی برای واگذاری مسئولیت حفاظت از امام خمینی(ره) به سازمان منافقین راه به جایی نبرد.

منافقین به درون تشکیلات دولت بازرگان نیز نفوذ کردند. حضور برخی چهره‌های نزدیک به سازمان در دولت موقت همچون “مهدی ممکن” و “یزدان حاج‌حمزه” سبب می‌شد تا مجاهدین نفوذی قابل اعتنایی در دولت موقت داشته باشند.

همچنین یکی دیگر از نزدیکان مسعود رجوی به نام “محمدرضا سعادتی”، با نفوذ در دادستانی انقلاب، اقدام به جاسوسی برای “کا.گ.ب” می‌کرد. یک ماه پس از آغاز جنگ، دادستان انقلاب اسلامی آبادان ۴۱ نفر از اعضای سازمان منافقین را به اتهام جاسوسی بازداشت کرد.

نهایتا منافقین با اطلاعات نظامی باارزشی که از تحرکات نظامی نیروهای ایران و مختصات دقیق پایگاه‌های نظامی و مراکز صنعتی در اختیار ارتش عراق قرار دادند، کمک‌های ارزشمندی را برای دستیابی به اهداف نظامی رژیم بغداد به آنان ارائه کردند. نفوذ منافقین در دستگاه‌های اجرایی اگرچه هزینه‌هایی به دولت و نظام  اسلامی تحمیل کرد اما در نهایت به برملا شدن چهره منافقانه مجاهدین ختم شد و آنان را بیش از پیش از مردم دور کرد تا اینکه رزمندگان اسلام در عملیات مرصاد ضربه آخر را به آنان وارد کردند.

انتهای پیام/مرکز اسناد انقلاب اسلامی

تکاپوی منافقین برای نفوذ در میان انقلابیون و نیروهای مذهبی، از روزهای پایانی رژیم پهلوی آغاز شد. “علی زه‌کش” یکی از مهره‌های نفوذی منافقین بود که مامور رسوخ در انقلابیون بود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme