https://telegram.me/empireoflies

خبر سازی جعلی با رویای الاحواز!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: روز جمعه در آخرین روز بازی ها از لیگ برتر ایران دو تیم استقلال خوزستان و ذوب آهن اصفهان به مصاف هم رفتند که در نهایت با نتیجه دو بر صفر به نفع استقلال خوزستان این بازی خاتمه یافت و طرفداران این تیم در استان خوزستان برای جشن و شادی برای قهرمانی این تیم در لیگ برتر به خیابان ها ریختند و به پایکوبی پرداختند.

resized_68646_651

این در حالی است که چند سالیست برخی از کشور های مرتجع عرب که حاکمیت شان از مشروعیت و مقبولیت مردمی ساقط شده در تلاشند که با اختلاف افکنی در میان قومیت های ایرانی دامنه این اختلاف ها را روز به روز گسترده تر کنند و در همین راستا این روز ها از واژه مجعول “الاحواز” به جای استان خوزستان استفاده می کنندو ادعا دارند که این استان باید به یک کشور مستقل تبدیل شود.

در همین زمینه این اختلاف افکنی ها و شایعه سازی ها را به بازی های فوتبال نیز کشیده اند. سایت العربیه که متعلق به خاندان سعودی می باشد در خبری مضحک با منتشر کردن یک عکس جعلی مدعی است که طرفداران تیم استقلال خوزستان پرچم جعلی کشور الاحواز را در ورزشگاه حمل می کردند و با نوشتن چنین خبری در  خواستار جدایی این استان از سرزمین ایران شده اند.

feb2218f-bbe0-4732-8f22-ba68814449f4_16x9_600x338

عکس منتشر شده در سایت العربیه

این عکس در حالی منتشر می شود که از چهره های پوشیده و نوشته های عربی در دستان این افراد کاملا مشخص است که در یک فضایی نامعلوم گرفته شده و سایت العربیه آنقدر در امر روز نامه نگاری و خبر رسانی دچار کمبود سوژه است که مجبور می شود خود سوژه سازی کند و اخبار جعلی از آن منتشر نماید.

البته چندی پیش هم در همین راستا جنبش جعلی مبارزه عربی برای آزادسازی احواز که یک گروه خودخوانده و البته جدایی طلب است نشستی را با عنوان «احواز عربی در کویت عربی» در کشور کویت برگزار کردند. نشستی که مطابق ادعای رسانه‌های وابسته به خودشان، به یک دورهمی چند صد نفره‌ی برخی اعراب نژادپرست تبدیل شد و اسم این نشست را “نود و یکمین سالگرد اشغال احواز توسط ایران”! نامیدند. شنیده شد برخی اتباع ممالک حاشیه‌ی خلیج فارس، موریتانی، تونس و حتی لبنان در این نشست حاضر بودند. همچنین برخی چهره‌های سیاسی دیگر از قبیل جمال بوحسن، رئیس کمیسیون امورخارجی و دفاعی مجلس بحرین، احمد طالبین نماینده مجلس موریتانی و علی دقیاسی و بدر داهوم نمایندگان پیشین مجلس کویت، در این اجلاس سخنرانی کردند.

این نشست آنقدر مضحک و بدون اهمیت بود که از جانب رسانه های معتبر منطقه و حتی کشور های دخیل در این نشست نیز انعکاس خبری نداشت و البته رسانه هایی مثل العربیه که فقط با کمک مالی آل سعود زندهاند وظیفه اطلاع رسانی در خصوص این دورهمی را داشتند.

۱(۱۰۵)

همچنین سال ها پیش ال سعود قصد داشت برای برهم زدن ثبات و امنیت منطقه خوزستان تلویزیونی فارسی زبان با نام الاحواز راه انداز یکند ولی از آنجا که تجارب این خاندان در امر خبر رسانی و راه اندازی سایت ها ی فارسی زبان مثل العربیه تا کنون از کمترین موفقیت برخوردار بوده است بنابر این از هزینه کردن در این راه که با شکست قطعی مواجه می شود منصرف شدند و به همان سایت العربیه با مقالات و مطالب کذایی خود بسنده کردند.

اما رؤیای انفصال خوزستان از ایران و دسترسی به دریای خلیج فارس، همان دلیلی بود که آتش هشت سال جنگ را در میان ایران و عراق گشود. صدام حسین رییس جمهور مخلوع این کشور با همین رؤیا و با هدف احیای عنوان مجعول ع.ر.ب.ی برای خلیج فارس، به ایران لشگرکشی کرد. ممالک بسیاری صدام را در این کشورگشایی پشتیبانی کردند. ایران تنهای تنها بود. ایستاد. صدام البته به جایی نرسید. فراموش شد و پهنه‌ی آبی خلیج مانند همیشه «فارس» ماند. تکلیف یک گروهک خودخوانده که دیگر روشن است! گروهکی که با جمع کردن چند صد نفر آدم بیکار در یک کشور عربی، برای تمامیت ارضی این سرزمین همایش برگزار می‌کند بهتر است اندکی در تاریخ این سرزمین نه در سال های دور بلکه در دو دهه گذشته بنگرد تا رویای انفصال پاره از این کشور را با خود به گور ببرد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme