https://telegram.me/empireoflies

خبر دزدی BBC فارسی از شبکه manoto

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پدیده خبر دزدی از دیر باز در میان بنگاه ها و رسانه های مختلف همواره متداول بوده و حتی بسیاری از رسانه های هم سو بار ها در خروجی اخبار خود دیده شده که از خبر ها و تحلیل های رسانه های دیگر با اندگی تلخیص استفاده نموده اند.

این پدیده حتی در دنیای رسانه های حرفه ای هم بار ها دیده شده و این رسانه ها حتی به قیمت بی آبرویی و رسوایی خود حاضرند از اخبار و سوژه های رسانه های دیگر استفاده نمایند بدون این که حتی اشاره ای به آن رسانه کرده باشند.

در میان رسانه های فارسی زبان بیگانه در خارج کشور هم این پدیده به وفور دیده می شود. این رسانه ها از آنجایی که در داخل کشور به دلیل فعالیت های جاسوسی و مداخله جویانه اجازه ندارند دفتر و یا شعبه ای داشته باشند به همین دلیل از کمبود منابع مطلع همواره رنج می برند و یکی از بزرگترین چالش هایی که همواره با آن رو به رو هستند و صریحا نیز به آن اعتراف دارند همین موضوع می باشد لذا این رسانه ها می کوشند از هر طریقی که ممکن است از خبر ها و سوژه های داغ و دسته اول مطلع گردند و حتی در این بین اگر به قیمت درگیری های لفظی و حیثیتی نیز تمام شود.

دیروز خبری در رسانه های بیگانه منتشر شد که یکی از جاسوسان هسته ای در ایران اعدام شده است.این خبر به دلیل اینکه هم اکنون ایران در مرکز اتهامات حقوق بشری واقع شده است و بر اساس پروژه ای که نظام سلطه با هدف انزوای ایران در مجامع جهانی پیگیر آن است با تحلیل ها و انگاره های فراوانی در این رسانه ها رو به رو گشت بدون این که حتی این رسانه ها اخبار دقیقی در این خصوص داشته باشند و یا به نقل از یک منبع مطلع اطلاعاتی را ذکر کرده باشند.

دزدی خبر

در همین زمینه تلویزیون من و تو خبری را در این خصوص در برنامه اتاق خبر خود منتشر نمود و پس از آن مصاحبه ای نیز با مادر این فرد ترتیب داد که ادعاهایی را در خصوص اعدام وی نقل می کرد .اما پوریا زراعتی خبرنگار این شبکه در توییتر خود گفته که اولین بار این شبکه خبر این واقعه را منتشر نموده و با مادرش مصاحبه کرده ولی بی بی سی فارسی این خبر رادزدیده و مصاحبه این شبکه با مادر این اعدامی را به نام خودش منتشر کرده است.

من وتو

 

من وتو

اما ظاهرا این خبر دزدی فقط منحصر به تلویزیون بی بی سی نبوده و رادیو فردا ارگان رسانه ای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا نیز همین رویه را در پیش گرفته و خبر مصاحبه مادر این اعدامی را به عنوان خبر اختصاصی کار کرده که اعتراض خبرنگاران  من وتو را نیز در پی داشته است.

من وتو

این موضوع حتی به موضع گیری کیوان عباسی مدیر تلویزیون من وتو نیز در پی داشته و وی در توییتر خود با انتقاد تلویحی از این اقدام غیر حرفه ای اعتراض خود را به این نوع خبر رسانی اعلام کرده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme