https://telegram.me/empireoflies

خبری کهBBC و VOA آن را سانسور کردند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: «جاش تاکیتس» سخنگوی مرکز فرماندهی نیروهای مسلح آمریکا اعلام کرد، نیروی های آمریکایی از ۵۲۶۵ گلوله حاوی اورانیوم رقیق شده در دو عملیات حمله به تانکرهای حمل نفت داعش در شرق سوریه استفاده کردند.

تاکیتس در مصاحبه با شبکه راشا تودی گفت: این گلوله ها در دو عملیات جداگانه در سال ۲۰۱۵ مورد استفاده قرار گرفته شد. وی همچنین افزود: در این عملیات از گلوله های آتش زا و دارای قابلیت نفوذ به سپرها، و بمب های دارای شدت انفجار بالا استفاده شد تا احتمال موفقیت این عملیات برای نابودی ناوگان کامیون داعش بالا برود.

این اظهارات اولین اعتراف آمریکا به استفاده از این نوع گلوله از زمان حمله به عراق در سال ۲۰۰۳ تاکنون می باشد. انتشار غبار برجای مانده از این تسلیحات نظامی توسط باد در سوریه، خطر ابتلا به سرطان و ناهنجاری های جنینی را بالا می برد.

نکته قابل تامل آنکه اگرچه این موضوع در فضای رسانه ای جهان و شبکه های اجتماعی، سروصدای زیادی به پا کرد، اما رسانه های فارسی زبانی مانند صدای آمریکا، بی بی سی و رادیو فردا که سیاست های اوباما در قبال جنگ سوریه را «صلح طلبانه» معرفی می کردند، هیچ اشاره ای به این موضوع نکردند.

جالب آنکه همین رسانه ها، موضوع گزارشاتی را که از «احتمال اعدام دسته جمعی برخی از معارضان سوری» خبر می داد را در صدر اخبار هفته گذشته خود قرار دادند.

در سال ۲۰۰۳ و در جریان حمله به عراق آمریکا به طور دائم از این نوع گلوله ها استفاده می کرد، امری که با اعتراض و خشم عراقی هایی روبرو شد که اعلام کردند، این ماده سمی باعث مبتلا شدن بسیاری از عراقی ها به سرطان و معلولیت های مادرزادی نوزادان شده است.

انتهای متن/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme