https://telegram.me/empireoflies

خبرپراکنی از بی‌بی‌سی، دلار از سعودی

اختصاصی-به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: پس از آنکه در ماه‌های گذشته خبرهایی درباره سفر گروهی از مدیران بخش فارسی بی‌بی‌سی به عربستان و دیدار با شاهزاده‌های بخصوص وزیر فرهنگ سعودی رسانه‌ای شد، حمایت این تلویزیون از اقدامات رژیم سعودی به‌طور چشمگیری افزایش یافته و عوامل این شبکه هم به تعریف و تمجید از سعودی‌ها می‌پردازند.

یکی از این افراد «سیاوش اردلان» خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی» است که به گفته خودش از حامیان رژیم صهیونیستی است. او در ماه‌های اخیر علاوه بر تهیه گزارش‌هایی، در صفحه فیسبوک خودش که البته بنا بر سیاست‌های این تلویزیون دولتی به روز می‌شود، از اقدامات مقامات سعودی و بخصوص «محمد بن‌سلمان» ولی‌عهد پرحاشیه و ضدایرانی سعودی‌ها هم حمایت کرده است. اردلان که پیشتر تلویحاً کشورمان را به حمایت از تروریست‌های منطقه متهم کرده بود، در تعریف از اقدامات ولی‌عهد سعودی نوشت: “در بزرگترین کارزار مبارزه با فساد در عربستان، ولیعهد جوون این کشور (عکس) دستور بازداشت ۴ وزیر، ده ها وزیر سابق و یک شاهزاده میلیاردر رو که قبلا رئیس گارد ملی بود صادر کرد …”

البته این خبرنگار بخش فارسی بی‌بی‌سی به جنایت مقامات سعودی و در راس انها «محمد بن سلمان» با حمایت دولت‌های غربی بخصوص آمریکا و انگلیس در یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه اشاره نکرد. همچنین «بی‌بی‌سی فارسی» چند ماه پیش پس از تهدید ایران توسط این ولی‌عهد پرحاشیه مبنی بر کشیدن جنگ به داخل ایران هم سکوت کرده بود.

همچنین این خبرنگار «بی‌بی‌سی فارسی» ولیعهد جنایتکار سعودی را به‌عنوان فردی ضدفساد معرفی می‌کند که «محمد بن سلمان» اخیرا کشتی تفریحی به قیمت نیم میلیارد دلار خریداری کرده است.

به نظر می‌رسد که مقامات و عوامل «بی‌بی‌سی فارسی» که با کمبود بودجه مواجه شده‌اند، با کمک مقامات انگلیسی در پی دوشیدن از شاهزاده‌های سعودی هستند در این راه با انتشار مطالب ضدایرانی و تعریف از رژیم سعودی، دلارهای نفتی آل‌سعود را بدست می‌آورد.

 

انتهای متن/

پس از آنکه در ماه‌های گذشته خبرهایی درباره سفر گروهی از مدیران بخش فارسی بی‌بی‌سی به عربستان و دیدار با شاهزاده‌های بخصوص وزیر فرهنگ سعودی رسانه‌ای شد، حمایت این تلویزیون از اقدامات رژیم سعودی به‌طور چشمگیری افزایش یافته و عوامل این شبکه هم به تعریف و تمجید از سعودی‌ها می‌پردازند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme