https://telegram.me/empireoflies

خبرنگار BBC چه گروهی را شایسته دریافت جایزه صلح نوبل دانست؟!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه که همواره داعیه‌دار حمایت از حقوق‌بشر هستند، در طول سالهای اخیر که از جنگ در کشورهای منطقه غرب آسیا می‌گذارند، بارها به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم از گروه‌های تروریستی حاضر در کشورهای سوریه، عراق و امثالهم حمایت کرده‌اند.

در این بین، عوامل رسانه‌های فارسی‌زبان وابسته به دولت‌های غربی، نقش موثری در وارونه جلوه دادن واقعیت‌ها دارند. در واقع، هرگاه رسانه‌های بیگانه به‌طور مستقیم و از طریق شبکه‌های تلویزیونی، رادیویی و وبسایت خود نمی‌توانند دروغ‌های بزرگ بگویند، اما عوامل و کارمندان این رسانه‌ها، در صفحات به‌ظاهر شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی، دروغ‌های بزرگ را به راحتی بیان می‌کنند.

در یکی از نمونه‌ها، «سیاوش اردلان» خبرنگار و مجری شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» که سابقه سفر به سرزمین‌های اشغالی فلسطین و گرفتن عکس‌یادگاری به سربازان صهیونیست را دارد، در صفحه فیسبوک خود از ماموران کلاه سفید در سوریه حمایت کرد و در تعریف و تمجید از آنها نوشت: “همه در سوریه بی‌رحم نیستند و بی‌رحم نشده‌اند. داوطلبان کلاه سفید سوریه جلوه‌های مهربانی در جوگیری‌های سنگدلانه هستند. مردانی که قبل از جنگ داخلی سوریه کار و زندگی‌های معمولی داشتند. حالا کارشون نجات مردم از زیر آوار بمباران‌ها و موشک باران‌هاست. تا الان ۶۰ هزار نفر رو از مرگ نجات دادند. ۱۳۰ نفر بین خودشون تلفات داشتند. حتی در معرکه خشونت و جاه‌طلبی میشه افرادی یافت که نامزد دریافت جایزه صلح نوبل باشند … که هستند.”

اما واقعیت چیست!؟

به واقع، برخلاف حمایت‌های مالی، لجستیکی و رسانه‌ای نامحدودی که غرب از سازمان‌های به‌ظاهر بی‌طرف می‌کند، رسانه‌های غربی در تلاشند تا القا کنند که این سازمان‌ها بی‌طرف هستند و مقابل سلاح و پول تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند!

برای مثال، مجله نیوزویک آمریکا چندی پیش در مقاله‌ای نوشته بود که «کلاه سفیدها» در سوریه بدون در نظر گرفتن مذهب و با بی‌طرفی به انجام وظایفشان می‍پردازند و اعضای این سازمان غیرمسلح‌اند.

اما ده‌ها تصویر و ویدئو خلاف این مسئله را ثابت می‌کند و آشکار می‌سازد که کلاه سفیدها به طور مستقیم با گروههای مسلح از جمله گروهک تروریستی «جبهه النصره» همکاری کرده و در کمپین‌های ضد حکومت سوریه با دست بردن در تصاویر و اخبار با هدف تاثیر گذاشتن بر روی افکار عمومی مشارکت می‌کنند.

در یکی از فیلم‌ها یکی از اعضای «کلاه سفیدها» با اشاره به جسد سرباز سوری آن را جسد نیروهای لباس شخصی مزدور معرفی می‌کند و می‌گوید: “در زباله‌ات می‌اندازم، بشارت‌های پیروزی به دست مجاهدان که خداوند آنها را قوت دهد به ما رسیده، آروزی ما فتح آخرین دژهای نظام اسد در لاذقیه و دمشق است…”

در ویدئویی دیگر گروهی از نیروهای «کلاه سفید» با گروهی از تروریست‌های جبهه النصره به شادی کردن مشغول‌اند. اضافه بر اینکه تعدادی از داوطلبان با بالا بردن علامت پیروزی بر سر جسد نظامیان سوری که به دست تروریست‌های النصره به قتل رسیده‌اند، حاضرند.

اعلام پیروزی «کلاه سفیدها» بر بالای جسد سربازان سوری

تاریخ تاسیس این سازمان و نیز مواضع سیاسی مدیرانش و همچنین منابع مالی و پیشتیبانی دفاع مدنی سبب می‌شود در بی‌طرفی این سازمان تردید جدی ایجاد شود. این سازمان در مارس ۲۰۱۳ به دست کارمند سابق اداره اطلاعات نظامی و کارشناس امنیتی انگلیس یعنی «جمیز لو میجرر» تاسیس شده است. سازمان کلاه سفیدها برای سازمان‌دهی داوطلبان برای فعالیت در زمینه دفاع مدنی ایجاد شده، که سالانه ۳۰ میلیون دلار بودجه برای آن اختصاص داده می‌شود.

در گزارش USAID که در ژانویه ۲۰۱۵ منتشر شده، آمده است: “این نهاد ۱۸ میلیون دلار به کلاه سفیدهای سازمان دفاع مدنی سوریه اختصاص داده است.”

همچنین «لندن تلگراف» در مورد کلاه سفیدها می‌گوید که تامین‌کننده اصلی این سازمان وزارت خارجه امارات است که بیش از ۵ میلیون یورو به این موسسه اعطا کرده است. دولت انگلیس نیز اعلام کرد که ۱۰ میلیون یورو به این سازمان به منظور افزایش هماهنگی میان این سازمان و مجلس مخالفین سوری اعطا خواهد کرد. تعداد دواطلبان کلاه سفید نیز ۲۰۰۰ نفر افزایش داشته است و به هر یک از اعضا ماهانه معادل ۱۵۰ دلار پرداخت می‌شود.

شاید بزرگترین شوک به استفاده‌کنندگان شبکه‌های اجتماعی بخشی از یک ویدئو باشد که در آن نیروهای کلاه سفید در صحنه اعدام یک شهروند که به دست تروریست‌های جبهه النصره در اطراف شهر حلب انجام می‌شود، حضور دارند. این ویدئو پس از انتشار در سایت یوتیوب پاک شد.

همکاری نیروهای کلاه سفید با تروریست‌های النصره

*«سیاوش اردلان» خبرنگار بی‌بی‌سی، پس از انتشار این مطلب، پست مذکور در صفحه فیسبوکش را پاک کرد!

 

منابع:
۱- اتاق‌خبر
۲- خبرگزاری فارس
۳- خبرگزاری مهر

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه که همواره داعیه‌دار حمایت از حقوق‌بشر هستند، در طول سالهای اخیر که از جنگ در کشورهای منطقه غرب آسیا می‌گذارند، بارها به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم از گروه‌های تروریستی حاضر در کشورهای سوریه، عراق و امثالهم حمایت کرده‌اند. در این بین، عوامل …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme