https://telegram.me/empireoflies

خبرنگار BBC مخاطبان اش را نفهم خطاب کرد

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:دو هفته پیش تلویزیون بی بی سی فارسی اعلام کرد که ۱۵۲ تن از کارکنان و همکاران پیشین و کنونی بخش فارسی بی‌بی‌سی در داخل کشور بنا به حکمی صادره از دفتر دادستانی مستقر در زندان اوین ممنوع المعامله شده اند.ظاهرا این حکم که در ماه ژوئن صادر شده، در ماه اوت از سوی قائم‌مقام دادستانی به امضا رسیده و به ۷ اداره‌ی مربوطه، از جمله ادارات کل ثبت اسناد و املاک کشور، دفاتر اسناد رسمی و کانون دفترداران سراسر کشور ابلاغ شده است.

به گفته بی بی سی فارسی به موجب این حکم همکاران و کارکنان بی بی سی  از انجام معاملات کلان بر سر املاک، مستغلات و اموال خود باز می مانند. البته در حکم صادر شده دلیل ممنوع‌المعامله شدن این افراد ذکر نشده است. اما شبکه بی بی سی فارسی که ادعا دارد به نسخه ای از این حکم دست پیدا کرده مرتب در خصوص غیر قانونی بودن این حکم در حال خبر پراکنی است.

این موضوع باعث شد که در دوهفته اخیر این موضوع دستاویز خبرنگاران و تحلیل گران این شبکه قرار بگیرد و این حکم را که هنوز از طرف دستگاه های مسئول در ایران تائید نشده است برگی از نقض حقوق شهروندی خودشان در سال های اخیر بدانند.

به عنوان مثال علی همدانی خبرنگار ایرانی این شبکه که حدود ده سال پیش با بهانه قرار دادن هم جنس باز بودن خود توانست پناهندگی انگلستان را بگیرد و در سال های اخیر گزارش های متنوعی از هم کیشان خود را در بی بی سی پوشش داده است در متنی مفصل در فیس بوک خود به این حکم اعتراض کرده.

وی در بخشی از متن فیس بوکی خود با تاکید بر این که از مهاجرت به انگلیس هیچ گاه پشیمان نیست و محدودیت های نظام اسلامی به ذعم خود در این سال ها نتوانسته وی را از عملکرد گذشته اش پشیمان کند نوشته که از ملامت هایی که در هفته گذشته بابت رای دادسرای اوین بر علیه کارکنان بی بی سی از طرف مخطبان بی بی سی شنیده  بسیار متعجب شده از این که مخاطبانش در فیس بوک این نوع رفتار جمهوری اسلامی را بر حق می دانند ابراز گله مندی کرده و گفته مخاطبان بی بی سی فارسی اعتقاد دارند که این برخورد ها به دلیل همکاری بی بی سی با عاملان کودتای ۲۸ مرداد بر علیه دولت ایران است و جای گله گذاری ندارد.

وی در بخشی دیگر از نوشته خود تاکید کرده که این گونه رفتار ها از طرف مخاطبانش به این دلیل است که در ایران به دلیل این که مردم در حصار آهنی زندگی می کنند!!! از دنیا خبر ندارند چرا که حکومت چنین وضعی را می خواهد و اضافه یم کند که خود وی هم تا وقتی در ایران بوده فکر می کرده همه چیز زیر سر انگلیس پدر سوخته است!!!

لازم است در این جا به این جیره خوار دستگاه عریض و طویل بی بی سی یاد آوری شود که اولا خود ایشان بر خلاف ادعای خود که قبل از رفتن به انگلیس همه چیز را زیر سر این دولت خبیث می دانسته و اساسا هیچ مراوده ای با این دولت خبیث نداشته ، چندی قبل عکس ها و فیلم هایی را منتشر کرد که سال ها قبل از رفتن به لندن با این رسانه همکاری داشته و گزارشات سفارشی این رسانه دولتی انگلیس را در ایران تهیه می کرده و از نوجوانی عاشق بی بی سی بوده.

ثانیا این نکته نباید فراموش شود که بار ها در گذشته ثابت شده که تا وقتی که تحرکات ملت ایران با اهداف بی‌بی‌سی یکی باشد، رسانه ملکه انها را ملتی با فهم و شعور خطال میکند و تاکید میکند که در عصر اطلاعات دیگر حکومتها نمیتوانند ملتها را محدود کنند ولی وقتی ملت خلاف منافع بی‌بی‌سی و عُمالش حرکت می کنند بلافاصله ملت ایران فکرشان بسته است و در چهار دیواری اطلاعاتی جمهوری اسلامی گیر کرده اند و هیچ چیزی را نمی دانند در صورتی که در عصر کنونی ایرانیان یکی از مللی هستند که بیش از دیگر ملل مترقی جهان از دانش سیاسی برخوردارند و از فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی بیشتر از دیگر ملل در حال استفاده اند و به تبع آن از حقایق تاریخی و دانش روز اطلاع دارند.

 

 

 

 

 

 

البته لازم به یاد آوریست که دلیل اصلی این نوشتار در صفحه فیس بوک علی همدانی مقاله ای بود که هفته گذشته در سایت امپراتوری دروغ نوشته شد و در طی آن به دلایل صدور این حکم به فرص صحت آن پرداخته شده بود و در مطلبی هم که همدانی نوشته از این مقاله یاد شده و به نوعی به آن اعتراض شده است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme