https://telegram.me/empireoflies

خبرنگار روزنامه یهودیان آمریکا در ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: به گزارش رسانه‌های غربی، روزنامه مهم یهودیان آمریکا، به نام «جوییش دیلی فوروارد» (Jewish Daily Forward)، برای تهیه سلسله گزارش از ایران مجوز کاری و ویزای ورود خبرنگارانش را دریافت کرده است.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در روزهای گذشته فهرستی از مجوزهای کاری به رسانه‌های خارجی را منتشر کرد که به آنها اجازه اعزام تیم گزارشگر به ایران را می‌دهد.

این فهرست نشان می‌داد که روزنامه «جوییش دیلی فوروارد» به‌مدت ۳ هفته و بیش از هر رسانه خارجی دیگر در این دوره اخیر فرصت تهیه گزارش در ایران گرفته است.

به گزارش «رادیو فردا»، گزارشگر «جوییش دیلی فوروارد» عملاً یک هفته به تهیه گزارش در ایران اقدام کرد و در روزهای گذشته نیز به آمریکا بازگشت؛ اما نام این گزارشگر هنوز اعلام نشده است.

صدور ویزای تهیه گزارش برای روزنامه «جوییش دیلی فوروارد» با ایامی مصادف شده که یهودیان آمریکا بر سر حمایت از دیدگاه مخالف دولت اسرائیل علیه توافق هسته‌ای ایران با گروه ۵+۱، یا پشتیبانی از مواضع دولت واشینگتن در حمایت از این توافق، دو دسته شده‌اند.

روزنامه «نیویورک تایمز» آمریکا درباره این خبر ادعا کرد که دولت ایران با این ترفند به‌دنبال تاثیر بر دیدگاه یهودیان آمریکا و جلب نظر مثبت آنها درباره توافق هسته‌ای ایران و گروه ۵+۱ و پشت کردن آنها به خواست اسرائیل است.

با این حال، در شرایطی که در سالهای اخیر شاهد سوءاستفاده برخی خبرنگاران و رسانه‌های کشورهای غربی از آزادی بیان در کشورمان و انتشار چندین گزارش ضدایرانی توسط خبرنگاران رسانه‌های کشورهای معاند (که بعضاً با اسناد جعلی مجوز رسمی ورود به کشورمان را کسب کردند)، بودیم؛ این موضوع توجه جدی‌تر مسئولان ذی‌ربط برای صدور مجوز فعالیت رسانه‌های بیگانه را طلب می‌کند.

باید توجه داشت که اخیراً هرزه‌گردی و انتشار آزادانه اخبار دروغین توسط خبرنگاران رسانه‌های غربی در ایران به معضل فضای رسانه‌ای کشور تبدیل شده  و در جدیدترین مورد، چند روز پیش کانال ۱۰ رژیم صهیونیستی با استفاده از خبرنگاران اجاره‌ای اروپایی و ایرانی اقدام به ساخت مستندی سیاه از تهران کرده است.

چندی پیش نیز یک خبرنگار زن صهیونیست وابسته به رژیم صهیونیستی با گذرنامه اروپایی، موفق به ورود به ایران شد و پس از خروجش که همه چیز لو رفته بود، رسانه‌های غربی شروع به شانتاژ خبری و ضعیف نشان دادن دستگاه‌های امنیتی کشورمان کردند.

انتهای پیام/

روزنامه مهم یهودیان آمریکا، به‌نام «جوییش دیلی فوروارد» (Jewsih Daily Forward)، برای تهیه سلسله گزارش از ایران مجوز کاری و ویزای ورود دریافت کرده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.6 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme