https://telegram.me/empireoflies

خبرنگار بی‌بی‌سی: توقیف نفتکش بریتانیایی مقابله به مثل ایران است

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغهفته گذشته نشریه خبری «هافینگتون‌پست» در گزارشی از توافق سرویس جهانی بی‌بی‌سی و جمهوری اسلامی درباره ادامه کار خبرنگار این شبکه در ایران خبر داده بود.

این گزارش که توسط یک خبرنگار ایرانی‌الاصل نگاشته شد نشان می‌داد بی‌بی‌سی تمامی شروط ادامه کار در داخل ایران را پذیرفته از جمله عدم اشتراک مطالب تهیه‌شده با بخش فارسی بی‌بی‌سی و انتشار آن‌ها از سوی این سرویس که باید حتماً رعایت شود.

پس از انتشار این خبر حسین باستانی، مسعود بهنود و علی همدانی نسبت به این خبر معترض شدند و همچنین کارمندان بخش فارسی سرویس جهانی بی‌بی‌سی برای اعلان نارضایتی خود، با کمک اتحادیه ملی روزنامه‌نگاران بریتانیا، بیانیه‌ای را در این زمینه صادر کردند.

در بخش‌هایی از این بیانیه آمده است: کارکنان بی‌بی‌سی فارسی معتقدند اعتبار حرفه‌ای‌شان زیر سؤال رفته و تصمیم بی‌بی‌سی برای قبول عدم استفاده بخش فارسی از گزارش‌های تهیه‌شده در ایران، روی روحیه و سلامت اعضای اتحادیه ضربه شدیدی زده است.

بیشتر بخوانید

بیانیه کارمندان BBCفارسی بر علیه بی‌بی‌سی جهانی

اما در این میان سیاوش اردلان از خبرنگاران این شبکه با حضور در سرویس جهانی بی‌بی‌سی با اشاره به توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران، گفت: “در مصاحبه‌ام توضیح دادم که برای ایران توقیف نفتکش بریتانیایی عملاً یک مقابله به مثله و گام بعدی ایران بسته به اینه که بریتانیا نفتکش ایرانی رو آزاد کنه یا نه.”

وی همچنین به پخش مستندی در رابطه با دستگیری تعدادی از جاسوسان مرتبط با سازمان سیا توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران اشاره‌ای کرد و ادامه داد: “درباره کشف شبکه سیا در ایران هم گفتم اولین بار نیست و ضربه بزرگ‌تر رو سیا در سال ۲۰۰۹ متحمل شد.”

این گفته‌ها و اعترافات خبرنگار BBC فارسی سبب شد تا عده‌ای از عناصر ضدانقلاب مانند محمدرضا یزدان‌پناه و شراگیم زند به وی حمله کنند و حتی اردلان را سخنگوی وزارت خارجه ایران معرفی کنند.

به نظر می‌رسد با توجه به اینکه بخش فارسی بی‌بی‌سی بعد از تغییر مدیریت خود همواره رویکردی جنگ‌طلبانه را در پیش گرفته است، سیاوش اردلان سعی کرده با زیرکی رویه کاری خود را نسبت به کارکنان و مدیران جنگ‌طلب این بخش جدا کرده و به همین سبب با حضور در بخش جهانی شبکه این امر را نشان داد.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme