https://telegram.me/empireoflies

خبرنگاری در نقش شعبه دوم آمدنیوز+تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغدروغ‌سازی و موج‌سواری بر اساس جعلیات، متاسفانه به یکی از شیوه‌های یک جریان سیاسی بدل شده است. این نوع دروغ‌سازی‌ها که بعدها به طور کاملا مضحکی هم افشا می‌شود این روزها در نزد فعالان مجازی به سندروم آمدنیوز تعبیر می‌شود که این جریان سیاسی به شدت از آن برای رسیدن به منافع سیاسی خود بهره‌برداری می‌کنند.

دروغ‌ در فضای جامعه می‌پیچید و افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد اما بعد به طور کاملا غیرباورانه‌ای تکذیب می‌شود. این دروغ‌ها اغلب به گونه‌ای با احساسات و عواطف مخاطب بازی می‌کند که افکار عمومی را جریحه دار می‌کند و به نفرت پراکنی علیه ساختارهای سیاسی منجر می‌شود. اخیرا خبرنگاران یکی از جریان‌های سیاسی کشور در این حوزه ورود زیادی دارند و اغلب با دروغ‌سازی سعی می‌کنند توجه افکار عمومی را به خود جلب کنند.

خبر دروغی که سردبیر یکی از رسانه‌ها (و همکار تعدادی دیگری از نشریات این جناح سیاسی) در فضای مجازی منتشر کرد

یکی از همین دروغ‌هایی که به شدت با احساسات افکارعمومی بازی کرد، خبر کذبی بود که یکی از سردبیران رسانه‌های یک جریان سیاسی در توئیتر خود منتشر کرد. خبر از این قرار بود که دختران ۹ ساله که ماجرای حرکات موزون آنان جلوی چشمان «محمدعلی نجفی»‌، شهردار تهران جنجال ساز شد، بازداشت و بازجویی شده‌اند!

صحبت‌های متناقض و تکذیب خبر جعلی توسط این خبرنگار

این جعلیات به سرعت از سوی رسانه‌ها این جریان سیاسی پمپاژ شد و فضای مجازی را پر کرد.

انتشار گسترده خبر دورغ در رسانه‌ها و کانال‌ها
اظهار نظر یکی از فعالان زن درباره یک خبر دروغ

اما بعد از مدتی این موضوع توسط این خبرنگار که خود این اخبار کذب را منتشر کرده بود، بدون عذرخواهی تکذیب شد!

اعتراف این خبرنگار به جعلی بودن خبر خود بدون عذرخواهی

در همین رابطه بارها این جریان سیاسی با دروغ‌سازی سعی کردند که افکارعمومی را به سمت خود جلب و علیه جریان مقابل نفرت‌پراکنی کنند.

نظر یکی از کاربران فضای مجازی درباره دروغ‌سازی خبرنگار

این خبرنگار درحالی جعلیاتی را علیه یکی از نهادهای حکومتی مطرح می‌کند که پیش از این نیز سابقه دروغ‌پراکنی علیه یکی از مسئولان جناح مقابل را داشت.

دروغ‌سازی که سردبیر این رسانه خود آنرا تکذیب کرد
افشاگری درباره خبرنگاری که چندین باره دروغ گفت

این جعلیات به همین‌جا ختم نمی‌شود و در حوزه‌های مختلف با توجه به اینکه نظارت جریانی بر روی دروغ‌سازی‌های خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای یکی از جریان‌های سیاسی نیست ادامه یافته و شدت پیدا کرده است.

پاسخ یک خبرنگار به انتشار یک خبر دروغ
نظر افکار عمومی درباره شایعه سازی

این دروغ‌سازی‌ها در حوزه‌های دیگر هم ادامه دارد تا جایی که این جریان سیاسی آنرا جزو ابزار کار خود می‌دانند. در همین زمینه یکی از فعالان رسانه‌ای درباره دیدگاه خبرنگاران این جناح سیاسی درباره دروغ‌پردازی نوشت:‌

خبری دروغ را پریروز بنده خدایی بهم رساند. گفتم:‌ دروغه و جوسازی، گفت:‌ لازم داریم چون … گفتم: نه،‌ من برندم خراب بازی‌ها نمیکنم،‌ نقد میکنم اما خبر دروغ نه …

ماجرای دروغ‌سازی در این جریان سیاسی از زبان فعال رسانه‌ای این جناح
و توییتی دیگر از یک خبرنگار که دروغی را به آیت الله علم الهدی نسبت داده و بعد از پخش شدن دروغ، با یک “متاسفم” آن را تکذیب می‌کند
و در نهایت دروغ هایی که به سوژه چهره های ضدانقلاب برای کارهایی ازین دست می‌شود

با این حال مشخص نیست که چرا برخورد جدی با عوامل داخلی دروغ‌سازی و شایعه‌پراکنی که اغلب با امنیت و منافع ملی به طور مستقیم بازی می‌کنند، نمی‌شود. به نظر می‌رسد آنچه مورد توجه قرار نمی‌گیرد اعتبار و اعتماد افکارعمومی به رسانه‌هاست که با سیاسی‌کاری و ارجح دانستن منافع بر اخلاق رسانه‌ای قربانی می‌شود.

گلایه یک فعال رسانه‌ای از دروغ‌پراکنی و عدم نظارت بر کار رسانه ای این افراد

انتهای پیام/مشرق

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

خبرنگاران اصلاح‌طلب این‌روزها در فضای مجازی به شدت با الگوگیری از آمدنیوز برای منافع جناحی و بعضا شخصیت‌سازی برای خود دست به انتشار اخبار کذب و جعلی می‌زنند که گاها منافع و امنیت ملی را تهدید می‌کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme