https://telegram.me/empireoflies

خبرنگارانBBC فارسی خواستار شفافیت مالی شبکه manoto شدند

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: شبکه «من و تو» که از سال ۸۹ با هدف ساخت برنامه‌های به‌ظاهر سرگرم‌کننده در لندن آغاز به فعالیت کرد، در ماه‌های اخیر چهره اصلی خود را نشان داده و بر حجم فعالیت‌های سیاسی این شبکه افزوده شده است.

«من و تو» حتی در هفته‌های اخیر پا را فراتر گذاشت و «سعید کریمیان» مدیر این شبکه ضدفرهنگی به‌طور رسمی از امضاء قرارداد با رسانه‌های اسرائیلی برای تولید برنامه‌های مشترک ضد نظام جمهوری‌اسلامی خبر داد، تا رویکرد ضدایرانی و ضد اسلامی این شبکه را بیش از پیش نشان دهد.

شبکه «من و تو» که با حمایت دولت انگلستان فعالیت می‌کند و به‌عنوان خواهرخوانده شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» مطرح است، در سالهای اخیر مستندهای بسیاری عمدتاً با موضوعات ضد جمهوری‌اسلامی و در حمایت از رژیم سرنگون‌شدن پهلوی و ترویج سبک زندگی آمریکایی تولید و پخش کرده است. این شبکه انگلیسی بیشتر این مستندها را با استفاده از اسناد و فیلم‌های آرشیوی که از ایران به سرقت رفته (و سال گذشته چند نفر از عوامل این سرقت در ایران دستگیر شدند)، تولید نموده و انتشار داده است.

مبهم بودن منبع تامین بودجه شبکه من و تو و جهت گیریی‌های این شبکه در تحلیل و تبیین وقایع و رویدادهای جهانی، راز همکاری مالی و اطلاعاتی گردانندگان شبکه من و تو با افراد و نهادهای منتسب به رژیم صهیونیستی را مکشوف می‌کند.
شبکه من و تو در یکی از ویژه برنامه‌هایش چند سال پیش به معرفی کشور جعلی اسرائیل پرداخت و تهاجم وحشیانه ارتش رژیم صهیونیستی و غصب خانه و اموال فلسطینیان را عملی مشروع و با اهمیت خواند. البته سال گذشته در افشاگری هایی که توسط حسن اعتمادی از اولین مدیران من وتو صورت گرفت وی گفت که این بودجه با رایزنی هایی که کیوان عباسی با مسئولان آمریکایی داشته از بودجه وزارت دفاع آمریکا تامین می شود و در راستای سیاست های این نهاد دولتی آمریکا باید عمل نماید.
چندی پیش هم در فضای مجازی کمپینی برای شفافیت منابع مالی شبکه من وتو راه افتاد که واکنش برخی از مجریان این شبکه انگلیسی را در بر داشت.

اما تلویزیون الجزیره اخیرا در مستندی به نام “شبکه من وتو” از سیاست های افراط گرایانه این تلویزیون در حمایت از رژیم پهلوی گفته و اشاره کرده که با توجه به این که در سال های اخیر این شبکه برای سلطنت طلبان سنگ تمام گذاشته است بنابراین پیش بینی می شود که این شبکه از طرف خاندان در تبعید پهلوی حمایت مالی می شود.

این موضوع مورد توجه خبرنگار و مجری بی بی سی فارسی قرار گرفته و در توئیتی به این مطلب اشاره کرده و از این شبکه انگلیسی که گفته می شود خواهر خوانده بی بی سی است خواسته تا منابع مالی خودش را مشخص کند تا ابهامات در این خصوص پایان یابد.

لازم به یادآوریست که «نگین شیرآقایی» مجری دیگر بخش فارسی بی‌بی‌سی، در یک ویدئو که چندی سال پیش منتشر شد، با انتقاد از جهت‌دار بودن مستندهای شبکه «من و تو» گفت: “من‌وتو تعریفش چه است؟ آیا می‌خواهد شبکه سرگرمی باشد؟ من فقط یک مستندتان را دوست داشتم و بقیه مستندهایتان جهت‌دار است … اگر قرار باشد تمام مستندهایتان جهت‌دار باشد، مخاطب چندان اعتماد نمی‌کند …”

وی در ادامه اظهارات اش در یک مصاحبه ویدئویی گفته بود :”مستندهایی که درباره خاندان سلطنتی ایران یا پیش از انقلاب می‌سازید، همش جهت‌دار است و من به‌شخصه نتوانستم با آن ارتباط برقرار کنم. لحن متن‌ها کاملاً جهت‌دار است، مدل جمله‌بندی‌ها جهت‌دار است و هیچ جا نظر مخالف نمی‌شنوید … مستندهای شما مانند یک نوع نگاه از بالا به پایین است …”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme