https://telegram.me/empireoflies

خان بابا‌تهرانی و آخرین میخ بر تابوت جریان چپ ایرانی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در تاریخ جنبش چپ ایرانی خارج از کشور و در میان رهبران کنفدراسیون به جرأت می توان گفت مهدی خان باباتهرانی بیشترین ضربه را به انسجام و یکپارچگی مبارزاتی دانشجویان وارد آورد و موجب شد که دسیسه چینی، تفرقه اندازی، تشکیل گروه های به ظاهر انقلابی، اما در نهان وابسته به دول غربی به شکل امری عادی در جنبش دانشجویی خارج از کشور درآید.
مهدی خان باباتهرانی متولد سال ۱۳۱۳در سال ۱۳۳۰ به عضویت سازمان جوانان حزب توده ایرانی درآمد. وی در حالی که عضو سازمان جوانان حزب توده بود برای فرمانداری نظامی و سپس ساواک خبر چینی می کرد و برای اینکه همکاری وی با این دو تشکیلات لو نرود و اعتماد هر چه بیشتری را به سوی خود جلب کند ظاهراً چندین بار دستگیر و بلافاصله آزاد شد.

رستوران پدرش در چهارراه ولی عصر که محل تجمع و پاتوق اعضای حزب توده بود این فرصت طلایی را برای وی ایجاد می کرد تا با افراد حزبی آشنا شود، خبرهای دست اولی را از آنها به دست بیاورد و این اخبار را در اختیار فرمانداری نظامی تهران قرار دهد.
با حاد شدن مبارزات دانشجویی در خارج از کشور و انتقال کمیته مرکزی حزب توده از شوروی به آلمان شرقی و پیدایش انجمن های ضدرژیم شاه، فرمانداری نظامی تهران وظیفه یافت که عده ای از خبرچینان خود را به عنوان دانشجو وارد این انجمن ها نماید. در سال ۱۳۳۵ مهدی تهرانی به اتفاق عده ای دیگر عازم آلمان شد. وی برای اینکه بتواند به عنوان دانشجو در گروه دانشجویان ایرانی در مونیخ نفوذ کند در دانشکده پزشکی ثبت نام کرد. ولی پس از مدتی دانشکده پزشکی را رها ساخت و در رشته حقوق به تحصیل پرداخت. با تأسیس ساواک در سال ۳۶ خان باباتهرانی عضو این تشکیلات می شود و خدمات انقلابی!! خویش را زیر نظر تیمسار معتضد و سپس تیمسار علوی کیا ادامه می دهد. سابقه او در سازمان جوانان حزب توده، دستگیری های ظاهری اش توسط فرمانداری نظامی، پاتوق بودن رستوران پدرش برای اعضای حزب توده همه و همه دست به دست هم می داد تا مهدی تهرانی به صورت چهره شاخصی درآید. از سوی حزب توده مسئول ارتباط این حزب با ایرانیان مقیم اروپای غربی و ضمناً جزو کادر نویسندگان نشریه «نوید» وابسته به حزب توده می شود. در سال ۱۹۶۲ ظاهراً به جرم جعل اسناد، پلیس آلمان او را دستگیر ولی فوراً آزاد می کند. این اتفاق فقط باعث اخراج او از دانشکده حقوق می شود (البته جعل اسناد در هر کشوری، بویژه آلمان جرم سنگینی محسوب شده و می شود. حال چگونه مهدی تهرانی پس از چند ساعت بازداشت آزاد می شود)تمامی فاکتورهای یاد شده باعث می شود که خان باباتهرانی مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

وی از دهه ۴۰ در آلمان ساکن شد و جنبش چپ ایران را زا آنجا رهبری می کرد تا این که بعد از انقلاب با شورای ملی مقاومت وابسته به منافقین همکاری کرد. برای مدتی در زمان انقلاب فرهنگی چین در رادیو پکن مشغول به کار بود. وی که دهه ها با استفاده از تئوری های منسوخ شده کمونیستها و چپ های مدافع شوروی طرفداران خود را فریب داده بود و در پوشش یک چپی با امپریالیست آمریکا در غالب یک جاسوس همکاری می کردچند ماه پیش در ۸۴ امین سالروز تولدش در فرانکفورت آلمان از شکست کمونیست و تئوری های انقلاب کمونیستی و اشتباه بودن راهی که آمده است می گوید.

در این جشن کوچک که افرادی مثل نوری زاده و مسعود بهنود هم حضور دارند خان بابا تهرانی از حمایت هایش از جنبش به اصطلاح زنان ایران می گوید و تاکید می کند که با پشتیبانی از اصلاحات و جنبش مدنی ایران و پیشتازی زنان می توان نظام جمهوری اسلامی را براندازی نمود.

وی در اظهاراتی جالب هم می گوید حرف مارکس هم غلط بود که به اصلاحات نگاه بدبینانه ای داشت بلکه باید اصلاحات گام به گام باشد تا منجر به تغییر شود.

جالبتر این که خان بابا تهرانی در حالی به تئوری های استحاله و جنگ نرم تئوریسین های غربی ایمان آورده و آنها را عملی می کند که ادعای رهبری ۵۰ ساله جریان چپ در ایران را دارد و به راحتی آب پاکی را روی دستان حامیان چپ خود ریخته و مرگ کمونیست و سوسیالیست را فریاد می زند.
انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme