https://telegram.me/empireoflies

خاندان پهلوی در BBC و VOA چقدر مورد توجه‌اند؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغیک بررسی کوتاه در سایت های BBC فارسی و بخش فارسی VOA نشان می دهد که رویکردهای این دو شبکه نسبت به انعکاس اخبار مربوط به خاندان پهلوی متفاوت است.

با جستجوی کلمه «پهلوی» در سایت های BBC فارسی و VOA مشخص می شود که شبکه صدای امریکا اصرار بیشتری بر اطلاع رسانی اخبار مربوط به خاندان پهلوی در مقایسه با بی بی سی فارسی دارد.

البته جستجوگر داخلی سایت بی بی سی چندان قدرتمند به نظر نمی رسد و امکان ترتیب بندی اطلاعات به دست آمده از جستجو را نیز ندارد تا مثلا بر طبق تاریخ انتشار دسته بندی شود.

آخرین خبر منتشر شده در سایت بی بی سی که در آن به خاندان پهلوی هم اشاره شده، مربوط به انتشار اسناد امریکایی کودتای ۲۸ مرداد است که در اول مرداد منتشر شده. در این خبر گفته شده که اسناد جدید امریکا نشان می دهد که ایالات متحده و انگلستان در جریان کودتای ۲۸ مرداد آن قدر به کنار زدن محمد مصدق از قدرت مصمم بودند که در نظر داشتند که اگر شاه از نقشه کودتای آنها حمایت نکند، خود او را از تخت سلطنت ساقط کنند.

مورد قبلی خبررسانی BBC در ماه اردیبهشت منتشر شده و مربوط به درگذشت غلامرضا پهلوی، فرزند رضاشاه و برادر محمدرضا پهلوی است.

در مقایسه با BBC، سایت صدای امریکا تقریبا در هر ماه در چندین نوبت به پوشش اخبار مربوط به خاندان پهلوی پرداخته است. این مساله می تواند با قرار داشتن شبکه VOA در امریکا و درخواست های مکرر سلطنت طلبان از این شبکه مرتبط باشد که شبکه را به رسانه ها و شبکه های سلطنت طلب در لس آنجلس شبیه کرده است.

انتهای پیام/رسانه ایران

یک بررسی کوتاه در سایت های BBC فارسی و بخش فارسی VOA نشان می دهد که رویکردهای این دو شبکه نسبت به انعکاس اخبار مربوط به خاندان پهلوی متفاوت است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme