https://telegram.me/empireoflies
«مسعود بهنود» در بی‌بی‌سی‌فارسی

خاطره مسعود‌بهنود از فرار شاه!

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: این روز ها به دلیل مشی رادیکال و جنگ طلبانه بی بی سی فارسی حملات زیادی از طرف ایادی رادیکال ضد انقلاب به کسانی که خود را اصلاح طلب می دانند روا داشته می شود.یکی از این افراد مسعود بهنود است. وی هم اکنون در تلویزیون bbc فارسی به دلیل مخالفت ها با مدیریت این شبکه در بایکوت است و با همپیالگی هایش تنها در یک برنامه آنهم در روز های جمعه عصر و در بدترین زمان بر روی آنتن است. بهنود سال های اخیر دروغ های بسیاری گفته که موجب رسوایی وی شده این روحیه متملق او حتی در زمان قبل زا انقلاب هم وجود داشته.

قبل از انقلاب بهنود با حمایت  محمود جعفریان از اعضای شورای عالی مطبوعات داخلی ساواک، به تلویزیون شاهنشاهی رفت مسعود بهنود کم کم با نزدیک شدن به حلقه فرح، مدال مخصوص تاجگذاری را دریافت کرد همزمان با پیروزی انقلاب لحن مقاله های بهنود تغییر کرد و شاه را سفاک می خواند فاز جدیدی از ماموریت او آغاز شده بود. هر چند بسیاری از انقلابیون بر این اعتقادند که وی به صورت کاملا هماهنگ این نقش را بازی می کرد و می خواست با نمایش خود در نقش منتقد حکومت انقلابیون ناراضی را تعدیل کند.

بهنود پیش از آنکه به قلم ساده و داستانی اش معروف باشد با شامه تیزش در شناخت قدرت های موجود و سعی در نزدیکی به آنها شهره است. بهنود در زمان طاغوت با سردبیری در نشریه آیندگان داریوش همایون ، درک درستی از قدرت های پایه ای آن دوران به دست‌آورده و با زیرکی خود را در باند نزدیک به امیر عباس هویدا نخست وزیر و یکی از رجال معروف طاغوتی جا کرد.

تعلق بهنود به باند قدرت طاغوتیان به حدی بود که بنا به نوشته فرج سرکوهی (از عناصر ضد انقلاب) وی تنها گوینده رادیویی بود که حق داشت بدون نوشته و بازبینی برنامه راه شب رادیو را اجرا کند. حضور پررنگ و سرشار از رانت وی در تلویزیون طاغوت نیز که در قالب برنامه ساز و مفسر سیاسی جلوه گر می شد همواره انگشت های متعددی را به دهان می گزید. چرا که چرایی و چگونگی حمایت از این روزنامه نگار همواره برای بسیاری از هم کیشانش جای سوال اساسی داشت.

مسعود بهنود شهره است به آدم فروشی و نمک نشناسی! او که در باند امیر عباس هویدا و از نزدیکان محمود جعفریان و پرویز نیکخواه به شمار می رفت با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بلافاصله علیه این دونفر که تعلقات توده ای و مائوئیستی داشتند اعلام شکایت کرده و کسانی را که سال های گذشته خود را مدیون آنها بود تا طناب اعدام انقلاب همراهی نمود.

اخیرا تصویری از زمان فرار شاه منتشر شد و یکی از سایت های متعلق به ضد انقلاب مدعی شد این تصویر مسعود بهنود و عباس میلانی دیگر سلطنت طلب امروز است که در آن زمان گرفته شده است.

این سایت نوشته:”بهنود در توضییح این عکس در خاطراتش نوشته است : من و عباس از شادی فرار شاه تا صبح در خیابان شاه آباد عرق خوردیم و سرمست پیروزی بودیم !” در ادامه این مطلب در خصوص این دو نفر آورده شده که عباس میلانی پس از سرکوب گروهک هایی که برای شوروی سابق جاسوسی می کردند ابتدا به ترکیه گریخت و مدت ها در خیابان های استانبول و در محله آکسارای دستفروشی می کرد و سپس اطلاعاتی را که در مورد احزاب و گروهک های چپ و رژیم جدید ایران داشت به آمریکایی ها داد و موفق به اخذ پناهندگی از آمریکا شد .
عباس و خواهرش مدت ها در بارها و رستوران ها به کارگری و گارسونی اشتغال داشتند اما معلوم نیست چطور ناگهان سر از دانشگاه استانفورد دراوردند و بورسیه و امکانات کلان جهت مطالعه در مورد ایران گرفتند !پرویز ثابتی معاون ساواک منحله در کتاب خاطراتش از هر دوی این افراد نام می برد و می گوید : مسعود بهنود از همکاران ساواک بود که علیه روزنامه نگاران جاسوسی و خبرچینی می کرد و عباس میلانی هم پس از دستگیری توسط ساواک شخصا پیشنهاد کرد تا در برابر آزادی برای ساواک جاسوسی کند و کمونیست ها و چپگرایان و مخالفان شاهنشاه آریامهر را لو دهد!

ولی بهنود این موضوع را تکذیب کرده و می گوید:”دستگاه تبلیغاتی سازمان مجاهدین به دنبال موفقتیش در جعل خبر اعدام آقایان جعفریان و نیکخواه با اعلام جرم مسعود بهنود، یک کشف جدید کرده که هواداران سلطنت آن را با آب و تاب و تحلیل های مناسب بازنشر کرده و دست به دست می گردانند.”

وی در ادامه گفته اصلا موتور سواری بلد نیست و شان وی در آستانه انقلاب به او اجازه نمی داد تا سوار موتور شود! و در ادامه گفته میلانی و خواهرش هم استاد دانشگاه بودند و هیچ گاه سوار موتور نشده اند!

البته در این که این عکس مربوط به بهنود و میلانی است نمی توان به راحتی و بدون اسناد قضاوت نمود ولی در بوقلمون صفتی و نان به نرخ روز خور بودن فردی مثل مسعود بهنود به شهادت تاریخ می توان گفت که وی در طول عمر خود بارها تغییر جهت داده و در دوران شاه نیز با ظاهر و باطنی متفاوت در جامعه فعالیت می کرد تا جایی که در آستانه انقلاب به ناگاه از همکاری با ساواک دست برداشته و به جمع یاران امام در مدرسه رفاه می پیوندد.

انتهای پیام/

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                          

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme