https://telegram.me/empireoflies
انتشار جزئیات جدید از قتل فجیع «خاشقجی» اثبات می کند وی در کنسولگری عربستان طی ۷ دقیقه زنده زنده قطعه قطعه شده و سرکنسول عربستان نیز شخصا در محل شکنجه حضور داشته است.

خاشقجی را زنده زنده در کنسولگری عربستان قطعه قطعه کردند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغانتشار جزئیات جدید از قتل فجیع «خاشقجی» اثبات می کند وی در کنسولگری عربستان طی ۷ دقیقه زنده زنده قطعه قطعه شده و سرکنسول عربستان نیز شخصا در محل شکنجه حضور داشته است. شباهت عجیبی در این جنایت وجنایت های داعش وجود دارد.

زمانی که گروه تروریستی داعش در چند سال گذشته شهروندان سوری و عراقی را سر می برید و به فجیع ترین شکل ممکن تکه تکه می‌کرد یا در آتش می‌سوزاند همه متعجبانه از خود می‌پرسیدند که این بلای خانمان سوز از کجا نازل شده است. بلایی که شبیه به فیلم های مومیایی بود و گویی شیاطین از دل تاریخ از طلسم های هزاران ساله خود رها شده و در حال نابود کردن جهان هستند. داعش دقیقا همان بلایی بود که در مجموعه فیلم های مومیایی به شکلی دیگر به تصویر کشیده می شد. اما همه اشتباه می‌کردند، داعش طلسمی رها شده از دل تاریخ نبود بلکه بلایی بود که رهبران سعودی و صهیونیستی بر جان مردم انداخته بودند.  وهابیت به عنوان افراطی ترین برداشت متحجرانه از اسلام، منشا فکری تروریست‌های داعش بود و حتی مقامات غربی به عنوان دوستان آل سعود نیز بارها بر این امر تاکید کرده بودند. اما نیاز به سندی بالاتر برای اثبات ارتباط داعش و  تروریست ها بود چرا که سعودی ها با کمک دلارهای نفتی خود، مدام خود را به عنوان حامی مبارزه با داعش معرفی می‌کردند.

زمان همه چیز را حل کرد. آل سعود نتوانست برای همیشه هویت خشن خود را پنهان کند و سرانجام با قتل فجیع جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد درکنسولگری خود نشان داد روش‌های داعش برای قساوت متاثر از مکتبی است که در ریاض منتشر می شود. ۱۰ مهرماه «جمال خاشقجی» در کنسولگری عربستان در اسلامبول به فجیع ترین شکل ممکن به قتل رسید. در ابتدا عربستان تلاش زیادی کرد که این مسئله را انکار کند اما در برابر اجماع رسانه ای جهانی نتوانست و پیش بینی ها حکایت از این دارد که ریاض در حال آماده کردن خود برای پذیرش این قتل است اما سعی دارد به کمک ترامپ و دلارهای نفتی اعلام کند خاشقجی اشتباهی و تحت بازجویی مرده است و هیچ قصدی در کار نبوده است. این قصه را بار نخست دونالد ترامپ شروع و تاکید کرد قتل خاشقجی کار عوامل خودسر بوده است! در واقع ترامپ با اعزام وزیر خارجه خود به ریاض و ترکیه سعی کرد مقدمات مختومه کردن پرونده را فراهم کند. اما جزئیات جدید پرونده خاشقجی ابعاد جدیدتری از این فاجعه را بر ملا کرده است.
به گزارش فارس، رسانه‌های نزدیک به دولت ترکیه نوشته‌اند فایل‌هایی که سرویس‌های امنیتی این کشور در اختیار دارند نشان می‌دهد که تکه تکه کردن خاشقجی زمانی آغاز شده که او زنده بوده است. رسانه‌های ترکیه‌ای از صبح دیروز دور تازه‌ای از جزئیات درباره نحوه قتل «جمال خاشقجی» را منتشر کرده‌اند. این جزئیات در صورت صحت نشان می‌دهد این روزنامه‌نگار با قساوت تمام کشته شده است.روزنامه «ینی شفق» که ارتباط نزدیکی با حزب حاکم ترکیه دارد، به نقل از منابع آگاه نوشته؛ سرویس اطلاعاتی ترکیه چندین فایل ضبط شده در اختیار دارد که جزئیات قتل خاشقجی را روشن می‌کند. به نوشته این روزنامه، در یکی از این فایل‌های صوتی شنیده می‌شود که «محمد العتیبی» سرکنسول عربستان هنگام شکنجه خاشقجی، به او می‌گوید: «اگر می‌خواهی زنده بمانی، ساکت باش!» این منابع مدعی شده‌اند که سعودی‌ها هنگام شکنجه ابتدا انگشتان خاشقجی را بریده‌اند و بعدا او را کشته و تکه تکه کرده‌‌اند. در بخش دیگری از فایل صوتی شنیده می‌شود که عتیبی خطاب به شکنجه‌گران می‌گوید: «این کار را بیرون [اتاق من] انجام دهید. مرا به دردسر می‌اندازید.»

عتیبی سه شنبه شب از ترکیه گریخت.
پایگاه «میدل ایست آی» هم که با ترکیه و قطر ارتباط نزدیکی دارد و پیشتر جزئیاتی درباره قتل این منتقد منتشر کرده بود، در گزارش تازه خود که بخش‌هایی از آن پیش از این توسط شبکه «الجزیره» قطر هم منتشر شده بود، نوشته است که «خاشقجی از دفتر سرکنسول در کنسولگری سعودی در اسلامبول بیرون کشیده و به روی میز مطالعه سرکنسول در اتاق کناری منتقل شده است. داد و فریاد خاشقجی پس از آن متوقف شده که ماده‌ای که هنوز نامشخص است، به او تزریق می شود.»این گزارش می‌افزاید:«سپس نوبت صلاح محمد الطبیقی رئیس بخش شواهد کالبدشکافی اداره امنیت عمومی سعودی می رسد تا هنگامی که خاشقجی هنوز زنده بود، شروع به تکه تکه کردن بدن او کند. او هنگامی که شروع به جدا کردن بخش‌های بدن می‌کند، روی گوشش هدفون قرار داشته و در حال گوش دادن به موسیقی بوده است. او به دیگر اعضای تیم هم توصیه می‌کند که همین کار را کنند.»الجزیره هم ضمن تایید این جزئیات تاکید کرده که قتل خاشقجی ۷ دقیقه طول کشیده است.

سر کنسول چطور گریخت؟
از سوی دیگر بعد از ظهر سه شنبه و دقایقی پیش از آن که موضوع ورود کارآگاهان ترکیه به منزل کنسول عربستان قطعی شود، سر کنسول به‌طور ناگهانی خاک ترکیه را ترک کرد و اغلب روزنامه‌های ترکیه دیروز این موضوع را برجسته کرده و آن را به‌عنوان فرار پیش از اثبات جرم تلقی کردند. سه شنبه مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد: «هر آن ممکن است دادستان کل ترکیه هر فردی را در مورد جنایت کنسولگری بازداشت کند و مورد بازجویی قرار دهد. این مسئله موجب آن شد محمد عتیبی، فرار را بر قرار ترجیح دهد.» کنسول عربستان به‌مدت ۳ روز تمام دیدارها و اقدامات خود را ابطال کرده و به‌مدت ۳ روز کامل از خانه‌اش بیرون نیامده بود.
خبرنگاران ترکیه اعلام کرده‌اند بازرسی از منزل کنسول عربستان لغو شده و او هنگام ترک فرودگاه، بیش از ۱۰ چمدان بزرگ به‌همراه خود برده است که به‌خاطر قوانین خاص مصونیت دیپلماتیک، هیچ‌کدام از این چمدان‌ها بازرسی نشدند و حجم چمدان‌ها نشان می‌دهد که به‌احتمال قوی کنسول عربستان برای همیشه ترکیه را ترک کرده است.

ارتباط قاتلان با بن سلمان
اما در حالی که به نظر می رسد عربستان، آمریکا و ترکیه در حال نوعی زدوبند برای مختومه کردن پرونده خاشقجی به نفع بن سلمان هستند رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند تمامی ۱۵ مظنون به قتل روزنامه نگار منتقد سعودی با ولیعهد عربستان در ارتباط بودند.  به نوشته نیویورک تایمز یکی از آنها از دست اندرکاران دفتر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان و دیگری نیز پزشک متخصص پزشکی قانونی با پست رده بالا در وزارت کشور عربستان است. سه مظنون دیگر نیز با تیم امنیتی شاهزاده عربستانی مرتبط بوده اند. لیندسی گراهام  سناتور جمهوریخواه نیز ولیعهد سعودی را به صدور دستور قتل جمال خاشقجی متهم کرد و او را یک «ولیعهد خودسر» نامید که مناسبات ریاض و واشنگتن را به خطر می‌اندازد. گراهام در مصاحبه‌ با شبکه خبری «فاکس نیوز» گفت: «در عربستان بدون اطلاع ولیعهد هیچ اتفاقی نمی‌افتد. من جدی‌ترین حامی آنها در مجلس سنا بوده‌ام. این مرد ویرانگر است. او دستور قتل یک نفر در کنسولگری اسلامبول را صادر کرده و انتظار دارد آن را نادیده بگیریم. احساس می‌کنم از من سوءاستفاده شده است.»

بن سلمان تمام شد
اما مسئله مهم دیگر این است که بسیاری از رسانه های عربی و  غربی در حال پیگیری این مسئله هستند که بن سلمان باید از ولیعهدی کنار گذاشته شود. روزنامه انگلیسی گاردین ضمن اشاره به آبروریزی اخیر حکومت سعودی در قضیه کشته شدن یک خبرنگار منتقد در کنسولگری این کشور در ترکیه نوشت که ولیعهد کنونی گزینه مناسبی برای پادشاهی آینده عربستان نیست.
روزنامه انگلیسی «گاردین» در ادامه نوشت: «ریاض خود را آماده می‌کند که بگوید خاشقجی به طور اشتباهی در زمان بازجویی کشته شده است.

اما اگر معلوم شود که ولیعهد با طرح ربایش و حتی کشتن یک منتقد در اسلامبول، رسما موافقت کرده است در آن صورت استبداد وی را در سطح ظالمانی چون «صدام حسین» [دیکتاتور سابق عراق] و «معمر قذافی» [دیکتاتور سابق لیبی] افزایش داده است که از سفارت‌خانه‌هایشان برای ترور تبعیدی‌ها استفاده می‌کردند». همزمان با بحث احتمال برکناری بن سلمان برخی رسانه‌ها از جایگزین‌های احتمالی وی مانند خالد بن سلمان سفیر عربستان در آمریکا، محمد بن نایف ولیعهد برکنار شده و یا احمد بن عبدالعزیز برادر ملک‌سلمان نام برده‌اند.

انتهای پیام/کیهان

امپراتوری دروغانتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

انتشار جزئیات جدید از قتل فجیع «خاشقجی» اثبات می کند وی در کنسولگری عربستان طی ۷ دقیقه زنده زنده قطعه قطعه شده و سرکنسول عربستان نیز شخصا در محل شکنجه حضور داشته است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme