https://telegram.me/empireoflies

حیرت گزارشگر سی بی اس آمریکا از پیشرفت ایران + فیلم

به گزارش «امپراتوری دروغ» به نقل از مشرق، شبکه سی.بی.اس آمریکا اخیرا گزارشی از سطح تهران پخش کرده است. این گزارش توسط یکی از خبرنگاران این شبکه که ماه گذشته به تهران سفر کرده بود، تهیه شده است.

گزارشگر سی.بی.اس در این سفر هشت روزه با برخی مقامات دولتی و همینطور مردم تهران درباره اوضاع اقتصادی کشور و برنامه انرژی هسته‌ای گفتگو کرده‌ است.

گزارشگر سی.بی.اس گفته‌ که در این سفر هم از مناطق شمالی تهران که بیشتر محل سکونت اقشار لیبرال است، دیدار کرده‌ و هم از منطقه شهرری که محل تمرکز محافظه‌کاران است.

آمریکا باید رجزخوانی‌های احمدی‌نژاد را فراموش کند + فیلم

در این گزارش ادعا شده که دولت روحانی برای پیشبرد برنامه‌های خود با مقاومت سپاه و محافظه‌کاران (اصولگرایان) روبرو است.

گفتنی است گزارش سی.بی.اس مورد توجه رسانه‌های صهیونیستی قرار گرفته و آنها این گزارش را منتشر کرده‌اند.

گزارشگر سی.بی.اس از پیشرفت ایران حیرت‌زده شده و گفته‌ ایران را بسیار مدرن، ثروتمند و پیشرفته دیده‌ است.

گزارشگر سی.بی.اس می‌گوید: در حالی که تحریم های اقتصادی علیه ایران بسیار گسترده بوده، اما ما در بازار تهران اثری از تحریم‌ها ندیدیم. مغازه‌ها پر از کالا بود و مردم در حال خرید بودند.

در این فیلم پانزده دقیقه‌ای، با محمد نهاوندیان رئیس دفتر روحانی گفتگو شده است. گزارشگر سی.بی.اس درباره محمد نهاوندیان می‌گوید: نهاوندیان که سال‌ها در آمریکا تحصیل کرده و از دانشگاه جرج واشنگتن دکترای اقتصاد گرفته، اکنون رئیس دفتر روحانی است و به عنوان دومین فرد پرقدرت دولت روحانی محسوب می‌شود.

آمریکا باید رجزخوانی‌های احمدی‌نژاد را فراموش کند + فیلم

گزارشگر سی.بی.اس در توصیف نهاوندیان می‌گوید: نهاوندیان معتقد است آمریکا باید رجزخوانی‌های احمدی‌نژاد را فراموش کرده و رویکرد جدیدی در قبال ایران اتخاذ کند که به جنگ و مواجهه نظامی منجر نشود.

گفتنی است این جمله در مصاحبه‌ای که از نهاوندیان در گزارش سی.بی.اس پخش شده، وجود ندارد.

نهاوندیان می‌گوید: اکنون ما فصل نوینی گشوده‌ایم؛ فصل اعتمادسازی. اکنون هر دو طرف به این نتیجه رسیده‌اند که روال فعلی نباید ادامه یابد و بهترین راه، رسیدن به تفاهم است. به جای اعمال تحریم‌ها باید روابط اقتصادی را برقرار کرد تا بر اختلاف‌های سیاسی فائق شد.

نهاوندیان در پاسخ به این سوال که آیا سپاه با مذاکرات هسته‌ای مخالف است، می‌گوید: من فکر می‌کنم این نوع تعمیم دادن، درست نیست.

نهاوندیان در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد گروه‌هایی برای دولت روحانی، مانع ایجاد می‌کنند، نیز می‌گوید: رئیس‌جمهور منتخب از سوی رهبر انقلاب تایید شده و مورد حمایت قرار گرفته بنابراین تمامی نظام از وی حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme