https://telegram.me/empireoflies

حکایت خالی بندی و ادعای دشمنان

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: عبارت “خالی بندی”به معنی دروغ گفتن و لاف زدن مدت هاست که در فرهنگ ایرانی رواج دارد واما پیشینه این واژه به دهها سال پیش یعنی زمان رضا خان بر می گردد. نقل می کنند که در زمان رضا خان بدلیل کمبود شدید اسلحه، بعضی از پاسبانهایی که گشت می دادند فقط غلاف خالی اسلحه یعنی همان جلدی که اسلحه در آن قرار می گیرد را روی کمرشان می بستند و در واقع اسلحه ای در کار نبود و با این کار مردم را مجبور به اطاعت می کردند. مردم نیز وقتی متوجه این قضیه شدند برای اینکه همدیگر را مطلع کنند به هم می گفتند که طرف “خالی بسته” و منظورشون این بود که فلان پاسبان اسلحه ندارد و غلاف خالی اسلحه را دور کمرش بسته به این معنی که در واقع برای ترساندن ما بلوف می زند که اسلحه دارد.

حکایت این روز های دشمنان این ملت که دستشان در قالب جنگ نرم از آستین رسانه های غربی بیرون زده حکایت پاسبان های رضا خان است که مردم ایران را از تحریم ها و عواقب مخوف آن در صورت رد برجام توسط نهاد های قانونی می ترسانند .

البته تمامی قدرت استکبار جهانی در این است که بلوف بزند و رقبای خود را از قدرتی که همواره ندارد مرعوب سازد . تا جایی که نگارنده به یاد دارد از زمان طرح پرونده هسته ای ایران در مجامع بین المللی همواره این اتهام از سوی چند کشور غربی وجود داشت که جمهوری اسلامی ایران قصد دارد که به سلاح هسته ای دست یابد و به این بهانه توانستند برخی از کشور ها دیگر را با خود همراه کنند و چند قطعنامه غیر قانونی علیه کشورمان در شورای امنیت به تصویب برسانند .

در تمامی این قطعنامه ها که بخش های مختلفی از اقدامات باز دارنده برای ایران اسلامی را در خود جای داده بود همواره دولت های غربی و در صدر آنان ایالات متحده اصرار داشتند که تمام گزینه ها روی میز موجود است و هدف آنان نیز از این سخن این بود که حمله نظامی به ایران به منزله شمشیر داموکلس بر سر کشورمان در صورت عمل نکردن به این قطعنامه ،عملی خواهد شد .

امام خامنه ای بار ها در سخنان خود گفته اند که نباید از این لاف های بیگانگان بترسیم یا اساسا روی آنها حساب کنیم البته این جدای از آن است که ما باید همواره آمادگی نظامی خود را حفظ کنیم و روز به روز نیز توان خود را در این عرصه بیشتر کنیم منتهی نباید از تهدیدات نظامی دستپاچه شده و اعتماد خود را از دست بدهیم .

اینک که مجلس شورای اسلامی در طرحی به کلیات توافق هسته ای رای داده و قرار است به زودی اجرایی شود بی بی سی فارسی که همواره مترصد است اختلافات داخی را بزرگتر از حد جلوه دهد در مطالبی زنجیر وار بر این نکته تاکید می کند که در صورت رد توافق در مجلس ایران عواقب بسیار بدی در انتظار مردم ایران بود که با قبول این توافق همگی این تهدیدات رفع خواهد شد .

در بخش هایی از این مقاله که به قلم حسین باستانی نگاشته شده می خوانیم :” مشکلات ناشی از تحریم نفتی سال ۱۳۹۱، در حالی اقتصاد ایران را زمین‌گیر کرد که این تحریم، صادرات نفت ایران را به طور کامل قطع نکرد و چند کشور اجازه یافتند تا به شرط کاهش مستمر واردات نفتی خود، این وارادات را ادامه دهند. این در حالی است که در صورت به هم خوردن برجام، قطع کامل صادرات نفت ایران در دستور کار قرار می گرفت.نمونه ای دیگر، تبعات قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت بود که به کشورهای دیگر حق می داد “محموله‌های دریایی ایران در آب‌های آزاد را “بازرسی، توقیف و حتی در صورت لزوم نابود کنند”. با توجه به آنکه این قطعنامه، بر مبنای برجام و با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت باطل شده است، به طور طبیعی رد برجام، مجددا اجرای قطعنامه ۱۹۲۹ را الزامی می کرد.”

گذشته از اینکه در روند بررسی برجام در مجلس و حواشی آن حرف های زیادی وجود دارد و در این میان همین رسانه ها خباثت های زیادی از خود نشان دادند که در مطالب گذشته به تفصیل در خصوص آن نوشتیم ولی این ادعای نویسنده بی بی سی فارسی که اتفاقا از مدیران و تصمیم گیران ارشد این شبکه محسوب می شود بسیار مضحک و غیر قابل باور به شمار می رود .یک روز پس از توافق وین رئیس جمهور ایالات متحده در مقابل خبر نگاران با هدف جلب توجه جناح رقیب در موافقت با این توافق گفت که تحریم ها دیگر اثری نداشت و مدت ها بود که متحدان ما در پشت پرده فشار زیادی را برای لغو تحریم ها اعمال می کردند و عنقریب به نظر می آمد که این تحریم ها از جانب متحدان اروپایی یک طرفه لغو شود .

در خصوص حمله نظامی به کشتی های تجاری ایرانی هم که بنا بر ادعای باستانی در قطع نامه ۱۹۲۹ آمده و بسیار مضحک به نظر می رسد هیچ کشوری جرات چنین حمله ای را ندارد زیرا در صورت حمله یا حتی توقیف این کشتی ها جمهوری اسلامی نیز این حق را برای خود قائل است که کشتی های کشور مورد نظر رادر تنگه هرمز یا هر مکان دیگری از دریاهای سرزمینی توقیف نماید .

البته این تحلیلگر بی بی سی ادعا دارد با این توافق و سیل برگشت مطالبات ایران که اکنون در بانک های اروپایی بلوکه است قدرت نفوذ ایران بسیار بیشتر خواهد شد و این کشور می تواند از متحدان منطقه ای خود با قدرت بیشتری به لحاظ توان مالی و نظامی حمایت کند.

وی تحویل موشک های اس ۳۰۰ توسط روسیه پس از توافق هسته ای را نمونه ای از بالا رفتن قدرت نظامی ایران در منطقه می داند البته باید یاد آوری نمود بر اساس قطع نامه ۲۲۳۱ که پس از برجام  به تصویب شورای امنیت رسیده ایران اسلامی در صورتی می تواند به کشور های متحد خود از نظر نظامی کمک کند که به تایید شورای امنیت برسد و با توجه به اینکه عمده کشور های شورای امنیت در جبهه مقابل ما در جنگ نیابتی حضور دارند عملی شدن این کمک ها قطعا غیر ممکن است.

نشان دادن در باغ سبز به مسئولان ایرانی و در مقابل مرعوب ساختن مردم  به جهت روی میز بودن تمام گزینه ها از طرف غربی ها یا همان استراتژی چماق و هویچ سال هاست که رو در روی ملت ایران است و رسانه های غربی نیز به جهت تاثیر گذاری شگرف بر ذهن افراد همواره در مطالب و برنامه هایی که تدارک می بینند از این تاکتیک به وفور استفاده می کنند بنابراین در این برهه حساس که در مرحله پسابرجام واقع شده ایم می طلبد مسئولان امر در محاسبات خود دقت بیشتری داشته تا مبادا خسارت های ناشی از بی تدبیری ، سال ها گریبان گیر کشور ماشود .

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme