https://telegram.me/empireoflies

حمله کاخ سفید به سیاست های صدای آمریکا

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: اخیرا کاخ سفید با انتشار بیاینه‌ای رسمی، بنگاه سخن‌پراکنی دولتی صدای آمریکا ( VOA) را متهم کرد که بی‌چون و چرا تبلیغات چین در مورد مهار بیماری کووید-۱۹ را منتشر می‌کند و بر خلاف سیاست های ابلاغی اش در بخش های مختلف این رسانه دولتی آمریکایی بیشتر جانب دشمنان آمریکا را می گیرد!

به گزارش تارنمای رادیو همگانی ملی آمریکا، در این بیانیه که پنجشنبه گذشته منتشر شد، آمده است: “صدای آمریکا بارها صدای دشمنان آمریکا بوده و نه شهروندان آن. روزنامه‌نگاران باید واقعیات را گزارش کنند اما صدای آمریکا در عوض تبلیغات پکن را منتشر می‌کند.”

کاخ سفید از صدای آمریکا انتقاد کرده که در گزارش‌هایش، تلاش‌های چین برای مهار ویروس کرونا در ووهان را الگویی برای دیگر کشورها خوانده و بر آمار غیرقابل تائید دولت چین تکیه کرده است. به نوشته رادیوی همگانی ملی آمریکا، آمار یادشده با انتقاد مقام‌های دیگر کشورها، رسانه‌ها و از جمله روزنامه‌نگاران صدای آمریکا مواجه شده است.

آماندا بنت (Amanda Bennett) مدیر صدای آمریکا و دبیر پیشین روزنامه وال استریت ژورنال و شبکه خبری بلومبرگ در واکنش به این انتقاد، بر آزادی صدای آمریکا بر گزارش همه‌ جوانب یک مسأله تاکید کرد.

مقر ریاست‌جمهوری آمریکا در نشریه خود اعلام کرد: بودجه سالانه ۲۰۰ میلیون دلاری صدای آمریکا باید صرف انتشار اخبار و گزارش‌ها درباره آمریکا و پوشش خبری شفاف و درست از سیاست‌های این کشور برای جهانیان شود. کاخ سفید اعلام کرد صدای آمریکا همچنین اظهارات انتقادآمیز اخیر وزیر امور خارجه ایران از آمریکا را مورد پوشش قرار داده است.

پیش از این حملات، دان اسکاوینو، مدیر رسانه‌های اجتماعی کاخ سفید، نیز در توئیتی از صدای آمریکا انتقاد و آن را مایه شرمساری خوانده بود.صدای آمریکا با رد این انتقاد‌ها، عملکرد خود را «بی‌طرفانه» خوانده و اعلام کرده است در چارچوب قانون ملزم به پوشش همه جنبه‌ها و اخبار مربوط به یک رویداد است.

لازم به یادآوریست که بعد از سر کار آمدن ترامپ باندی از ضدانقلاب که عمدتا از جنگ طلبان و سلطنت طلبان هستند با حملات سنگین به رسانه های فارسی زبان دولتی آمریکا از قبیل صدای آمریکا و رادیو فردا قصد داشتند این رسانه ها را در دست بگیرند تا با استفاده از آن سیاست های تحریمی و جنگ طلبانه خود را پیش ببرند که ظاهرا در این موضوع موفقیت چندانی حاصل نشده است.

البته ناگفته نماند که بعد از روز کار آمدن ترامپ این رسانه‌های در برهه‎های بسیاری تریبون های خود را در اختیار جنگ طلبان آمریکایی و اطرافیان رضا پهلوی قرار داده اند و آشکارا نیز از سیاست های تحریمی ترامپ بر علیه ایران حمایت می کنند.

صدای آمریکا تحت نظارت مدیر سازمان رسانه‌های جهانی آمریکاست که هیأت مدیره آن را رئیس جمهوری با موافقت سنا انتخاب می‌کند و وزیر امور خارجه عضو دائمی هیأت مدیره آن است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme