https://telegram.me/empireoflies

حمله ضد انقلاب به عبدالکریم سروش در تورنتو

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: اوایل امسال عبدالکریم سروش به دعوت بنیاد سهروردی (که توسط پسرش تأسیس شده است) به تورنتو دعوت شد تا در سه جلسه در روزهای جمعه، شنبه و چهارشنبه ۲۳، ۲۴ و ۲۸ مارچ تحت عنوان “فرار از مدرسه و گذار از وسوسه و طریقت عشق” سخنرانی کند. برگزاری این جلسات از طرف نیروهای کمونیست و ضد انقلاب مورد اعتراض قرار گرفت و تجمع اعتراضی بزرگی در بیرون و داخل سالن برپا گردید.

فعالین چریکهای فدایی خلق ایران در تورنتو، در روز جمعه ٢٣ مارچ ٢٠١٨ ، آکسیون اعتراضی را علیه مراسمی که برای سخنرانی عبدالکریم سروش ، سازمان داده شده بود ، برگزار کردند. سخنرانی سروش در سالن کتابخانه فرویومال ، توسط بنیاد سهروردی برگزار می شد.

شرکت کنندگان در آکسیون اعتراضی با سخنرانی های افشاگرانه علیه سروش و همچنین سر دادن شعارهایی به افشاگری علیه وی پرداختند که این عمل با حمایت عابرین مواجه شد.

به طوری که حتی برخی از افراد پلیس که برای محافظت از وی و مراسم مزبور در محل حاضر شده بودند ، وقتی توضیحات برخی از ضد انقلاب برای مردم را علیه سروش می شنیدند ، حیرت خود را از امکان حضور چنین شخصی در تورنتو بیان می کردند.

در هنگام ورود سروش به محل سخنرانی ، تظاهرکنندگان با دادن شعارهایی مانند “مزدور ، برو گمشو”، مجددا بر ماهیت جنایتکارانه و ضدمردمی او و افراد مورد حمایتش اشاره کردند.

برخی از ایرانیانی نیز که از روی عدم اطلاع از سابقه این فرد برای شنیدن سخنرانی آمده بودند، با توضیحات تظاهرکنندگان از حضور در سخنرانی منصرف شدند و از برگزارکنندگان آکسیون اعتراضی تشکر کردند. مسئول کتابخانه نیز به میان تظاهرکنندگان آمد و اعلام کرد که از هویت این شخص و گذشته او اطلاع نداشته و گرنه اجازه سخنرانی در کتابخانه را به او نمی داده است.

حدود ۱۰ نفر از  افراد برای اعتراض به داخل سالن رفتند که پلیس به زور آن ها را از محل سخنرانی بیرون کرد.  پس از تظاهرات ، اعلام شد که یکی از سه سخنرانی برنامه ریزی شده برای سروش لغو شده است.

با توجه با این که کلا جمعیتی حدود ۵۰ نفر برای سخنرانی به سالن آمده بودند و با توجه به تاثیر مثبت آکسیون اعتراضی ، حضور سروش در تورنتو چیزی جز شکست مفتضحانه و بی آبرویی برای او و همدستان او و دیگر همکاران ضد انقلاب وی نداشت.

لازم به یاد آوریست اکبر گنجی از ضد انقلاب ساکن آمریکا و شاگرد سابق سروش در دهه هفتاد، سال گذشته در خصوص وی گفته بود:” عبدالکریم سروش به دنبال اختراع دین تازه‌ای است که با مدرنیته و جهان جدید سازگار باشد. او خود را پیامبر این دین جدید می‌داند و کاملاً به موفقیت دینی که بر اساس خواب‌هایش برمی‌سازد باور دارد. “

وی هم چنین با انتقاد از استاد خود که زمانی با یکدیگر در ایران مرواداتی شبیه شمس مولانا داشتند گفته بود:” سروش تا میانه‌های دهه ۸۰ شمسی به دنبال فرقه‌سازی بود، اما رفته رفته به سوی اختراع دین تازه‌ای میل کرد. البته تاریخ دقیقی را برای گذر او از مرحله فرقه‌سازی به مرحله اختراع و تأسیس یک دین تازه نمی‌توان تعیین کرد. در برخی مقاطع زمانی او در حالی که در کار پروراندن پروژه اول است، گام‌های نظری‌ای را هم برای زمینه‌سازی پروژه دوم برمی‌دارد. ”

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme