https://telegram.me/empireoflies
یگان ۹۹۰۰ که هدف حملات دیشب در منطقه جولان قرار گرفت، یکی از محرمانه‌ترین یگان‌های جاسوسی ارتش رژیم صهیونیستی است.

حمله سوریه به محرمانه‌ترین یگان جاسوسی اسرئیل/ یگان ۹۹۰۰ چیست؟

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغحمله موشکی که از سرزمین سوریه به اهداف حساس سرزمین‌های اشغالی در جولان انجام شد، آسیب زیادی به آمادگی ارتش رژیم صهیونیستی در ابعاد اطلاعاتی در منطقه شمالی وارد کرد. بیشتر اهدافی که در این حمله هدف اصابت قرار گرفت، اهداف بسیار حساسی بود که نقش موثری در ایجاد موقعیت و برتری اطلاعاتی فوری و مستمر برای تصمیم‌گیری‌های نظامی و امنیتی ارتش رژیم صهیونیستی داشت.

این اهداف بیشتر در عرصه‌های زیر فعالیت می‌کردند:

  • مراکز مرتبط با فرماندهی و کنترل نیروها
  • مراکز مرتبط با فعالیت‌های فنی و انسانی در ابعاد اطلاعات جنگی
  • مراکز مرتبط با اطلاعات استراتژیک
  • مراکز مرتبط با یگان‌ها و سازمانهای تحلیل اطلاعات دارای ابعاد عملیاتی.

یگان ۹۹۰۰ که یکی از مراکزی بود که در نتیجه عملیات موشکی تلافی‌جویانه محور مقاومت در شب گذشته هدف قرار گرفت، از مهمترین یگان‌های نظامی و فنی ارتش رژیم صهیونیستی است. کارشناسان مسایل نظامی رژیم‌ صهیونیستی با افتخار از این یگان صحبت کرده و در مورد آن مبالغه‌های زیادی انجام می‌دهند. این یگان یک یگان محرمانه است که با اطلاعات حساس دارای ماهیت استراتژیک کار می‌کند و به علت اهمیتی که دارد از یگان ۸۲۰۰ که یکی از مهمترین یگان‌های موجود در عرصه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی است، جدا شده است.

هدف از تاسیس یگان ۹۹۰۰

از زمان آغاز پروژه فضایی رژیم صهیونیستی در دهه ۸۰ قرن گذشته میلادی و با پرتاب ماهواره‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی، یگان مذکور در این رژیم برنامه فضایی اسرائیل را با اهدافی در رابطه با اطلاعات جاسوسی دنبال کردند. در ادامه ماموریت جاسوسی از طریق این ماهواره‌ها به شعبه اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی (امان) واگذار شد. این اتفاق چند سال بعد از پرتاب ماهواره‌های جاسوسی صورت گرف.

در سال ۱۹۹۷ اولین مرحله از برنامه فضایی رژیم صهیونیستی در  ابعاد تجسسی با مأموریت رصد کشورهای عربی و مناطق حساس اطراف فلسطین اشغالی صورت گرفت. این یگان به یگان ۹۹۰۰ معروف شد. این یگان مأموریت تخصصی جغرافیایی و تصویری در شعبه اطلاعات وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی را بر عهده دارد و شامل چندین بخش تخصصی در زمینه فعالیت خود است.

این یگان طی سالهای گذشته به دور از دید رسانه‌های جمعی صدها نظامی اسرائیلی را به خدمت گرفته است. تا امروز موارد بسیار اندکی از فعالیت‌ها و روش‌های کاری این یگان به بیرون درز کرده است. کسانی که در زمینه جمع‌آوری اطلاعات و تکنولوژی اطلاعات فعالیت می‌کنند، این یگان را به خودی خود یک دنیای کوچک قلمداد می‌کنند.

هدف از تأسیس این یگان محرمانه با ارسال ماهواره‌های فضایی رژیم صهیونیستی و دریافت تصاویر از تاسیسات نظامی دولت‌های مختلف منطقه مرتبط است. این یگان هر نوع تحرکات غیر عادی ارتش‌های مختلف منطقه و تحرکات جنبش‌های مقاومت را از طریق تصاویر مستقیمی که از ماهواره‌ها به صفحه‌های تلویزیون موجود در مقر این یگان می‌رسد، رصد می‌کند. این اطلاعات پس از جمع‌آوری و تحلیل، تحویل فرماندهان ستاد ارتش رژیم صهیونیستی می‌شود.

یگان مذکور همچنین مأمور جمع آوری اطلاعات تصویری از منابع متعدد دیگر نظیر ماهواره‌ها و هواپیماهای رصد و نظارت به علاوه اطلاعات علنی موجود است. این اطلاعات و تصاویر و نقشه‌ها بعد از تحلیل به موضع‌گیری‌ها و ارزیابی‌های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی تبدیل می‌شود و به محافل تصمیم‌ساز امنیتی و نظامی اسرائیل و نیروهای فعال در عرصه میدانی انتقال پیدا می‌کند.

مهمترین مأموریت‌ها و عملیات مرتبط با یگان ۹۹۰۰

یگان مذکور به صورت روزانه تازه‌ترین تصاویر مناطق نظامی ارتش‌های عربی و آموزش‌های صورت گرفته توسط آنها را ارائه می‌کند. تمام تصاویر و اطلاعات مربوط به ارتش‌های عربی از این یگان به دفتر وزیر ارتش و همچنین رئیس ستاد ارتش و رئیس شعبه اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی ارسال می‌شود.

این یگان همچنین ماموریت رصد مستمر و ۲۴ ساعته تاسیسات اتمی ایران با شدت بالا را بر عهده دارد.

رصد تحرکات ارتش‌ها و جنبش‌های مقاومت ضد رژیم صهیونیستی در منطقه و ارائه گزارش به فرماندهی ارتش رژیم صهیونیستی نسبت به هر نوع تحولات در مناطق مورد توجه این رژیم از دیگر ماموریت‌های این یگان است.

این یگان همچنین اهداف و تحرکاتی که قرار است هدف حمله رژیم صهیونیستی قرار بگیرد را در ابعاد جغرافیایی و زمانی رصد کرده و تحولات آنها را به صورت مستمر پیگیری می‌کند.

بخش های مختلف یگان ۹۹۰۰

یگان ۹۹۰۰ از بخش‌های مختلف فنی و جغرافیایی تشکیل شده است:

۱- مرکز اطلاعات متخصص در زمینه پژوهش و تحلیل اطلاعات و جمع آوری اطلاعات میدانی برای تحلیل اطلاعات که شامل تمام اقدامات مربوط به تحلیل محورهای مواصلاتی و اطلاعات میدانی و ارزیابی از ماهیت تهدیدات رژیم صهیونیستی می‌شود. به عنوان مثال تحلیلگران این یگان از نحوه تشخیص انواع ابزارهای جنگی مبارزاتی از طریق تصاویر هوایی آگاهی دارند. اطلاعات جمع‌آوری شده از طریق تحلیل تصاویر هوایی و مناطق نظارت زمینی و تصاویر گرفته شده از طریق هواپیماها و هواپیماهای بدون سرنشین و سیستم GIS به تحلیلگران این بخش داده می‌شود و آنها بخش گسترده ای از این اطلاعات را در گزارش‌ها و ارزیابی‌های خود استفاده می‌کنند و آنها را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهند.

۲- بخش نقشه‌ها و تحلیل اطلاعات که در زمینه ترسیم نقشه های ویژه عملیات‌های اجرایی و سایر نیازمندی‌های ارتش رژیم‌ صهیونیستی متخصص است.

۳- بخش ماهواره‌ای که مسئول ماهواره‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی است و تمام امکانات و کارکردهای این ماهواره‌ها را در خدمت دریافت و تحلیل اطلاعات فوری قرار می‌دهد.

اولویت‌های جغرافیایی یگان مذکور شامل بخش‌های زیر است:

  1. تیم نظارت بر تحولات سوریه
  2. تیم نظارت بر اتفاقات ایران
  3. تیم پیگیری تحولات نوار غزه
  4. تیم بررسی اوضاع اردن
  5. تیم نظارت بر تحولات مصر و صحرای سینا
  6. تیم رصد عمومی برای نظارت بر منطقه خاورمیانه.
منبع: تسنیم
انتهای پیام/

یگان ۹۹۰۰ که هدف حملات دیشب در منطقه جولان قرار گرفت، یکی از محرمانه‌ترین یگان‌های جاسوسی ارتش رژیم صهیونیستی است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme