https://telegram.me/empireoflies

حمله سایت آمریکایی به «بادیگارد»

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در حالی سی‌و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر به پایان رسید که در این دوره شاهد ظهور چند فیلم خوب و قابل‌توجه بودیم، اما در این میان رسانه فارسی‌زبان بیگانه بیکار ننشسته و به تخریب و سیاه‌نمایی علیه فیلم‌هایی پرداختند که با افکار و خواسته‌های آنها همسو نبودند.

در این میان، سایت ضدانقلاب و ضدفرهنگی «ایران وایر» که توسط «مازیار بهاری» خبرنگار ایرانی-آمریکایی و همکار سرویس‌های جاسوسی آمریکا و فعال فتنه ۸۸ تاسیس شده و اداره می‌شود، در مطلبی به تخریب چهار فیلم «سیانور»، «امکان مینا»، «ایستاده در غبار» و بخصوص «بادیگارد» پرداخت و به‌سبب آنکه این فیلم‌ها با سیاست‌های دولت‌های غربی و گروه‌های اپوزیسیون همخوانی ندارد، به تخریب آنها پرداخت و مدعی شد این فیلم‌ها توسط نهادهای امنیتی ساخته شده‌اند!!

«ایران وایر» طی مطلبی از روی غرض‌ورزی نوشت: “از چند هفته پیش از آغاز این دوره، شایعاتی از حضور نهادهای امنیتی در پشت فیلم‌های «سیانور» به کارگردانی «بهروز شعیبی»، «امکان مینا» به کارگردانی «کمال تبریزی»، «بادیگارد» به کارگردانی «ابراهیم حاتمی‌کیا» و فیلم «ایستاده در غبار» به کارگردانی «محمدحسین مهدویان» به گوش می رسید که می‌گفتند با حمایت و دستور نهادهای امنیتی ساخته شده اند. سه فیلم از ۲۲ فیلم بخش «سودای سیمرغ» و یک فیلم که در بخش‌های دیگر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر شرکت کرده‌‌اند، با حمایت و دستور نهادهای امنیتی به جشنواره راه یافته‌اند؛ فیلم‌هایی که از آغاز این دوره جشنواره، از گزینه‌های اول دریافت «سیمرغ» بوده است”، این در حالی است که با وجود استقبال بالای مردمی از فیلم‌های «بادیگارد»، «سیانور»، «امکان مینا» و «ایستاده در غبار» از مجموع ۱۸ سیمرغ بلورین این دوره از جشنواره فیلم فجر، چهار فیلم مذکور تنها ۶ سیمرغ در بخش‌های مختلف کسب کردند که برخی از این جوایز هم به‌صورت مشترک اهدا شده است.

این رسانه وابسته به دولت آمریکا در حالی جشنواره فیلم فجر و سینمای ایران را به امنیتی بودن و نقش مستقیم نهادهای امنیتی و نظامی در ساخت فیلم‌های ایرانی متهم می‌کند که در سالهای اخیر جایزه آکادمی «اسکار» به‌عنوان بزرگ‌ترین جشنواره فیلم آمریکا، به‌سبب سیاسی‌کار و حمایت از سیاست‌های دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی و فعالیت‌های ضد جمهوری‌اسلامی مورد انتقادات شدیدی واقع شده است.

در سالهای اخیر فیلم‌های ضداسلامی و ضدایرانی زیادی از «اسکار» جایزه گرفته‌اند و که آخرین مورد آنها اهدای ۳ جایزه اسکار به فیلم سراسر ضدایرانی «آرگو» بود که با حضور همسر رئیس‌جمهور آمریکا به کارگردان و عوامل این فیلم اهدا شد. حمایت عجیب آکادمی «اسکار» که توسط سرمایه‌داران صهیونیست آمریکایی اداره می‌شود، از فیلم ضعیف «آرگو» و دخالت دولت آمریکا در سینمای این کشور، در سالهای اخیر انتقادات بسیاری را در پی داشت که البته تاثیری بر عملکرد و جهت‌گیری «اسکار» نداشته و فعالیت‌های سیاسی این آکادمی بیش از پیش هویدا شده است. این در حالیست که به‌نظر می‌رسد رسانه‌های فارسی‌زبان بیگانه قادر به بیان حقایق پشت‌پرده درباره اسکار نیستند و در صورت افشای حقایق برای مخاطبین ایرانی، بودجه‌هایشان قطع می‌شود.

انتهای پیام/

در حالی سی‌و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر به پایان رسید که در این دوره شاهد ظهور چند فیلم خوب و قابل‌توجه بودیم، اما در این میان رسانه فارسی‌زبان بیگانه بیکار ننشسته و به تخریب و سیاه‌نمایی علیه فیلم‌هایی پرداختند که با افکار و خواسته‌های آنها همسو نبودند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.65 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme