https://telegram.me/empireoflies

حمله ربع پهلوی به گروهک تروریستی منافقین/منافقین نزد بیشتر ایرانیان منفور هستند

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغمصاحبه با رسانه های بین المللی و تلاش برای ترسیم چهره یک رهبر دموکراتیک برای اپوزیسیون خارج از کشور، این روزها بخشی از فعالیت های فرزند شاه مخلوع ایران را شامل می شود. رضا پهلوی از دولت های غربی علی الخصوص ایالات متحده آمریکا می خواهد تا همزمان با تحریم های اقتصادی از اپوزیسیون خارج از کشور با هدف تشکیل دولت در تبعید حمایت کند.

اختلاف های عمیق در اپوزیسیون و طمع مالی احزاب و گروه های سیاسی سبب شده تا این جماعت در طول ۴۰ سال گذشته نتوانند یک شخص را به عنوان نماینده خود معرفی کنند، از این رو رضا پهلوی در مصاحبه با رسانه های بین المللی تلاش دارد حمایت دولت های غربی را به سمت خود جلب نماید.

رضا پهلوی برای جلب نظر کاخ سفید لازم است تفکرات و سیاست های آنان درباره ایران را دنبال کند، او بارها در مصاحبه های خود با رسانه های بین المللی ادعا کرده که به اصول دموکراسی و سکولاریسم [جدایی دین از سیاست] اعتقاد دارد و هیچگاه چشم داشتی به پادشاهی و سلطنت ندارد! رضا پهلوی همچنین مبالغ هنگفتی برای تطهیر چهره  و تبلیغات به رسانه های مختلف دیداری و شنیداری پرداخت کرده است.

در مصاحبه اخیر فرزند شاه مخلوع ایران با رسانه های بین المللی آمده است که او گزینه ایده آل برای رهبری دولت در تبعید است! بلومبرگ به تازگی مصاحبه ای با رضا پهلوی ترتیب داده که در ادامه به بخش هایی از آن اشاره خواهیم کرد.

در مقدمه این گزارش آمده است: «رضا پهلوی فرزند آخرین پادشاه ایران گزینه‎ی ایده‎آل برای رهبری دولت در تبعید می‌بود. مگر نه اینکه سازمان سیا به پدرش در کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ علیه محمد مصدق کمک کرد؛ چرا حالا آمریکایی‌ها کمک نمی کنند تا همان گروه دوباره به قدرت بازگردد؟».

الی لیک در گزارش خود می نویسد: « او در گفتگویی که همین ماه با یکدیگر داشتیم گفته است پدر من پادشاه بود و من ولیعهد ولی همواره به هموطنانم گفته‌ام که این شکل حکومت نیست که اهمیت دارد، بلکه محتوای آن مهم است. خود رضا پهلوی بیش از ۲۰ سال است که تکرار می‌کند به دنبال تاج و تخت نیست. او امروز هیچ پولی از دولت‎های خارجی نمی‎گیرد!!!».

در بخش دیگری از گزارش بلومبرگ به نفرت مردم ایران از محمدرضا پهلوی اشاره شده است.

رضا پهلوی در حالی از راستگویی و صداقت با مردم سخن می گوید که تاکنون از ارائه توضیح درباره اموال به تاراج رفته ملت ایران پرهیز کرده است، او همچنین در جریان شورای ملی ایرانیان با یکه تازی و زورگویی خود را رهبر ایرانیان عنوان کرد، اقدامی که سبب شد این شورای از پایه فرو ریزد!

اما نکته جالب توجه دیگر در مصاحبه با بلومبرگ، تاثیرپذیری رضا پهلوی از جین شارپ است، او در این باره می گوید: « عقاید شارپ درباره سازماندهی یک انقلاب بدون خشونت به شدت افکار او را تحت تأثیر قرار داد که حالا چگونه می‌توان با چنین ایده‌هایی جنبش دمکراتیک در ایران را حمایت کرد. بخش مهمی از استراتژی من جذب حداکثری اعضای نهادهای نظامی و شبه‌نظامی رژیم کنونی است. [۱]

رضا پهلوی در ادامه خاطرنشان می کند که وقت آن رسیده دموکراسی‌های غربی یک دیالوگ باز و شفاف را با اپوزیسیون ایران پیش ببرند. این یک رویای خیالی است که آمریکا از مجاهدین خلق حمایت کند، گروهی که نزد بیشتر ایرانیان منفور هستند زیرا در جنگ ایران و عراق با پشتیبانی صدام به ایران حمله کردند.

بخش جالب توجه دیگر در مصاحبه رضا پهلوی با بلومبرگ توجیه سرکوب و شکنجه مخالفان حکومت محمدرضا پهلوی بود. رضا پهلوی در این باره می گوید: «… خیلی‌ها درباره سلسله پهلوی یک چیز را تکرار می‌کنند، که رژیم شاه دگراندیشان را شکنجه و مطبوعات را سرکوب می‌کرد و فاسد بود. با این همه امروز یک نوستالژی نسبت به دوران شاه وجود دارد!».

رضا پهلوی در پایان گریزی هم به کمبود منابع آب در ایران می زند و غیرمستقیم به تبلیغ طرح بنیامین نتانیاهو می پردازد! او به گزارشگر بلومبرگ گفت که در درجه‌ی اول تلاش می‌کند به ایرانیانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند دسترسی داشته باشد تا بتوان چاره‌ای برای بحران آب آشامیدنی که در راه است یافت، او می‌خواهد شبکه‌ای از ایرانیان مهاجر با استعداد را فرا بخواند تا درباره مشکلات مختلفی که وجود دارد رایزنی کرده و راهکار ارائه دهند.

 

[۱] این موضوع یکی از آموزش‌های جین شارپ است. تئوری‌های جین شارپ و بنیادهای جنگ نرم آمریکایی که با الگوگیری از این تئوری‌ها تأسیس شدند، در بسیاری از «انقلاب‌های رنگی» یا کودتاهای مخملی در اروپای شرقی و مرکزی و آسیای مرکزی دیده می‌شوند.در حوادث پس از انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ از میان ۱۹۸ دستورالعمل براندازانه جین شارپ، بیش از ۱۰۰ مورد اجرا شدند که البته در رسیدن به هدف خود ناکام ماندند.

انتهای پیام/ما هستیم

مصاحبه با رسانه های بین المللی و تلاش برای ترسیم چهره یک رهبر دموکراتیک برای اپوزیسیون خارج از کشور، این روزها بخشی از فعالیت های فرزند شاه مخلوع ایران را شامل می شود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.65 ( 1 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme