https://telegram.me/empireoflies

حمله رادیو فردا به سبک زندگی اسلامی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: رادیو فردا در بخش فراتر از خبر خود می نویسد:
در هفته‌های اخیر علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی در چند نوبت انتقاد‌هایش را متوجه سبک زندگی ایرانیان کرده است. او از توجه مردم به زبان انگلیسی، توجه به «برند»‌های خارجی و سفرهای خارج از کشور و به ویژه آنتالیا در ترکیه انتقاد کرده است. او قانون‌گزاران و مسوولان فرهنگی و آموزش و پرورش و صدا و سیما را در این زمینه مورد انتقاد قرار داده است. آقای خامنه‌ای گلایه کرده است که این سخنان را بار‌ها تکرار کرده و مسوولان فرهنگی کشور توجهی به آن نکرده‌اند.

مساله حساسیت آقای خامنه‌ای‌‌ همان طور که خودش اشاره کرده است امر تازه‌ای نیست. او در سال‌هایی که رییس جمهوری و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی بود مساله توجه به سبک زندگی و ضرورت حذف رفتارهای غیر اسلامی از زندگی روزمره مردم را بار‌ها مورد تاکید قرار داده بود. در آن زمان طرحی نیز در شورای عالی انقلاب فرهنگی با همین هدف آماده شد که همچنان در دستور کار این شورا قرار دارد. در آن زمان حتی نوع معماری شهرهای ایران مورد انتقاد آقای خامنه‌ای قرار گرفت و او بر به کار بردن ارزش‌های اسلامی در معماری شهری تاکید داشت. انتقادهای فرهنگی آقای خامنه‌ای در هفته‌های اخیر را می‌توان در چارچوب تحولات سیاسی بازنگری کرد. مثلا گروهی بر این باورند که شکست حامیان او در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی او را به این نتیجه رسانده است که سبک زندگی مردم آنان را از نظر فرهنگی در سمت و سویی مقابل سیاست‌های مورد نشر تندرو‌ها و اصولگرایان قرار می‌هد. نمی‌توان این دست استباط‌های سیاسی را نادیده گرفت اما به نظر می‌رسد ریشه‌های حساسیت‌های آقای خامنه‌ای را باید در باور‌ها و دیدگاه‌های او جست‌و‌جو کرد.

مساله تاکید مقام معظم رهبری به سبک زندگی اسلامی امر تازه ای نیست و نمی توان آن را در چارچوب تحولات سیاسی هفته های اخیر بازنگری کرد.باور به شکست حامیان رهبر در مجلس باوری غلط است اولاً اکثریت نزدیک به تمام نامزدهای مجلس خبرگان در سراسر کشور به جبهه اصولگرایان تعلق دارند و ثانیاً در مجلس شورای اسلامی نیز فقط حائز اکثریت در تهران هستند و در سطح کشور اکثریت نمایندگان مجلس دهم را اصولگرایان برعهده دارند.

مجلس خبرگان عالمان وارسته و فرهیخته‌ای هستند که طی سال‌های متمادی بارها نشان داده‌اند، تنها دغدغه‌ آنان دفاع از اسلام، انقلاب، رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و هست.
رادیو فردا در بخش دیگری از خبر می نویسد: دیدگاه‌های فرهنگی آقای خامنه‌ای مشابهت عجیبی به سخنان سید قطب در کتاب «ادعانامه علیه تمدن غرب» دارد، کتابی که آقای خامنه‌ای آن را ترجمه کرد و سال ۱۳۴۹ در مشهد منتشر شد.

سید قطب در آن کتاب به تعبیری که در ترجمه آقای خامنه‌ای آمده است معتقد بود که ما امروز در جاهلیتى همانند جاهلیت زمان ظهور اسلام یا تاریک‏‌تر از آن قرار داریم. هر چه پیرامون ماست، جاهلیت است. انگاره‏‌ها و عقاید مردم، عادات و سنت‌هایشان، منابع فرهنگشان، هنر‌ها و آدابشان، مقررات و قوانینشان، و حتى بسیارى از آنچه که ما فرهنگ اسلامى و منابع اسلامى و فلسفه اسلامى و اندیشه اسلامى به شمار مى‏آوریم، همگى از فرآورده‌‏هاى این جاهلیت است.
به نظر می رسد هدف رادیو فردا از این مقایسه این است که آرزو دارد سرانجام رهبری مانند سید قطب باشد اما این رسانه و هوادارانش این آرزو را به گور خواهند برد.

نظر آقا و هم فکرانشان در مورد سبک زندگی بر اساس قرآن است و نیازی به مقایسه نیست می توانیم مصداق سخنان رهبری را در قرآن پیدا کنیم و حضرت امام خمینی قدس سره نیز می فرمود: حکومت یا طاغوت است یا اسلام. با توجه به سخن امام در می یابیم که کسانی که به فکر مردم اند دغدغه های مشابه دارند.
رادیو فردا تلاش می کند تا مردم را در تقابل با رهبر نشان دهد و بگوید اکثریت مردم سبکی غیر از آنچه که رهبر می گوید را دوست دارند در این مورد فقط به آوردن شعری از مولانا بسنده میکنیم «هر کسی کو دور ماند از اصل خویش» «باز جوید روزگار وصل خویش».

سبک زندگی با مفهوم عقل معاش که همان شیوه ی زیستن است، یکسان است یعنی عقلی که به انسان می گویدچطور باید زندگی کرد.کارکرد این عقل در راستای چگونگی تدبیر زندگی، چاره اندیشی درباره معضلات و مشکلات زندگی، تلاش برای هماهنگی با قوانین شرعی و سازگاری با آنها در سامان دهی زندگی مناسب و مطلوب قرار دارد تا انسان را به حیاط مومنانه رهنمون کند. سبک زندگی اسلامی و عقل معاش، توجه به اجرای اسلام با همه ی ابعاد آن در تمام عرصه های زندگی آدمی است و نیازی به الگو برداری از فرهنگ غربی نیست. رهبر در جمع جوانان خراسان شمالی با استناد به تجربیات مکرر قرن اخیر فرمودند: فرهنگ غرب، اصولاً فرهنگی مهاجم است و به هر دلیلی در هر کشوری رواج یابد بتدریج فرهنگ و هویت آن ملت را نابود می کند.

ایشان، با اشاره به عادی شدن گناه بزرگ هم جنس بازی در غرب، فروپاشی خانواده ها و بحرانها و مشکلات عمیق دیگر در کشورهای غربی و کشورهای مقلد فرهنگ غرب افزودند: پوسته فرهنگ غربی پیشرفت ظاهری است اما، باطن آن «سبک زندگیِ مادیِ شهوت آلودِ گناه آفرین هویت زدایِ ضد معنویت» است.

رادیو فردا با نگاهی سطحی به موضوع سبک زندگی می نویسد: در چارچوب قانون اساسی طراحی سبک زندگی مردم در محدوده وظایف دولت یا ولی فقیه قرار ندارد . کارآمدی ولایت فقیه به عنوان مهم‌ترین سد دفاعی نظام اسلامی که مانع امیال دشمنان اسلام است، سبب شده تا هر از چندی، طعمه ‌بمباران روانی دشمنان شود. مهم‌ترین وظیفه‌ی ولی فقیه، حفظ اسلام بر اساس قانون الهی است هر کس عقاید و احکام اسلام را حتی اجمالاً دریافته باشد می داند که از منظر آموزه های اسلامی، می توان نقش رهبر و محدوده اعمال ولایت و وظایفی را که فقیهان جامع الشرایط به جانشینی از امام معصوم(ع) بر عهده دارند در چهار امر خلاصه نمود:

۱. حفاظت و تبلیغ دین اسلام و معارف و ارزش های آن و جلوگیری از تحریف آن.
۲. افتاء و تبیین احکام اسلامی از طریق اجتهاد مستمر با استفاده از منابع معتبر و مبانی صحیح.
۳. قضاوت و اجرای احکام قضایی و حدود الهی.
۴. ولایت و سرپرستی جامعه اسلامی در ابعاد مختلف، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، نظامی و… (ولایت فقیه، ولایت فقاهت و عدالت، آیت الله جوادی آملی، نشر اسراء ۱۳۸۱، ص

در پایان تمام دشمنان اسلام می ترسند که سبک زندگی افراد سبک زندگی کربلا و امام حسین(ع) شود و می خواهند با تغییر سبک زندگی در مردم به ایران و اسلام حمله کنند.

انتهای پیام/رادیو دیروز

فرهنگ غرب، اصولاً فرهنگی مهاجم است و به هر دلیلی در هر کشوری رواج یابد بتدریج فرهنگ و هویت آن ملت را نابود می کند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme