https://telegram.me/empireoflies

حمله به رژیم شاه توسط عضو مرکزی منافقین در مستند BBC

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: هفته گذشته در شب عاشورا شبکه بی‌بی‌سی مستندی در خصوص جشن های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی نشان داد که در آن برخی از چهره های سیاسی اپوزیسیون در مذمت شاه و اطرافیانش صحبت هایی را ایراد می کنند که تا امروز اعتراضات زیادی را از طرف سلطنت طلبان و حامیانشان بر انگیخته است.

البته بر کسی پوشیده نیست که در چند دهه اخیر بعد از انقلاب اسلامی توهین و تحقیر بی بی ‌سی از طرف سلطنت‌طلبان همواره ورد زبان این جماعت بوده و از آنجایی که این افراد هیچ گاه بر اشتباهات خود اعتراف نمی کنند سعی دارند سرنگونی نظام شاهنشاهی را به  دولت های انگلیس و آمریکا منتسب نمایند و در این میان بی بی سی را مقصر اصلی و عامل انقلاب ایران بدانند!!!

در مستند فوق عبدالکریم لاهیجی نایب ‎رئیس فدراسیون بین‎المللی جوامع حقوق بشر و از اعضای فرقه منافقین در خصوص نقاط ضعف حکومت پهلوی و نحوه سرنگونی آن صحبت های فراوانی را به زبان می آورد. در ظاهر امر بی بی سی می خواهد خود را در افکار عمومی رسانه ای بی طرف جلوه دهد که نسبت به رژیم گذشته ایران تعصبی ندارد هر چند که مدارک فراوانی وجود دارد شخص رضا پهلوی بارها از این شبکه انگلیسی حمایت های مالی فراوانی کرده ولی در واقع در این مستند بی بی سی می خواهد به مخاطبانش بگوید که این گروه هایی مثل مجاهدین بودند که انقلاب را به پیروزی رساندند.

و اما هدف اصلی این نوشته نشان دادن اختلاف و دو دستگی چه بسا چند دستگی میان اپوزیسیون سیاسی جمهوری اسلامی در خارج کشور است.پس از پخش این مستند در بی بی سی فارسی حملات به این شبکه و مصاحبه شوندگان در آن تشدید شد.به عنوان نمونه فردی به نام عرفان قانعی فرد که خود را مورخ تاریخ معاصر می داند و چندین کتاب در این خصوص نوشته و خود بارها در شبکه بی بی سی به عنوان مورخ حضور داشته در مطلبی در فیس بوک خود نوشته: از بوق ملکه بریتانیای صغیر(BBC)، سخنی‌ نمی گویم. چون هر بار بگوییم “ضد ایران و ایرانی هستید”، ناشیانه از دیوار حاشا بالا می روند و نقاب ریا بر دیده می‌نهند. اما به عنوان یک مورخ عرض کنم: چقدر فرهنگ و تاریخ و تمدن ایران، ذلیل و خاک بسر شده که یک مشهور به تجاوز به عُنف (عبدالکریم لاهیجی)، بنشیند و عین یک حقیر از بازشناساندن تمدن و تاریخ ایران بنالد و دروغ بگوید.”

وی در ذیل همین نوشته خود ماجرای تجاوز به عنف عبد الکریم لاهیجی را به نقل از سه نفر از ماموران ساواک که خود شخصا با آنها مصاحبه نموده شرح می دهد و می نویسد که از قرار معلوم لاهیجی در دوران قبل از انقلاب به بهانه کار تشکیلاتی با یک زن شوهر دار در کرج ارتباط نامشروع داشته و شوهر این زن هم که کارگری ساده بوده بی خبر از این موضوع به دام لاهیجی می افتد وچندی بعد لاهیجی به دلیل افشای رابطه نامشروعش توسط شوهر این زن و دوستانش کتکی مفصل می خورد که بعد ها لاهیجی ادعا می کند توسط ساواک شکنجه شده است.

وی در ادامه نوشته خود به سخنان لاهیجی که یک حقوق دادن دسته چندم است ایراد گرفته و گفته وی نباید در موضوعی مثل تاریخ که سررشته ای از آن ندارد سخن بگوید.

وی در ادامه با اشاره سالوس صفتی بی بی سی فارسی می نویسد:” نشان روشنفکری در BBC (زبانم لال بی طرف) سه چیز است: ۱.‌فحش و ناسزا به شاه ۲. دنبال یک بت تقلبی به نام مصدق افتادن؛ ۳. ضدیت با ایران و ایرانی و دفاع از تجزیه طلبان…( بدون هیچ غیرت و حمیت و تعصب به تاریخ و هویت ایرانی)واقعا یک دروغگوی متقلب و متوهم، چه نوع از دمکراسی و حقوق بشری را می خواهد در ایران نهادینه کند؟”

لازم به یاد آوریست عبد الکریم لاهیجی از مرتبطین منافقین در پاریس در اوایل انقلاب اسلامی بر علیه لایحه قصاص سخنرانی‌های  فراوانی نمود ولی وقتی نتوانست بر علیه این قانون کاری انجام دهد عناد خود را با حکومت بیشتر کرد. وی به‎دلیل همکاری‎هایش با استخبارات عراق، به «کریم بغدادی» مشهور شد. او که عضو شورای ملی مقاومت (متشکل از گروه‌های تروریستی معاند نظام) است و وکالت کسانی چون شاپور بختیار، داریوش فروهر و البته بسیاری از اعضای منافقین را بر عهده داشت، با شناسایی و پیشنهاد شیرین عبادی برای دریافت جایزه صلح نوبل مشهور شد؛ شیرین عبادی هم سهم به‎سزایی در چهره شدن او داشت و این نقطه آغاز همکاری‎‎های چندجانبه این دو شد. گفته شده شیرین عبادی هم پس از این انتخاب در حالی‎ که کشف حجاب کرده بود، لاهیجی را در آغوش کشید و با او روبوسی کرد!

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme