https://telegram.me/empireoflies
در ماه‌های نخست سال ۲۰۱۶ حملات تروریستی متعددی در نقاط مختلف جهان به وقوع پیوست که آخرین مورد آن حمله شب گذشته به یک مجتمع تجاری در شهر مونیخ آلمان بود.

مهمترین حملات تروریستی جهان در سال ۲۰۱۶+تصاویر

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: سال ۲۰۱۶ از روزهای نخست، شاهد حملات تروریستی متعددی در نقاط مختلف جهان بود که جدیدترین مورد آن حمله یک جوان ۱۸ ساله به  یک مجتمع تجاری در شهر مونیخ آلمان بود.

اندکی پیش از حمله مونیخ شهر نیس در فرانسه نیز صحنه حمله تروریستی خونین بود و پیش از آن نیز یک انفجار تروریستی در منطقه الکراده در بغداد رخ داد.

در زیر فهرستی از حملات تروریستی در سال  جاری میلادی آمده است:

حمله تروریستی شهر نیس

حمله تروریستی در شهر نیس واقع در جنوب فرانسه با بیش از ۸۰ کشته خطرناک ترین حمله پس از حملات پاریس در سال ۲۰۱۵ بود.

در این حمله راننده یک کامیون جمعیت حاضر در جشن ملی فرانسه را مورد حمله قرار داد که در نهایت خود او نیز به ضرب گلوله پلیس کشته شد.

انفجار الکراده در بغداد

این انفجار با استفاده از یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در یک منطقه تجاری شامل بازار بسیار شلوغ و پررفت و آمد رخ داد که آتش سوزی بسیار گسترده در خودروها و اتوبوس‌ها و نیز مغازه ها را به دنبال داشت در نتیجه بیش از ۲۹۲ نفر به شهادت رسیده و بیش از ۲۰۰ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

این انفجار روز سوم ماه جاری میلادی (۱۳ تیر) در یک منطقه شلوغ و در ساعتی رخ داد که عابران در حال ورود به این بازار بودند.

داعش مسئولیت این انفجار را برعهده گرفت.

حمله به فرودگاه آتاتورک

حمله به فرودگاه آتاتورک در استانبول موجب جان باختن ۳۶ نفر و مجروح شدن ۱۴۷ نفر دیگر شد.

این حمله توسط سه عامل انتحاری صورت گرفت به این ترتیب که این افراد مسافران را  هدف تیراندازی قرار داده و سپس خود را منفجر کردند.

به گفته مسئولان ترک انگشت اتهام در این حملات به سمت داعش نشانه رفته است.

انفجارهای القاع در لبنان

چهار انفجار انتحاری شهرک القاع در لبنان را به لرزه در آورد. در این حملات هشت عامل انتحاری خود را در دو نوبت صبح و بعداز ظهر منفجر کردند که در نتیجه پنج غیرنظامی لبنانی کشته و ۲۸ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

حمله اورلاندو

یک باشگاه شبانه در ایالت اورلاندو آمریکا  هدف حمله مسلحانه قرار گرفت  که در اثر آن ۵۰ نفر کشته و ۵۳ نفر دیگر نیز مجروح شدند.

در پی این حمله مسئولان آمریکایی اعلام کردند که عامل تیراندازی یک مرد ۲۹ ساله به نام عمر متین و افغانی الاصل بود.

این حادثه  بدترین حمله در خاک آمریکا از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱به شمار می آید.

انفجارهای بروکسل

بروکسل پایتخت بلژیک روز ۲۲ مارس گذشته (سوم فروردین) صحنه سه انفجار پی در پی بود که  در فرودگاه این شهر که پایتخت اتحادیه اروپا به شمار می آید، رخ داد و یک انفجار دیگر نیز در مترو در منطقه‌ای که مقر نهادها و موسسات مختلف اروپایی است، به وقوع پیوست.

این سه انفجار موجب جان باختن ۲۰ نفر در ایستگاه مترو و ۱۴ نفر دیگر در فرودگاه بروکسل شده و ۱۳۶ مجروح برجا گذاشت.

انفجارهای آنکارا

۱۴مارس گذشته (اسفند ماه) انفجار در آنکارا موجب جان باختن ۳۴ نفر و مجروح شدن ۱۲۵ نفر دیگر شد.

در هفتم فوریه (بهمن) نیز حمله علیه یک گروه نظامی در مرکز آنکارا که با استفاده از یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده صورت گرفت، ۲۹ کشته برجاگذاشت.

گروه موسوم به «شاهین های آزادی در کردستان» نزدیک به حزب کارگران کردستان مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

انتهای پیام/تسنیم

در ماه‌های نخست سال ۲۰۱۶ حملات تروریستی متعددی در نقاط مختلف جهان به وقوع پیوست که آخرین مورد آن حمله شب گذشته به یک مجتمع تجاری در شهر مونیخ آلمان بود.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme