https://telegram.me/empireoflies

حملات تروریستی انگلستان و عربستان بر علیه سفارت های ایران

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: ۱۳ اردیبهشت سال ۱۳۵۹ شش جوان عرب با گذرنامه‌های عراقی که از بغداد به لندن آمده بودند حمله به سفارت را آغاز کردند. ۲ تن از مردان مسلح که سر و صورتشان را با چفیه عربی قرمز و سفید پوشانده بودند وارد اتاق اصلی گروگان‌ها شدند. مردان مسلح ۲۶ نفر را به گروگان گرفتند: ۱۷ نفر اعضای سفارت، ۸ نفر مراجعه کننده و یک نفر پلیس نگهبان سفارت. در بین گروگانها دو نفر کارمندان بی بی سی و دو نفر روزنامه نگار حضور داشتند.

گروگانگیر ها در این اقدام هدف خود را این چنین اعلام کردند که خواسته ما آزادی ۹۱ عرب از زندان‌های عربستان (خوزستان) که یکی از استان‌های جنوبی ایران است، می‌باشد. دولت ایران ۲۴ ساعت مهلت دارد که این ۹۱ نفر را آزاد کند و با هواپیما به لندن بیاورد. موقعی که این هواپیما به لندن رسید، ما به همراه گروگان‌ها به یک پایتخت عربی در خاورمیانه پرواز خواهیم کرد و در آنجا گروگان‌ها آزاد خواهند شد.آنها همچنین گفتند که خواستار خودمختاری عربستان (خوزستان) و شناسایی آن توسط دولت ایران هستند.

در جریان این حمله تروریستی به سفارت پلیس انگلستان همکاری کاملی با تروریست ها داشت تا جایی که کارمند انگلیسی سفارت و نگهبان سفارت در جریان حمله کوچکترین واکنشی از خود نشان ندادند و هم زمان مقامات انگلیس با برخی از مقامات ایرانی مذاکراتی را شروع کردند که اگر گروگان های آمریکایی در ایران آزاد شوند در این صورت گروگان های سفارت ایران را نیز آزاد خواهند کرد ولی وقتی از این تصمیم ایرانی ها مبنی بر آزاد نکردن آمریکایی ها مایوس شدند برای خالی نبودن عریضه حمله ای را به سفارت برنامه ریزی کردند و تمامی گروگانگیر ها را برای مخفی ماندن پشت پرده این ماجرا کشتند .

نمونه بعدی حمله به سفارت خانه های ایران در لبنان است که بمب‌گذاری سال ۱۳۹۲(۲۰۱۳) در بیروت از آن جمله است این بمب گذاری که توسط دو بمب‌گذاری انتحاری در مقابل سفارت ایران در بیروت انجام گرفت و براثر آن ۲۳ نفر از جمله رایزن فرهنگی ایران در بیروت کشته شدندبا حمایت کامل عربستان و پشتیبانی فنی دولت سعودی انجام گرفت .

گردان عبدالله عزام، از گروه جهادی سَلَفی وابسته به عربستان مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفت. این گروه در پیامی ویدئویی بمب‌گذاری‌ها را «اقدامی تلافی‌جویانه در مقابل دخالت ایران و حزب‌الله لبنان در جنگ داخلی سوریه» دانسته بود. ۴ روز پس از حمله، پلیس لبنان از شناسایی هردو عامل انتحاری حمله خبر داد. این افراد از سلفیان ساکن لبنان با تابعیت‌های متفاوت و از نزدیکان شیخ احمد الاسیر بودند.

طراح حمله تروریستی به سفارت ایران در لبنان فردی سعودی تبار به نام “ماجد الماجد” بود که از سرکردگان گروه موسوم به عبدالله عزام به شمار می آمد. این گروه از ابزارهای سیاسی آل سعود در لبنان محسوب می شود.

چندی بعد که این فرد در لبنان دستگیر شد در یک اقدام مشکوک در زندان به قتل رسید و جنازه آن نیز سریعا به عربستان منتقل شد.بسیاری از مسئولان امنیتی لبنان و حزب الله، استخبارات عربستان سعودی را طراح پشت پرده حمله تروریستی به سفارت ایران در بیروت می دانند.

اینک باید از روشنفکران غرب زده ای که بابت تخریب برخی از اموال سفارت عربستان توسط چند نفر سرخود جمهوری اسلامی را مورد شماتت قرار می دهند پرسید که اگر ذره ای غیرت در وجودتان است آن را خرج وطنتان کنید نه اینکه به دلار های سعودی آن را بفروشید .

انتهای پیام /

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme