https://telegram.me/empireoflies

حمایت BBC از تجزیه‌طلبی

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در سالهای اخیر رسانه‌های وابسته به کشورهای استعمارگر در راستای اهداف شوم دولت‌های مطبوعشان، پروژه اختلاف‌افکنی بین قومیت‌های مختلف و فراهم نمودن شرایط برای تجزیه کشورهای منطقه خاورمیانه و تضعیف امت اسلامی را در پی گرفته‌اند.

در حالی که «بی‌بی‌سی فارسی» مدعی بی‌طرفی است، اما این تلویزیون وابسته به وزارت امور خارجه انگلیس در تلاش برای تحریک قومیت‌ها به جدایی‌طلبی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند. معمولا وقتی «بی‌بی‌سی فارسی» می‌خواهد توجه مخاطبینش را به موضوعی جلب کند، در برنامه‌های تحلیلی مانند «پرگار»، «صفحه۲»، «به عبارت دیگر»، «نوبت شما» و «۶۰ دقیقه» به آنها می‌پردازد.

نقش حکومت انگلیس در تجزیه ایران فراموش شدنی نیست. کشور بحرین که این روزها ناآرام است، در دهه ۵۰ خورشیدی با یک طرح انگلیسی از ایران جدا شد.

انگلیس اکنون نیز دست از خوی استعماری و تلاش برای تجزیه کشورهای منطقه بر نداشته است. رژیم سلطنتی انگلیس در دهه‌های اخیر با استفاده از ابزار رسانه‌ای اهداف شوم سیاسی خود را دنبال می‌کند که در این میان رادیو و تلویزیون «بی‌بی‌سی» مهمترین آنها است.

بخش فارسی بی‌بی‌سی در سالهای اخیر با دعوت و مصاحبه با برخی عناصر تجزیه‌طلب، به‌طور صریح و در خطی‌مشترک با دیگر رسانه‌های غربی، طرح تجزیه کشورهای منطقه از جمله ایران اسلامی را پی گرفته است.

در این راستا، چندی پیش «صادق صبا» مدیر «بی‌بی‌سی فارسی» در حالی که بر اساس دستور مقامات ارشد این رسانه در هیچ رسانه‌ای حضور نمی‌یابد، در اقدامی نادر با حضور در یکی از تلویزیون‌های وابسته به گروه‌های تجزیه‌طلب، به‌طور ضمنی بین مردم ایران و مردم کُرد تفکیک قائل شد و گفت: “… خیلی خوشحالم که فرصت پیدا می‌کنم که با کُردهای جهان صحبت کنم. ما ایرانی‌ها خیلی به کردها نزدیک هستیم. بسیار خوشحال شدم که توانستم به ملت کُرد صحبت کنم …

«صادق صبا» مدیر بخش فارسی بی‌بی‌سی در تلویزیون تجزیه‌طلب

«صادق صبا» مدیر بخش فارسی بی‌بی‌سی در تلویزیون تجزیه‌طلب

چند ماه پیش، برنامه «به عبارت دیگر» در تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی با پخش مصاحبه «عنایت فانی» (مجری بهائی این برنامه) با «عبدالرحمن قاسملو» سرکرده حزب تجزیه طلب موسوم به دموکرات کردستان، مصاحبه‌ای که در سال ۱۳۶۸ خورشیدی (۲۵ سال قبل) انجام شده بود، سعی نمود جسم تجزیه‌طلبی را از گورستان تاریخ خارج کند.

«عبدالرحمن قاسملو» دبیرکل گروهک موسوم به حزب دموکرات کردستان ایران پس از «احمد توفیق» بود. این گروهک از ابتدای انقلاب به مبارزه مسلحانه علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخت و به همراه گروهک «کومله» با هدف براندازی وارد فاز نظامی شد. پس از شکست خفت‌بار در برابر اراده ملت ایران، کادر رهبری این گروهک نیز مانند بقیه جریانات ضدانقلاب به خارج از کشور گریختند و مرکزیت خود را در «اربیل» عراق قرار دادند. اعضای این گروهک در کنار دیگر گروه‌های معاند از قبیل مجاهدین خلق (منافقین) در توطئه‌های متعدد علیه جمهوری اسلامی شرکت داشتند. قاسملو در ۲۲ تیرماه ۱۳۶۸ در وین هنگام مذاکره با دیپلمات‌های جمهوری اسلامی ایران طی یک حمله به قتل رسید. در این حادثه دیپلمات‌های ایرانی که بر اثر اصابت گلوله‌های متعدد به شدت زخمی شده بودند، جان سالم به در بردند.

«عبدالرحمان قاسم‌لو» که چند روز پس از مصاحبه با بی‌بی‌سی کشته شد، در مصاحبه‌اش ایدئولوژی فرقه چپگرای خود و ضرورت استقلال کردستان از ایران(!) را تشریح و گفته بود: “ما اکنون در شرایط فعلی تنها ضمانتی که برای حفظ خودمان داریم، اسلحه ماست.”

عبدالرحمان قاسم‌لو

عبدالرحمان قاسم‌لو

همچنین چندی پیش «بی‌بی‌سی فارسی» با دعوت از «ناصر رزازی» از عناصر تجزیه‌طلب در برنامه «به عبارت دیگر»، در جهت احیای و زنده‌سازی تجزیه‌طلبی تلاش نمود. «ناصر رزازی» که دارای سابقه عضویت در گروه‌های تروریستی است، در این مصاحبه گفته بود: “خودم را یک کرد می‌دانم و نه ایرانی … تنها راه مبارزه با رژیم ایران استفاده از سلاح است …”

در این برنامه «عنایت فانی» بدون مخالفت با ادعاهای تجزیه‌طلبانه «ناصر رزازی»، تلاش نمود با سوالات جهت‌دار، مخاطین را به ضرورت تجزیه بخش‌هایی از ایران ترقیب کند.

«ناصر رزازی» در بی‌بی‌سی فارسی

«ناصر رزازی» در بی‌بی‌سی فارسی

بی‌تعبیر بودن رویای تجزیه کردستان از ایران را بارها مردم شریف آن سامان به رخ دشمنان ملت یکپارچه ایران کشیده اند. در جریان سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان و استقبال کم‌نظیر مردم شریف این استان (اعم از شیعه و سنی) از معظم‌له در اردیبهشت‌ماه ۱۳۸۸، فصلی دیگر از عهدنامه ملی اتحاد ایرانیان نگاشته شد.

اما پوشیده نیست که «ماهیگیری از آب گل آلود» حربه کهنه دشمنان و «پرتاب تیر در تاریکی» جلوه طمع‌ورزی آنان برای بهره‌بردای از هرگونه تحولی در منطقه استراتژیک خاورمیانه است؛ امری که تفرقه‌افکنان انگلیسی در آن صاحب سبک هستند.

اگرچه ملت آگاه ایران همواره نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کرده‌اند و آزموده را آزمودن خطاست، اما قطعا هوشیاری، بصیرت، پرهیز از غفلت به انضمام روشنگری پیوسته، خنثی‌کننده مکر بدخواهان برای تسلط بر این مرز و بوم و باطل‌کننده خواب‌های شوم آنها خواهد بود.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

۱ دیدگاه

  1. صادق صبا مدیر بی بی سی فارسی چنان میگه ما ایرانی ها به کرد ها نزدیک هستیم امگار کردهای عزیز جدا از ایران هستند. ما ملت ایرانیم چه کرد چه ترک چه فارس و فرسسی این رسانه هارو نخوریم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme