https://telegram.me/empireoflies

حمایت BBC از استفاده آمریکا از مادر بمب‌ها

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغوزارت دفاع آمریکا گفته بمب GBU-43 که به “مادر تمام بمب‌ها” مشهور است و نیرومندترین بمب غیرهسته‌ای ایالات متحده محسوب می‌شود، علیه شبکه‌ای از تونل‌های داعش در منطقه آشین در ولایت ننگرهار استفاده شده است.

بنا به گفته سخنگوی نیروی هوایی آمریکا، بمب مذکور که بزرگ‌ترین بمبی است که آمریکا تاکنون در جنگ‌ها از آن استفاده کرده از یک هواپیمای ترابری MC130 بر فراز تونل‌های داعش رها شده است.

جان نیکلسون، فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان نیز در این باره گفت که به دلیل خساراتی که اخیرا به داعش به ویژه گروه خراسان وارد شده آنها به ساخت بمب‌های کنار جاده‌ای و نیز ایجاد تاسیسات و تونل‌های محکم برای ارتقای سطح دفاعی خود در افغانستان پرداخته‌اند.
او ادامه داد: استفاده از بمب GBU43 اقدام مناسبی برای مقابله با اقدامات اخیر داعش بوده و نیاز به حملات بیشتر در این زمینه را کاهش داده است.
بمب GBU43 در سال ۲۰۰۲-۲۰۰۳ در پی حمله آمریکا به عراق مراحل پایانی آزمایش و ارتقای خود را پشت سر گذاشت و ارتش آمریکا آخرین آزمایش خود بر روی این بمب بسیار نیرومند را سال ۲۰۰۳ انجام داد.
در این بسیاری از رسانه ها همچون بی‌بی‌سی فارسی از این اقدام آمریکا حمایت کامل به عمل آورده و آن را در راستای برقراری امنیت در منطقه دانسته است. بی‌بی‌سی فارسی در حالی که هفته پیش از به دروغ در فضای رسانه ای دولت سوریه را متهم به استفاده از سلاح های غیر متعارف کرده بود و حتی حمله غیر قانونی آمریکا به این کشور را در همین راستا توجیه و از آن حمایت کرده بود اکنون نه تنها این حمله آمریکایی ها را محکوم نکرد بلکه از آن حمایت به عمل آورد.
به نظر این شبکه سعی می کند که این اقدام آمریکا را در راستای مقابله داعش عنوان کند اما حمایت های پشت پرده آمریکا از گروه های تروریستی خلاف این را ثابت می کند.
انتهای پیام/بی‌بی‌سی پرشین

وزارت دفاع آمریکا گفته بمب GBU-43 که به “مادر تمام بمب‌ها” مشهور است و نیرومندترین بمب غیرهسته‌ای ایالات متحده محسوب می‌شود، علیه شبکه‌ای از تونل‌های داعش در منطقه آشین در ولایت ننگرهار استفاده شده است.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme