https://telegram.me/empireoflies

حمایت وقیحانه نوری‌زاد از جنایات آل‌سعود و آمریکا !

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در میان بسیاری از گروه‌ها و عناصر اپوزیسیون فراری و داخل کشور، برخی افراد هستند که نه مورد اقبال اپوزیسیون خارج‌نشین قرار می‌گیرند و نه حامیان نظام اسلامی.

افرادی مانند «محمد نوری‌زاد» از این دسته افراد هستند که از اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی آنها را مزدور و نفوذی نظام اسلامی می‌داند و از سویی دیگر به‌سبب فعالیت‌های غیرقانونی و ساختارشکنانه در ایران، به برخورد حکومت مواجه می‌شوند. به عبارت دیگر لقب «چوب دو سر نجس» را می‌توان برازنده نوری‌زاد دانست؛ افرادی از این طرف رانده و از آن طرف وامانده هستند.

چندی پیش مصاحبه‌ای با «محمد نوری‌زاد» در رسانه‌ها منتشر شد که بازتاب زیادی داشت و بسیاری را با شخصیت و افکار او بیشتر آشنا کرد.

نوری‌زاد در ابتدای این مصاحبه با «حسین دهباشی»، مانند همیشه به روحانیت و مراجع تقلید حمله کرد و گفت: “مراجع تقلید اشتیاق تاریخی برای در جهالت ماندن مردم دارند و شما نمی‌توانید یک آیت‌الله در طول تاریخ پیدا کنید که دنبال آموزش مردم باشد و کلاس سوادآموزی بگذارد. اینها می‌خواهند مردم را در جهل نگه‌دارند.”

این ادعای نوری‌زاد آنقدر شاذ و مضحک بود که مجری برنامه به او گفت: “اگر من چند نمونه از آیت‌الله‌هایی را بگویم که مدارس متعدد ساختند، شما از ادعای خود کنار می‌آیید؟” اما نوری‌زاد بار بر ادعاهای خود بدون سند و دلیلی تاکید کرد!

«محمد نوری‌زاد» در بخشی از سخنانش با اشاره به خاطرات دوران تحصیلش در آمریکا و روحیه همواره افراطی‌اش گفت: “زمانی که در دانشگاه بودیم، به همراه دوستان به بالای کوه می‌رفتیم و هنگام غروب با صدای بلند اذان می‌گفتیم و همه از دیدن ما تعجب می‌کردند و در آن زمان بسیار متعصب بودم …”

نوری‌زاد درباره آشنایی با شهید آوینی در دوران دفاع مقدس هم مدعی شد که راه و روش «مرتضی آوینی» اشتباه بود و این شهید را به‌دلیل عشق و علاقه به امام خمینی (ره) متعصب و افراطی نامید. او برنامه مستند «روایت فتح» که در دوران دفاع مقدس تهیه شد و حتی اکنون هم بسیار پرطرفدار است را اقدامی احمقانه و اشتباهی بزرگ دانست و مدعی شد که این برنامه جوانان را برای حضور در جبهه‌ها فریب می‌داد و نگاهی اشتباه و دینی به جنگ داشت و آوینی به نادرست از استعدادش برای تحریک مردم برای آمدن به جبهه‌ها استفاده کرد و در سخنانش قلو می‌کرد.

این اپوزیسیونِ افراطی در ادعایی دیگر گفت که امام خمینی (ره) و مسئولان جمهوری‌اسلامی در ابتدای انقلاب رژیم صدام را برای حمله به ایران تحریک کردند و برای تایید ادعای خود به یکی از سخنرانی‌های حضرت امام استناد کرد. اما سخنان او آنقدر شاذ بود که مجری برنامه سخنانش را تصحیح کرد و گفت که سخنرانی مذکور از امام (ره) مربوط به بعد از آغاز جنگ است و نوری‌زاد اشتباه می‌کند!

نوری‌زاد در توهین به ملت ایران، جامعه ایران را ریادوست و ریاپرور دانست و در ادامه حمله به روحانیت گفت: “قبلا فکر می‌کردم روحانی خوب کسی است که در کنار روحانیت اهل کار و تلاش باشد، اما اکنون فکر می‌کنم که روحانی خوب اصلا وجود ندارد!…”

وی با بیان چند خاطره جزئی سعی کرد چهره‌ای عقب‌افتاده، افراطی و تندرو از روحانیت شیعه ارائه دهد، اما مجری با بیان خاطره‌ای از تندروی‌های خود نوری‌زاد گفت: “شما هم زمانی که در دانشگاه هنر بودید به‌بهانه حق‌خواهی جلوی سخنرانی برخی افراد را می‌گرفتید و جو را بهم می‌زدید و حتی یک بار در دیدار با رهبری جلوی همه به وزیر ارشدِ وقت حمله کردید …” نوری‌زاد در پاسخ اذعان کرد که در بخش زیادی از عمراش در حال افراط و جهالت بوده، اما در جهالتش همواره صادق بوده است.

نوری‌زاد برای پاک کردن سابقه‌ی به‌ظاهر انقلابی خود و درباره مقاله‌های معروف و به‌شدت انقلابی‌اش در سالهای دهه ۷۰ و ۸۰ شمسی هم تصریح کرد: “… آن زمان که مقالات من در روزنامه کیهان منتشر می‌شد، من یک ثانبه هم با کیهان ارتباط نداشتم و فقط مقاله‌هایم را برای روزنامه‌های مختلف فاکس می‌کردم که در این میان فقط کیهان مقالات من را منتشر می‌کرد … هم می‌دانند که من با شریعتمداری ارتباطی نداشتم و او را همان موقع هم قبول نداشتم …”

نوری‌زاد در ادامه با تکرار حمایت و تعریفش از پادشاه سعودی و اقداماتش در منطقه، گفت: “من پادشاه عربستان را هزار برابر خردمندتر از حکام ایران می‌دانم و برایش احترام قائل هستم که به فکر منافع ملی‌اش است …” وی در ادامه داعش و القاعده را ثمره «قدرت‌طلبی» و «شیعه‌گستری» مقامات جمهوری‌اسلامی دانست و ادعا کرد: “جمهوری‌اسلامی به این دلیل در به وجود آمدن داعش و القاعده نقش دارد که قبل از انقلاب ایران این گروه‌های تروریستی وجود نداشت !! …”

این انقلابی‌نمای سابق، پس از حمایت از اقدامات رژیم سعودی، به جبهه مقاومت و حزب‌الله لبنان حمله کرد و ثابت کرد که هنوز در جهالت به سر می‌برد. او در ادعاهایی ابلهانه عامل فقر و فساد در ایران را حزب‌الله لبنان دانست و گفت که پول‌های ملت ایران برای لبنان و سوریه هزینه می‌شود و چیزی برای مردم خودمان نمی‌ماند! این در حالیست که بر اساس گفته مقامات نظامی ایران حداکثر هزینه ایران برای حمایت و تقویت مقاومت در کشورهای منطقه حدود ۲۰۰ میلیون دلار است که در مقایسه با هزینه کوشرهایی مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی و رژیم آل‌شعود بسیار ناچیز است و این هزینه کم هم از بودجه نظامی و دفاعی کشور تامین می‌شود و نه بودجه عمرانی و رفاهی.

«محمد نوری‌زاد» در ادامه ادعاهایش ، جمهوری‌اسلامی ایران را به حمایت از اقدامات تروریستی متهم کرد و برای تایید ادعایش به ماجرا دروغین قاچاق سلاح و بمب در پوشش وسایل شخصی و ساک‌های حجاج ایرانی به عربستان استناد کرد که البته این ادعاها آنقدر کذب و دور از واقعیت بود که مجری برنامه که یک تاریخ‌دان هم بود این ادعاها را رد کرد و گفت: “… آقای نوری‌زاد این ادعای شما درست نیست. در دهه ۶۰ باند مهدی‌هاشمی معدوم به دنبال قاچاق سلاح در طریق کیف‌های برخی از حجاج ایرانی و نه همه آنها به عربستان بود که با اطلاع مسئولان جمهوری‌اسلامی به سعودی‌ها از این اقدام جلوگیری شد و در واقع خود جمهوری‌اسلامی جلوی اینگونه کارها را گرفت … پشت این ماجرا بیت آقای منتظری بود که امروز شما از او حمایت می‌کنید …”

نوری‌زاد باز هم به دروغ و از روی جهالتش گفت که جمهوری‌اسلامی در حال گشتن اهل‌سنت ایران به بهانه‌های مختلف است و اخیرا چند نفر در سنندج اعدام شدند. اما مجری برنامه که در سخنان مسخره نوری‌زاد کلافه شده بود، گفت: ” آقای نوری‌زاد شما خوب می‌دانید که آن افراد تجزیه‌طلب و مسلح بودند و ربطی به مذهبشان ندارد. در جمهوری‌اسلامی افراد شیعه مانند مجاهدین خلق هم اعدام شدند …” نوری‌زاد در برابر جوال دهباشی پاسخی نداشت، اما باز هم سعی کرد بر دنده لج بماند و بر ادعای خود تاکید کند.

وی که چندی پیش پسرش به گروهک تروریستی منافقین پیوست، با بیان اینکه برخی در ایران او را بدتر و منحرف‌تر از «مسعود رجوی» می‌دانند، اذعان کرد که در ایران تنها شده و دوستان سابقش به او توجه نمی‌کنند و رسانه‌های مخالفت جمهوری‌اسلامی هم چندان روی او حساب باز نمی‌کنند و به عبارت دیگر تنها شده است و حامی‌ای ندارد .

«محمد نوری‌زاد» که با عفو رهبری از زندان آزاد شده، با وقاحت به مقام معظم رهبری و سید حسن نصرالله توهین کرد و خود را فردی خردمند دانست و دیگران را نادان خطاب کرد، تا بیش از پیش مشخص شود چرا اینقدر تنها و منفور شده است.

نوری‌زاد که افسردگی و مشکلات روحی از چهره و سخنانش مشخص بود، اصلاح‌طلبان ایرانی را هم بی‌نصیب از حملاتش نگذاشت و آنان را افرادی سودجو و منفعت‌طلب نامید و با مظلوم‌نمایی گفت: “… اصلاح‌طلبان می‌خواهند در این کشور زندگی کنند و مسئولیت بگیرند و به من بی‌توجهی می‌کنند … من وارد خط قرمزهایی شدم که خیلی‌ها تحملش را ندارند و می‌ترسند …”

وی در پایان سخناش، ادعاهای ضدایرانی خود را تکمیل کرد و از حمله موشکی ناو آمریکایی در سال ۱۳۶۷ به هواپیمای مسافربری ایرانی که موجب شهادت صدها نفر از هموطنانمان شد حمایت کرد و آن را اقدامی در جهت منافع آمریکایی‌ها دانست و در سخنانی احمقانه همچون همیشه گفت که این ایرانی‌ها بودند که سبب وقوع این اتفاق شدند!!

انتهای پیام/

اختصاصی- به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: در میان بسیاری از گروه‌ها و عناصر اپوزیسیون فراری و داخل کشور، برخی افراد هستند که نه مورد اقبال اپوزیسیون خارج‌نشین قرار می‌گیرند و نه حامیان نظام اسلامی. افرادی مانند «محمد نوری‌زاد» از این دسته افراد هستند که از اپوزیسیون جمهوری‌اسلامی آنها را مزدور و …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme