https://telegram.me/empireoflies

حمایت‌های هنرمندان عرب از مقاومت و انگ رسانه‌های عربی

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: نزدیک به یک ماه پیش بود که «درید لحام» از هنرمندان برجسته سوریه در سخنانی از مقام معظم رهبری به خاطر حمایت‌های ایران از مردم سوریه تقدیر کرد.

او خطاب به مقام معظم رهبری با آن حس هنری خاص هنرمندان گفته بود: در روح تو قداست، در چشم تو امید و در دستان تو عمل و در کلام تو امری می‌بینم که به تو لبیک می‌گویند؛ تقدس این زمین(سوریه) با آمدن مردان تو بیشتر شد؛ عشق و تقدیر و اجلال و تکریم از ملتی مقاوم و ارتشی بزرگ برای تو؛ زنده باد ایران؛ زنده باد سوریه».

پس از آن حملات گسترده رسانه‌ای علیه وی در رسانه‌های سازشکار عربی که علیه مقاومت قلم‌فرسایی می‌کردند شکل گرفت تا جایی که کمپین‌های حمایتی از او در لبنان، سوریه و ایران شکل گرفت.

اما این روزها رسانه‌های عربی کار را از توهین به این چهره سینما و تلویزیون مصر فراتر برده‌اند و در گزارشی تمام حامیان هنری دولت سوریه، مقاومت و یا حتی شیعیان عرب فعال در این عرصه‌ها را به «لابی هنری ایران در جهان عرب» نامگذاری کرده‌اند.

پایگاه «مصر الاخباریه» در آخرین گزارش خود در این زمینه در مطلبی با عنوان «لابی هنری ایران؛ دروازه مخفی برای نفوذ در جهان عرب» با کنار هم قرار دادن اسامی هنرمندان حامی مقاومت و حتی هنرمندانی که شیعه یا شیعه‌نبودن آنها مشخص نیست بدون دلیل و مدرک است آنها را نفوذی ایران قلمداد کرده است.

این پایگاه خبری ابتدا با اشاره به حضور حنان شوقی، احمد ماهر، فاروق الفیشاوی ومحمود الجندی، هنرمندان مصری در عراق و در همراهی با مردم شیعه وسنی عراقی که در کنار ارتش و حشد شعبی علیه داعش می‌جنگند آنها را هنرمندان نفوذی معرفی می‌کند.

گزارشگر این پایگاه سپس از «علی جابر» از مسئولان ام‌بی‌سی و داوران مسابقه «اراب ایدول» به عنوان یک فرد رسانه‌ای شیعی یاد می‌کند و از برخی از مهمانان این مسابقه به عنوان یاران ایران یاد می‌کند.

از جمله مهمانان «اراب ایدول» که این پایگاه آنها را یا شیعی یا حامی نظام سوریه و نهایتا نفوذی ایران می‌داند می‌توان به الیاس الرحبانی حامی نظام اسد، راغب علامه خواننده شیعه، ملحم زین، عاصی الحلانی هنرمندان شیعه و جولیا پطرس خواننده مدافع مقاومت اشاره کرد.

این گزارش سپس به سراغ هنرمندانی در کشورهای جنوبی خلیج فارس می‌رود و تصاویر ناصر القصبی هنرمند تلویزیون عربستان در کنار یک حسینیه در کویت را بهانه حمله به او قرار می‌دهد و سپس اسامی دیگری از جمله هیفاء وهبی، عبدالحسین عبدالرضا بازیگر ایرانی‌الاصل کویتی، داوود حسین بازیگر شیعه کویتی، عبدالمحسن النمر بازیگر عربستانی، احمد ایراج باقری بازیگر ایرانی‌الاصل کویتی، شیماء على بازیگر ایرانی‌الاصل اماراتی و امل عباس بازیگر عراقی را دیگر افراد لابی هنرمندان مدافع ایران در جهان عرب معرفی می‌کند.

پایگاه «مصر الاخباریه» سپس به سراغ حمایت «درید لحام» از مقاومت و ایران رفته و در نهایت مدعی شده است اطلاعات خود را از یک عضو جداشده حزب‌الله لبنان دریافت کرده است.

گزارش این پایگاه مصری در حالی منتشر می‌شود که برخی از اسامی منتشر شده در این گزارش مشکلات اخلاقی دارند و این پایگاه سعی کرده از نام آنها برای بی‌آبرو کردن ایران و خط مقاومت استفاده کند.

در عین بیشتر اطلاعات منتشر شده در این گزارش مبنی بر تشیع بازیگران و هنرمندان عرب بدون سند و مدرک بوده است و تنها گمانه‌زنی بوده و نگاهی به اخبار فعالیت این افراد هیچ نشانه‌ای دال بر این موضوع دیده نمی‌شود چه آنکه چنانچه گفته شد اکثر این هنرمندان در آثار هنری خود در ۵ سال گذشته و در پی بحران سوریه با دیدگاه‌های مختلف اعم از دیدگاه‌های ناسیونالیستی و اسلامی از نظام این کشور و مقاومت حمایت کرده‌اند.

انتهای پیام/فارس

 

نزدیک به یک ماه پیش بود که «درید لحام» از هنرمندان سوریه در سخنانی از مقام معظم رهبری قدردانی کرد و پس از آن موج حملات و انگ‌زنی رسانه‌های عربی علیه هنرمندان عرب حامی مقاومت شروع شد تا جایی که آنان را لابی نفوذی ایران نامیدند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme