https://telegram.me/empireoflies
شهرام همایون

حمایت همایون از تجزیه‌طلبان

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: دعوای این روزهای عناصر اپوزیسیون با یکدیگر بالا گرفته است. در تازه ترین مورد در تلویزیون «کانال یک»، «عبدالستار دوشوکی» از عناصر تجزیه‌طلب مقیم لندن، «حشمت رئیسی» از مارکسیست‌های سابق و حامی فعلی «ربع پهلوی» با یکدیگر به دعوا پرداختند و دوشوکی رئیسی را به ارتباط با نیروهای امنیتی شوروی سابق موسوم به کا.گ.ب متهم کرد.

این صحبت‌های دوشوکی پس از آن انجام شد که رئیسی در روزهای قبل انتقادهای تندی را به «ربع پهلوی» بخاطر حضور در جلسه‌ای در کنار تجزیه‌طلبان مطرح کرده بود. «حشمت رئیسی» درباره حضور پهلوی در نشست تجزیه‌طلبان گفته بود: “بسیار باعث ناراحتی است که برخی در نشست‌هایی شرکت می‌کنند که در آنجا با ادبیاتی نازل سخن گفته می‌شود و به تمامیت ارضی ایران توجه نمی‌گردد و فکر نابودی ایران را دارند … باید به این افراد هشدار بدهم…”

«عبدالستار دوشوکی» که سابقه زیادی در همکاری با رسانه‌های سعودی دارد، در پاسخ به رئیسی گفت: “برخی تمامیت‌ ارضی را پیراهن عثمان کرده‌اند و می‌خواهند دیگران را به این شیوه بکوبند و دنبال مظلوم‌نمایی هستند”

رئیسی در پاسخ به دوشوکی گفت: “آقای دوشوکی لطفا حرف زدنت را یاد بگیر و توهین نکن”

دوشوکی در پاسخ گفت: “شما سواد و ادبت کجا است؟ شما هر بلوچی را که می‌بینی اول به او برچست تجزیه‌طلبی می‌زنی. سواد این نیست که پشت سرت تعداد زیادی کتاب بگذاری و بگویی من خیلی کتاب خوانده‌ام. شما در خانه‌ی شیشه‌ای نشسته‌اید و نباید به طرف دیگران سنگ پرتاب کنید. زمانی که شما رفتید آذربایجان و با مامورهای کا.گ.ب دیدار داشتید خبر دارم …”

«حشمت رئیسی» که از سخنان دوشوکی عصبانی شده بود، این تجزیه‌طلب را «ناکَس» نامید.

این سخن رئیسی سبب عصبانیت همایون شد. «شهرام همایون» که تا پیش از این در برابر اتهامات دوشوکی به رئیسی سکوت کرده بود، پس از آنکه رئیسی جواب دوشوکی را داد به یکباره شدیدا عصبانی شد و دستور بستن صدای رئیسی را صادر کرد.

به نظر می‌رسد این مواضع همایون در حمایت از فردی تجزیه‌طلب و بدنام مانند دوشوکی و حمله به فردی مانند رئیسی با مواضع به‌نسبت ملی‌گرایانه‌تر، نشانه‌ای از گرایش همایون به سوی گروه‌های قومیت‌گرا و تجزیه‌طلب است.

 

انتهای متن/

دعوای این روزهای عناصر اپوزیسیون با یکدیگر بالا گرفته است. در تازه ترین مورد در تلویزیون «کانال یک»، «عبدالستار دوشوکی» از عناصر تجزیه‌طلب مقیم لندن، «حشمت رئیسی» از مارکسیست‌های سابق و حامی فعلی «ربع پهلوی» با یکدیگر به دعوا پرداختند و دوشوکی رئیسی را به ارتباط با نیروهای امنیتی شوروی سابق موسوم به کا.گ.ب متهم کرد.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 0.62 ( 5 رای)
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme