https://telegram.me/empireoflies

حمایت از منافقین؛ قطعه تکمیل کننده پازل حقوق بشری آمریکایی‌ها

به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: یکی از قطعه های تکمیل کننده پازل ادعای حقوق بشری آمریکایی ها بر اساس تلاش ها و حمایت های آنان از منافقین است که در طول سالهای شکل گیری، در پناه سیاست‌های حمایتی غرب و امریکا قرار گرفته و نه تنها از لیست مجرمان و تروریست‌ها خارج شده، بلکه سران آنها در نشست‌های گوناگون در اروپا و امریکا، مورد تکریم قرار می‌گیرند، چرا که در نقش پیاده نظام سیستم جاسوسی و مزدوری به امریکا، اروپا و رژیم صهیونیستی خدمات ارزنده‌ای ارائه کرده‌اند.

گروهک منافقین پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ۳۰خرداد۱۳۶۰ به مبارزه مسلحانه روی آورد و با ترور های گسترده در نقاط مختلف کشور سعی داشت میان مردم رعب و وحشت ایجاد کند تا از این طریق حاکمیت نظام جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال برده و قدرت را به دست بگیرد.

هماهنگی منافقین با آمریکا و صدام در ترور مردم و مسئولین ایران

منافقین با توجه به طراحی که [ برای ۳۰ خرداد ۱۳۶۰ ] کرده بودند، دقیقاً برنامه شان این بود که این تظاهرات از سمت مجلس با تصرف آنجا شروع شود. بعد به سمت بیت حضرت امام (ره) در جماران بروند و آنجا را هم تصرف کنند. در واقع آنها به دنبال تحقق بخشیدن اهداف کودتای خود بودند. برای نیروهای انقلاب کاملاً روشن بود که حرکت ۳۰ خرداد آنها یک حرکت کودتایی علیه نظام جمهوری اسلامی است.

حدود یک هفته بعد، سازمان منافقین در ۷ تیر ۱۳۶۰ محل دفتر حزب جمهوری اسلامی را منفجر کرد که به شهادت شهید بهشتی و بیش از ۷۲ نفر از مسئولین جمهوری اسلامی انجامید. در تاریخ ۸ شهریور ۱۳۶۰ نیز دفتر نخست وزیری را منفجر کردند که منجر به شهادت شهید رجایی و شهید باهنر و تعداد دیگری از مسئولین شد. بعدها با روشن شدن عملکرد منافقین در راه جاسوسی برای غربی ها و رژیم صدام و انتشار اسناد محافل غربی معلوم شد که این انفجارها ـ انفجار حزب جمهوری اسلامی و دفتر نخست وزیری ـ بر اساس طرح و برنامه سازمان سیا صورت پذیرفته و سران جنایتکار منافقین به اشاره و دستور آمریکا، این جنایات را مرتکب شدند .

افشاگری یک مجله آمریکایی

یک مجله آمریکایی به نام “اسپایت لایت” چند سال بعد برای نخستین بار این مسئله را افشاء کرد و در گزارش خود نوشت :

«سازمان سیا در یکی از محرمانه ترین و فراگیرترین عملیات تروریستی پنهانی خود طی سالهای ۱۹۸۰ الی ۱۹۸۲ ( ۱۳۵۹ الی ۱۳۶۱ ) نزدیک به ۲۰۰ نفر از مقامات دولتی ایران را به قتل رساند … در سال ۱۹۸۶ در جریان تحقیقات محرمانه ای که به وسیله انگلیسی ها به عمل آمد ، آشکار شد که سازمان سیا با استفاده از اطلاعاتی که منابع جاسوسی انگلیس از وضع ایران تهیه می کردند ، به یک مبارزه در زمینه پخش اخبار جعلی علیه ایران ، محاصره اقتصادی ، تبلیغات سیاه و اقدامات مستقیم نفوذ برای بی ثبات کردن و نابودی نظام اسلامی ایران دست زده است … حزب جمهوری اسلامی برای اعلام برنامه های بعد از انتخابات خود در ماه ژوئن ۱۹۸۱ کنفرانس رهبری خود را در سرچشمه تهران برگزار کرد . تیم های عملیاتی سیا که از پایگاهی در فرانسه رهبری می شدند ، مواد منفجره پلاستیکی را که ظاهراً به صورت وسایل مخابراتی تلویزیون درآمده بود ، در محل کنفرانس جاسازی کردند و هنگامی که آیت الله محمد حسین بهشتی برای سخنرانی برخاست ، صدای رعدآسای انفجار همه چیز را درهم ریخت و ۷۲ نفر از رهبران مذهبی از جمله آیت الله بهشتی کشته شدند .»

آنچه مشخص است این گروه تروریستی همواره از هیچ تلاشی برای از میان برداشتن افراد موثر در پیشرفت انقلاب فروگذار نکرد و خوش خدمتی اش به ایادی استکبار را به خوبی نشان داد.

اکثر اعضای این گروهک که جوان های فریب خورده بودند پس از دستگیری شان اعتراف کردند سران گروهک منافقین با وعده های دروغین و ادعاهای پوچ آنها را فریفته اند و این گروهک با ادعاهای نافرجام و حمایت های کشورهای غربی پابرجاست.

عملیات مرصاد با بهره ‏گیری از جنگ ‏افزارهای اهدایی صدام

یکی دیگر از مهم ترین عملیات های این گروهک تروریستی با بهره‏گیری از جنگ‏افزارهای اهدایی صدام بود. گروهک منافقین در پی حملات عراق به خاک میهن اسلامی و عقب‏نشینی‏های موقت رزمندگان اسلام، با تصور این‏که پذیرش قطعنامه ۵۹۸ ناشی از جدایی ملت و دولت است، به خیال واهی، فرصت را غنیمت شمرده و سعی در رسیدن به اهداف پلید خود کرد.

منافقین با جمع‏ آوری دیگر ضد انقلابیون سرخورده، از کشورهای مختلف اروپایی، نیرویی به استعداد تقریبی ۱۵ هزار نفر فراهم کرده و با بهره‏گیری از جنگ‏افزارهای اهدایی صدام و دیگر اربابان خود، حمله خود را از غرب کشور به خاک جمهوری اسلامی ایران آغاز کردند.

نیروی هوایی عراق با حمایت مقدماتی، آنها را برای ورود به عمق خاک ایران و در نهایت، فتح تهران، ترغیب می‏کند. با این اتحاد شوم، قسمت‏هایی از اراضی میهن اسلامی مورد تجاوز قرار می‏گیرد. ملت سلحشور و مسلمان ایران، پس از اطلاع از تجاوز منافقین به میهن اسلامی، به خروش آمده و به جبهه‏های جنگ اعزام می‏شوند.

سرانجام عملیات مرصاد در پنجم مرداد ماه ۱۳۶۷، با رمز مبارک یا علی(ع) و به منظور مقابله با منافقین در منطقه اسلام ‏آباد و کرند غرب در استان کرمانشاه، آغاز شد. منافقین خلق، خوشحال از پیروزی‏های مقدماتی و در یک اقدام عجولانه، راهی باختران (کرمانشاه) شده و به خیال باطل خود، قصد حرکت به سمت تهران و سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران را داشتند. رادیو منافقین، با ارسال پیام به مردم باختران، از آنها می‏خواهد که زمینه را برای ورود ارتش به اصطلاح آزادی‏بخش مهیا سازند و آماده جذب در گردان‏ها و لشکرها باشند. از آن طرف رزمندگان اسلام در ۳۴ کیلومتری باختران، ناگهان راه را بر ستون‏های منافقین می‏بندند و واحدهای زرهی رزمندگان، در یک اقدام متهورانه، تعداد زیادی از ادوات سنگین زرهی منافقین را هدف قرار داده و به آتش می‏کشند. جاده باختران – اسلام‏آباد در همان لحظات اولیه، انباشته از ادوات سوخته شده می‏شود و عکس‏العمل سریع رزمندگان، منافقین را به فراری مفتضحانه وادار می‏سازد.

این عملیات در روز بعد نیز با حمله هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با سرکوبی شدید منافقان ادامه یافت و دشمن را دچار شکست سخت و سنگینی نمود. بدین ترتیب، منافقان شکست خورده، در این تجاوز نابخردانه، متحمل تلفات و خسارات عظیمی شدند که بیش از ۱۲۰ دستگاه تانک، ۴۰۰ دستگاه نفربر، ۹۰ قبضه خمپاره‏انداز ۸۰ میلی‏متری، ۱۵۰ قبضه خمپاره‏انداز ۶۰ میلی‏متری و ۳۰ قبضه توپ ۱۰۶ میلی‏متری منهدم شد. علاوه بر آن ده‏ها دستگاه تانک، نفربر، خودرو و نیز صدها قبضه سلاح سبک و نیز مقادیری تجهیزات پیشرفته الکترونیکی و مخابراتی به غنیمت نیروهای اسلامی درآمد. در این عملیات، ۴۸۰۰ نفر از منافقان نیز کشته و زخمی شدند.

این در حالی است که در سال ۱۳۹۱ بالاخره پس از سالها حمایت غیر رسمی از منافقین، دولت آمریکا تصمیم گرفت که حمایت هایش از این گروه تروریستی را علنی سازد.

وزارت امور خارجه آمریکا در تاریخ ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۲ (۶مهر ۱۳۹۱) نام گروهک مجاهدین خلق را از فهرست گروه های تروریستی خارج و علت این تصمیم را عدم ارتکاب اعمال تروریستی طی ۱۰ سال گذشته اعلام کرد. این در حالی است که بر اساس گزارش انستیتوی تحقیقات دفاع ملی آمریکا (رن) فعالیت های تروریستی منافقین تا سال ۲۰۰۹ مورد تأیید قرار گرفته بود.

بعدها مشخص شد که خروج نام سازمان منافقین از لیست گروه های تروریستی، در پی رشوه های متعددی صورت گرفت که منافقین به اعضای کنگره و سایر مقامات آمریکایی داده بودند. روزنامه گاردین چاپ انگلیس در این رابطه نوشت که سازمان مجاهدین خلق میلیون ها دلار به برخی از اعضای کنگره آمریکا رشوه داده تا نام این گروه را از فهرست گروه های تروریستی خارج کنند.

انتهای پیام/اتاق خبر ۲۴

خروج نام سازمان منافقین از لیست گروه های تروریستی، در پی رشوه های متعددی صورت گرفت که منافقین به اعضای کنگره و سایر مقامات آمریکایی داده بودند.

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme