https://telegram.me/empireoflies

حمایت مجدد «بی‌بی‌سی فارسی» از داعشی‌ها + عکس

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: طی سالهای اخیر که گروه‌های تروریستی به‌ویژه داعش به کشورهای منطقه بخصوص سوریه و عراق حمله و در جهت تضعیف کشورهای اسلامی اقدام می‌کنند، بسیاری از رسانه‌های غربی بخصوص شبکه‌های فارسی‌زبان بیگانه به‌عنوان ابزار رسانه‌ای دولت‌های غربی، به‌شیوه‌های مختلف به حمایت ضمنی از تروریست‌ها پرداخته‌اند.

رسانه‌های مذکور از سویی دیگر با انتشار اخبار جهت‌دار به‌دنبال تضعیف و ایجاد تفرقه و دودستگی در بین گروه‌های مردمی و ارتش کشورهای سوریه و عراق که در جنگ با تروریست‌ها هستند، بوده‌اند. شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» تنها یکی از رسانه‌های غربی است که در چند سال اخیر، به‌طور مکرر در جهت اهداف تروریست‌ها دروغ‌پراکنی نموده است.

از زمان حمله تروریست‌ها به سوریه و بخصوص عراق، «بی‌بی‌سی فارسی» در واکنش به اعتراض گسترده نسبت به حمایت ضمنی از داعش و “تروریست” ننامیدن این جنایتکاران، بدون ارائه دلیلی، تنها با ژستی بی‌طرفانه ادعا کرد: “سیاست ما بر این است، مادامی که یکی از مسئولان رسمی کشورها و یا دولت‌ها از عنوان گروه تروریستی برای هر گروه مبارز و پیکارجو استفاده نکند، ما هم چنین عبارتی را در هیچ یک از بخش‌های شبکه برای آن گروه به کار نخواهیم برد.”

ادعای بی‌طرفی بی‌بی‌سی در حالی مطرح شده که با آغاز عملیات آزادسازی شهر فلوجه عراق توسط ارتش و نیروهای مردمی در هفته‌های گذشته، شبکه انگلیسی «بی‌بی‌سی فارسی» که در طول دو سال گذشته به‌عنوان بازوی رسانه‌ای تروریست‌های داعش عمل کرده، با انتشار سلسله گزارش‌هایی آخرین تلاش‌هایش را در حمایت از این گروه تروریستی به ارائه کرد.

از لحظه آغاز عملیات آزادسازی شهر فلوجه از اشغال تروریست‌های داعشی در روزهای اخیر، شبکه «بی‌بی‌سی فارسی» با جوسازی‌های تبلیغاتی در نقش بازوی رسانه‌ای تروریست‌ها برای ایجاد جنگ روانی علیه رزمندگان عراقی ظاهر شده و تلاش کرد با پررنگ‌کردن اختلافات و تفاوت‌های مذهبی و فرقه‌ای، عملیات آزادسازی فلوجه را به ناکامی بکشاند.

در راستای اختلاف‌افکنی مذهبی، «بی‌بی‌سی فارسی» با دعوت از «مایکل پرجنت» مشاور پیشین وزارت دفاع آمریکا، گفت: “… ما اگر اجازه بدهند نیروی نظامی سنی تشکیل شود. بالاخره داعش را می‌توان شکست داد؛ اما «حشد الشعبی» را چه کسی می‌خواهد شکست بدهد، مشکل اصلی آنها هستند. بسیاری از مردم فلوجه بیشتر از حشدالشعبی می‌ترسند تا از داعش …!”

اما با پایان عملیات آزادسازی فلوجه و فرار تروریست‌ها، رسانه دربار انگلستان نتوانست خشم خود را از این ماجرا پنهان کند و بر همین اساس خبر آزادی این شهر استراتژیک را با تیتر عجیب و جهت‌دار “نیروهای عراقی شهرداری فلوجه را تصرف کردند” اعلام کرد که واکنش‌های بسیاری در پی داشت.

تصویر از صفحه توییتر «بی‌بی‌سی فارسی»

این شیوه اطلاع‌رسانی شبکه دولتی انگلیس در حالی است که استفاده از عنوان “تصرف” برای مناطق آشغالی که آزاد شده، بی‌معنا است و هیچ کشوری شهرهای خودش را “تصرف” نمی‌کند!

البته «بی‌بی‌سی فارسی» بعد از فشار رسانه‌ها و افکار عمومی، مجبور شد تیتر خود را که در حمایت از ترویست‌های داعشی بود تغییر دهد، اما همسویی بی‌بی‌سی و رسانه‌های امثال آن با تروریست‌های دست‌پرورده غرب برای همگان عیان گردیده است.

تصویر از وبسایت «بی‌بی‌سی فارسی»

شایان ذکر است،از زمان پیدایش و تشکیل گروهک‌های تروریستی بخصوص داعش در عراق و سوریه، شبکه دولتی «بی‌بی‌سی فارسی»، به‌دلیل حمایت ضمنی از تروریست‌ها و حتی دادن گرا به آنها، بارها از سوی فعالان حقوق‌بشر و ضدجنگ مورد انتقاد قرار گرفته و حتی صدای مخاطبین این شبکه نیز در آورده است. تصویر برخی از این اعتراضاتِ قابل انتشار در ذیل آمده است:

تصویر برخی اعتراضات به «بی‌بی‌سی فارسی» در صفحه توییتر آن

 

انتهای پیام/

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ: طی سالهای اخیر که گروه‌های تروریستی به‌ویژه داعش به کشورهای منطقه بخصوص سوریه و عراق حمله و در جهت تضعیف کشورهای اسلامی اقدام می‌کنند، بسیاری از رسانه‌های غربی بخصوص شبکه‌های فارسی‌زبان بیگانه به‌عنوان ابزار رسانه‌ای دولت‌های غربی، به‌شیوه‌های مختلف به حمایت ضمنی از تروریست‌ها …

بررسی کلی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید.
0
https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme