https://telegram.me/empireoflies

حمایت علنی رضا پهلوی از تجزیه‌طلبی و بی‌آبرویی‌اش در سلطنت‌طلبان

اختصاصی – به گزارش جنبش مقابله با رسانه‌های بیگانه، امپراتوری دروغ:اخیراً رضا پهلوی در مصاحبه ای شورای گذار را به عنوان اپوزیسیون مورد اعتماد خود توصیه کرد و تعجب بسیاری را برانگیخت .

کیست که نداند مخترع این شورا حسن شریعتمداری که به عنوان دبیر کل فعالیت می کند، سالهاست طرح جدایی و تکه تکه کردن ایران را می ریزد و علناً این مطلب را در مقاله های گوناگون انتشار داده است.

البته رفت و آمد شازده پهلوی با گروه های جدایی طلب و فدرالیست سابقه داشت مثلا سال گذشته در همایشی در دانشگاه واشنگتن وی با سردسته دو گروه تروریستی کومله و دموکرات کردستان دیدار و رایزنی نمود ولی اینکه وی از یک جریان مشخص تجزیه طلب این طور علنی حمایت کند تاکنون تجربه نشده بود.

داریوش همایون یکی از اذناب پهلوی سابق بر این بارها تذکر داده بود که همه ی حیثیت و کارکرد رضا پهلوی بعنوان ولیعهد و مدعی پادشاهی سمبل بودن برای یکپارچگی و تمامیت ارضی کشور است نه چیز دیگر و اگر این پایمال بشود سرمایه ی دیگری برای او بعنوان مدعی پادشاهی باقی نمی ماند.

بسیاری از سلطنت طلبان و اطرافیان شازده پهلوی بر این اعتقادند که اگر رضا پهلوی به عنوان مدعی سلطنت سخن از تجزیه طلبی می گوید این سخنان نه تنها خیانت به آرمان و هدف پادشاهی مشروطه است بلکه قطع رابطه با ملت ایران است. حق اوست که به عنوان یک جمهوریخواه فدرالیست از این سخنان بگوید، ولی اینکار در مقام مدعی سلطنت مشروطه جز فریب دادن مشروطه خواهان و سلطنت طلبان چیز دیگری نیست.

حسن بهگر یکی از سلطنت طلبان حامی پهلوی در متنی با اشاره به ادعای تجزیه طلبی شازده پهلوی می نویسد:” چهل سال سخنان ضد و نقیض گفتن بس است و وقت آنست که روراست با هواداران خود به صراحت سخن بگویید. آقای رضا پهلوی! اکنون در مرز ۶۰ سالگی بیش از این نقش مانع در جنبش را بازی نکنید. گفتار شما با کردار شما منطبق نیست. راست بگویید، بگویید که راه شما همان راهی است که نومحافظه کاران آمریکا پیشنهاد می کنند و این راه منجر به تجزیه ایران می شود. این نه تنها وظیفه شماست بلکه وظیفه دیگر شرکت کنندگان در این محفل نیز هست که رک و راست مواضع خود را بگویند. سرنوشت یک کشور و مردم نمی تواند بازیچه ی عده ای قرار بگیرد که صحبت از یکپارچگی کشور می کنند ولی در عمل اساسنامه تجزیه را مهر و امضأ می کنند. من منکر محرومیت و تبعیض در مناطق مختلف کشورمان نیستم ، یکی از مشکلات بزرگ جامعه ما اینست که قدرت حکومتی و منافع عمومی و آزادی های اجتماعی و دینی و.. به طور مساوی برای مردم ما تحقق نیافته است.”

محروم شدن شهروندان از حقوق برابر موجب میشود تا افسون های تجزیه طلبانه در برخی اثرگذار شود و این تصور را بوجود بیاورد که اگر جدا بشوند، حقوق برابر خود را بدست خواهند آورد در حالیکه چنین چیزی نیست.

هر جدایی به استقلال نمی رسد و گاهی به بردگی برای کشور دیگری می انجامد. به ویژه انکه در این جدایی کوچکتر و ضعیف تر هم شده باشیم که در این صورت راحت تر خورده می شویم. با یکپارچگی ملی است که یک کشور قوی تر می شود نه با تکه تکه شدن.  با طرحی که برای تجزیه ی ایران ریخته شده، باقی مسائل به حاشیه رانده شده و اپوزیسیون به جای اینکه هم خود را صرف آزادسازی کشور بکند، باید بنشیند و فکر کند که چطور با توطئه های خارجی مقابله کند. کسانی که در خدمت نومحافظه کاران قرار می گیرند، نه تنها به آمریکا خدمت می کنند،بلکه به ملت یکپارچه ایران هم خیانت می کنند تا راحت تر توسط ابر قدرت ها بلعیده شود که رضا پهلوی بر خلاف ادعای وطن دوستی خود در این دراه قرار گرفته است.

انتهای پیام/

https://telegram.me/empireoflies

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme